Слухати Радіо

09:00

Молитовна лінія

В ефірі

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Трансляція Літургії із Собору Успіння Пресвятої Богородиці (м.Чернівці)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:20

Голос народу, голос Божий

16:45

Дитяча молитва

17:00

Молитва

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Трансляція св. Літургії із парафії Піднесення Хреста (Київ)

19:00

Молитовна лінія

ПРАВИЛА БОЮ, яких не вчать у мирному житті

Отець Олексій Самсонов розповідає про "Правила бою" за якими живуть військові та які допомагають зрозуміти військовослужбовців після повернення з фронту. Війна залишає глибокий слід у свідомості. Люди, які повертаються з бойових дій, живуть за своїми правилами — правилами виживання. Їхня поведінка може здаватися незрозумілою, але саме ці внутрішні установки допомогли їм залишитися живими. Щоб підтримати військового, важливо знати ці правила і ставитися до них з розумінням. 

Правила бою:

1. Ніяких емоцій.
На війні емоції можуть коштувати життя. Тому військові навчаються їх вимикати. Не варто вимагати від чоловіка слів любові чи щирих переживань — це може закрити його ще більше. Емоції повернуться з часом.

2. Довіряй тільки перевіреним.
На фронті довіра — це питання виживання. Вдома ветеран може відчувати, що його не розуміють, тому відновлення довіри до рідних потребує часу.

3. Не довіряй незнайомцям.
Усі підозрілі або нові люди — потенційна загроза. Тому не варто очікувати повного відкриття від військового, особливо незнайомим людям чи навіть близьким, якщо зв'язок втрачено.

4. Зупинись у хаосі.
Якщо ветеран різко замовкає чи "завмирає", не тисніть на нього. У цей момент він аналізує ситуацію — це рефлекс із зони бойових дій.

5. Реагуй миттєво на небезпеку.
Будь-який різкий рух, звук чи слово можуть сприйматись як загроза. В такі моменти найкраще — зберігати тишу та спокій.

6. Знай територію.
Ветеран постійно вивчає оточення. Це — не підозрілість, а звичка, що рятувала життя.

7. Плануй наперед.
Кожна дія має бути продуманою. Навіть у мирному житті військовий продовжує шукати шляхи відступу чи безпечні місця — це його спосіб контролювати ситуацію.

8. Будь непередбачуваним.
Військові звикають не повторювати дій, аби не залишати шаблонів для ворога. Не змушуйте його бути "як раніше" — він інакший.

9. Виконуй наказ.
На війні наказ — закон. Вдома це може викликати конфлікти, особливо якщо сімейна динаміка змінилась. Важливо пояснювати, що в тилу діють інші "правила".

Розуміння цих правил — ключ до підтримки, збереження стосунків і допомоги військовому в адаптації. Війна не минає — вона залишається всередині. Але підтримка родини здатна повернути людину до життя.

Бог ніколи не залишав Україну, - коментар Євангелія дня

Бог ніколи не залишав Україну, - коментар Євангелія дня

Того часу почав Ісус докоряти містам, у яких сталося найбільше Його чудес, за те, що вони не покаялися: «Горе тобі, Хоразине! Горе тобі, Витсаїдо! Бо якби в Тирі й Сидоні сталися ті чудеса, які сталися у вас, вони давно покаялися б у волосяниці та в попелі. Так ось кажу вам: Тиру й Сидону буде легше в день суду, ніж вам. І ти, Капернауме, хіба до неба будеш піднесений? До аду опустишся! Бо коли би чудеса, що сталися в тобі, відбулися в Содомі, він існував би донині. Та ось кажу вам, що землі Содомській легше буде в день суду, ніж тобі».

2025-07-15 00:00:00
Не мир, а меч, - коментар Євангелія дня

Не мир, а меч, - коментар Євангелія дня

Того часу Ісус сказав своїм Апостолам: «Не думайте, що Я прийшов принести мир на землю; не мир прийшов Я принести, а меч. Я прийшов порізнити чоловіка з його батьком, дочку з її матір’ю і невістку з її свекрухою; і вороги людини — її домашні. 
2025-07-14 00:00:00
"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

Представниця видавництва «Святого Павла» Юлія Берт розповідає про новинку – книгу американського архієпископа Фултона Джона Шіна «Шлях до миру серця». За словами Юлії, ця книга допомагає віднайти джерело надії у складні й темні періоди життя. Автор ділиться духовною мудрістю, яка не втрачає актуальності, попри час. Також Юлія Берт зачитує деякі цитати з творчості Шіна – автора понад 60 книг, багато з яких уже перекладені українською мовою.

2025-07-11 00:00:00
Молитва святого Бенедикта, - коментар Євангелія дня

Молитва святого Бенедикта, - коментар Євангелія дня

Того часу Петро сказав Ісусу: «Ось ми залишили все й пішли за Тобою, то що нам буде?» А Ісус відказав: «Воістину кажу вам, що ви, які пішли за Мною, в новому бутті, коли сяде Син Людський на престолі своєї слави, сядете й ви на дванадцятьох престолах, щоб судити дванадцять племен Ізрáїля. І кожний, хто задля Мого Імені залишить дім або братів, або сестер, або батька, або матір, або дружину, або дітей, або поля, той отримає в сто разів більше і матиме у спадок вічне життя».

2025-07-11 00:00:00
Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

У межах циклу катехиз на тему восьми блаженств о. Григорій Рассоленко заглиблюється у Слово першого блаженства – «вбогі духом» – і запрошує до роздумів. Важливо розуміти, що вбогий, за словами отця, не означає бідний матеріально.
2025-07-10 00:00:00