В ефірі спецвипуску програми Архіпастир ВІДПОВІДАЄ говорили про Рік Милосердя, і його ймовірні плоди, очікування масового покаяння вірних, більшу довіру до церкви, зокрема, єпископських судів, жертовність українського народу, методи подолання корупції, і силу молитви, яка все долає. Крім того, з'ясували, як можна вмовити владу - зробити 25 грудня - День Різдва Хрестового - вихідним!
- Молитва має більшу силу ніж куля.- Розповідає єпископ.- Але, людям у це треба повірити! Маємо мати КОНКРЕТНИЙ намір - припинити війну. Тоді молитва буде більш дієвішою. Я згадую одну важкохвору черницю, яка кожен свій біль, укол жертвувала за мене. Завдяки її терпінню - до сих пір живу і працюю.
На Заході говорити про гріх - нонсенс! Але про гріх потрібно говорити! Людина почувши - що аборт це важкий гріх, задумається. Корупція - гріх. Те, що ти взяв незаслуженно - піде від тебе вдесятеро. Це НЕ принесе задоволення. Ніколи не будеш мати щастя, якщо будеш красти. Бог забере щось інше, наприклад здоров'я. Сучасний СВІТ ніяк не наїсться - клептоманія на гроші. Людині насправді, багато не треба.
Це ненормально, що в Україні де є стільки католиків - 25 грудня не є вихідним днем. Треба просити владу переглянути таку позицію. Якщо Президент дослухається - матиме щедрі дари від Бога.
Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.
Отець Петро Франків розповідає про Великий піст, про головні помилки та як їх оминути.