Єпископ говорив про ПАСХАЛЬНИЙ ТРИДІУМ, ВОСКРЕСІННЯ Христове, те, як вміють святкувати наші вірні. В другій частині ефіру, озвучили негативні тенденції в нашому суспільстві, ключовим питанням була слабка відкритість українців на Бога і церкву, малодушність і замкнутість...
- На жаль, мушу констатувати, що навіть в Кам'янці - Подільському десь той запал пропав. - З тугою промовляє єпископ. - В часі нашого традиційного, ВЕРБНОНЕДІЛЬНОГО, 11-го за ліком, Маршу з Ісусом - ДУЖЕ мало людей виходило нам на зустріч. Хтось поодиноко, знімав нас на телефон, хто просто стояв, дивився, але в цілому, дуже невелика кількість осіб. Всі живуть СВОЇМ життям. Їх мало що цікавить сьогодні. Бог - є, то, є, нема, так нема. Без різниці. Що зробилося з нашими людьми - я незнаю. Багато людей - стали НІЯКИМИ, не гарячими, і не холодними. Чому так сталося? Маємо церкви, священиків, ну все маємо! А людей нічого не обходить!
Стараюсь відкривати людям серця на Бога, прошу розпізнання, але...як у тій пісні: "А нам все равно"
На обличчя, проблема виховання в родині. Запалювати треба ще в дитинстві. Потім надолужити важче. Десь бракує нам, церкві, десь не вистачає допомоги держави. Нема НАОЧНОГО прикладу.
Кращий спосіб розповсюдження релігії - переслідування. Раніше це було, тому ми єдналися краще, і більше, зараз цього нема, тому люди стали безініціативні.
Я в дитинстві мав багато прикладів: досі пригадую своїх вчителів, вони тоді були для мене взірцем! Я бачив, як вони в мене інвестували. Добре сказала мені одна жінка, вона щодня запитує свою доньку, де та зустріла Бога сьогодні, і дівчинка їй відповідає, що бачила Бога в бідняках, вчительці... А хто ще може таке сказати?
Сердешно вітаю всіх зі СВЯТАМИ! Яку велику надію несуть ці слова - Христос ВОСКРЕС! Нехай кожен з вас відчує себе доторкнутим милосердям БОЖИМ!
фото: credo-ua.org
Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.
Отець Петро Франків розповідає про Великий піст, про головні помилки та як їх оминути.