Слухати Радіо

22:00

Катехиза

В ефірі

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

Владика Петро МАЛЬЧУК з ранніх літ вмів швидко вирішувати найгарячіші конфлікти. - Отець Олександр ЧУМАКОВ. (АУДІО+ТЕКСТ)

Священик пригадав, як навчався в РИЗЬКІЙ семінарії разом з майбутнім архієпископом.
- Перше, що я відчув взнавши цю трагічну новину - шок. - Пригадує свій стан селезіянець. - Я просто "завис", ні про що не міг думати, просто гадав, як таке могло статися?! Друга думка: відійшов за нагородою! То було внутрішнє інтуітивне відчуття, що Господь покликав свого вірного слугу. Третє: новий етап. Звісно, це трагедія для людей, а з іншого боку, перехід до Небесних брам.
Ми познайомилися в 1988 році. Тоді вже припинилися тотальні заборони КГБ, щодо вступу в семінарію. Я поступив на І курс РИЗЬКОЇ семінарії. На V курсі був нинішній ординарій ЛУЦЬКОЇ дієцезії, єпископ Віталій Скомаровський, а Петро Мальчук вчився на ІІІ курсі. Варто сказати, то був плідний час на видатних випускників.
Ми приїзджали до семінарії, як до абсолютного місця, в якому гартуються герої - священики! Безумовно, ми придивлялися до старшокурсників. Ми розуміли, що вони репрезентанти духовного життя. А ось Петро Мальчук, був ще й репрезентантом францисканської духовності, він вже тоді входив до цього ордену.
Його обличчя випромінювало радість, він був постійно відкритим на спілкування з кожним. Всі знали, що якщо повстає проблема, то треба звертатися до Мальчука. Він був авторитетним, неформальним старостою в нашій семінарії для українців та білорусів. Він завжди був поряд з тими, кому було найважче. Він помічав конфлікти, кризи, і вмів їх залагодити, а тим, хто перебував у тих ситуаціях, хотілося звертатися до Мальчука за допомогою.
Була одна дуже напружена ситуація між одним москвичем і санкт-петербуржцем латишського походження. Москвич був старшим. Вони напочатку сперечались на богословські теми. Москвич відстоював російські філософські погляди. Потім все перейшло на особистістний рівень. Конфлікт не стався, тільки тому, що коли відбувся вихід в місто Петро Мальчук запросив їх обох на каву. Щойно хлопці сіли пити каву, він просто почав ставити їм запитання. У такий спосіб, кожен почув свої хиби. Закінчення було гарним, вони примирилися!
Ще випадок. У одного дуже молодого хлопця була проблема, він засумнівався у своєму покликанні. Юнак надумав вже покидати семінарію. Я порадив йому поговорити з Мальчуком. Біля семінарійного костелу в Ризі був цвинтар, вони молилися на вервиці, десь, три години говорили. Криза покликання минула. Той хлопець на очах перемінився! Зараз добре служить в Канаді.
З наукою в семінарії в ті часи було специфічно. Всі конспекти на латинській мові, що не сприяло швидкому зануренню у матеріал для пересічного хлопця. Петро Мальчук перемагав впертістю. Він кремезно брався за справу, і долав так, як долають скелю. Те саме він радив іншим, молодшим за курсом семінаристам. А студіював він таким чином: брав поняття, які були більш-менш відомими, і розкручував з них цілу науку. Така методика! Знайти спочатку те, що є в голові, а потім відшукати поєднуючі поняття.
Я ніколи не бачив його у гніві. Пригадую, його задумливим, молитовним, але коли, хтось з'являвся поруч, він піднімав очі, і ясно та промінно усміхався назустріч, після чого...одразу знову занурювався в молитву. Він дуже любив молитися на вервиці, якось, особливо відносився до розарія.
Побутові умови у тих семінаріях були важкими. Зокрема, в шоці від тих умов були польські семінаристи, особливо від спільної бані. Мальчука ті умови не засмучували. Він хотів бути зразковим францисканцем, практикував бідність, і готовність ділитися. Нас було 11 чоловік в кімнаті. Часто виникали дуже важкі моменти. Можна було зірватися у гнів та агресію. Були особи різної комплекції. Де які, вночі страшенно хропіли. Через це, він не міг спати. Бувало, прокинешся вночі, а він сидить. Хтось вставав, щоб пробудити хропунів, Петро жестом зупиняв людину, сам підіймався, і легенько перевертав хропуна, щоб той не прокинувся, а лише, припинив всіх дратувати. Зранку всі жартували. Він же, був настільки делікатним, як і його жарти, що нікому і в голову не приходило ображатися, а його відкритий, правдивий, український козацький сміх, надихав усіх, і дарував велику радість!


"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.

2025-07-10 00:00:00
"Найбільша радість для мене - співпрацювати Богом. Це таємниця, яка захоплює", - брат Сергій Губицький

"Найбільша радість для мене - співпрацювати Богом. Це таємниця, яка захоплює", - брат Сергій Губицький

Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.

2025-07-09 00:00:00
Дні духовної віднови, на що важливо звернути увагу?

Дні духовної віднови, на що важливо звернути увагу?

У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко розповідає про традицію днів духовної віднови, які зазвичай відзначають у перший четвер, п’ятницю та суботу кожного місяця. Ця практика пов’язана з особливим вшануванням Євхаристії, Пресвятого Серця Ісуса та Непорочного Серця Марії. Водночас священник наголошує, що зовнішні форми не мають стати порожнім ритуалом. Отець Андрій застерігає: важливо не лише дотримуватись умов, але й не втратити головного - глибини особистої віри. «Головна умова духовних практик - це любити молитву і Таїнства», – підкреслює він.

2025-07-04 00:00:00
"Паломництво вчить думати про Бога, і там відбувається багато навернень", - о.Андрій Немченко

"Паломництво вчить думати про Бога, і там відбувається багато навернень", - о.Андрій Немченко

Літо — це «гаряча» пора паломництв до відпустових місць.
У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко ділиться роздумами про традицію паломництв.

Священник зауважує, що першим паломником в історії людства можна вважати Авраама — адже саме він, почувши голос Бога, вирушив у незнане, довірившись повністю Його Провидінню.

Отець Андрій також розмірковує над значенням слів «паломник» і «прочанин», підкреслюючи духовний зміст цих понять.

Маючи багаторічний досвід участі в піших прощах — до Бердичева, Чечельника та інших санктуаріїв — отець Андрій переконаний: хоча б раз у житті варто пройти пішки цей шлях. Бо паломництво — це не лише подорож у просторі, а насамперед шлях віри, довіри та особистої зустрічі з Богом.

2025-07-03 00:00:00
Ніколи не пізно зупинитись і запросити Бога в своє життя", - Дмитро Вєтров

Ніколи не пізно зупинитись і запросити Бога в своє життя", - Дмитро Вєтров

Про першу в своєму житті Сповідь та Таїнство Причастя розповідає у програмі "У ваших намірах" волонтер Радіо Марія Дмитро Вєтров. 
2025-07-02 00:00:00