Слухати Радіо

Зараз в ефірі

09:00

Молитовна лінія

В ефірі

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Концерт привітань та гарного настрою

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Захристія

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Павлом Вишковським

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:15

Новини

17:25

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Свята Літургія із храму св. Мартина (Мукачеве)

Внесено законопроект про альтернативну службу під час мобілізації

Поділитись з друзями
Створено: 2016-04-22
У Верховній Раді зареєстровано комплексний законопроект, спрямований на вирішення низки процедурних проблем щодо організації альтернативної (невійськової) служби під час мобілізації.

Ініціаторами змін, передбачених проектом № 4485, виступили народні депутати Павло Унгурян та Віктор Єленський, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Законопроект передбачає, що у разі проведення призову громадян України на строкову військову службу в особливий період (тобто під час мобілізації) заява про направлення на альтернативну службу подається не пізніше ніж за 15 днів до початку призову, встановленого Указом Президента України. Нагадаємо, що на тепер усі призовники на строкову службу повинні повідомити про бажання проходити альтернативну службу щонайменше за два місяці до початку призову.

Також пропонується доповнити Закон України «Про альтернативну (невійськову) службу» положеннями, які врегульовують порядок подання та розгляду заяв військозобов’язаних громадян про направлення їх на альтернативну службу під час мобілізації.

Така заява має бути подана особисто не пізніше семи календарних днів від дня одержання повістки військового комісаріату про мобілізацію. Розглядатиме її відповідний структурний підрозділ місцевої державної адміністрації протягом 10 календарних днів після її надходження в присутності громадянина.

Важливо, що законопроект № 4485 містить норму, яка покликана не допустити повторення випадків мобілізації віруючих громадян до розгляду по суті їх заяви про направлення на альтернативну службу:

“Військовим комісаріатам забороняється вживати подальших заходів щодо призову чи мобілізації громадян, які подали відповідні заяви, до завершення їх розгляду та прийняття рішення по суті”.

Таким чином, пропоновані зміни дозволять виправити можливі неузгодженості між різними нормами чинних законів, які застосовуються для організації альтернативної служби в особливий період (під час мобілізації).

“Законопроект № 4485 спрямований на вирішення одразу кількох суттєвих проблем, які виникають на практиці через прогалини в Законі України «Про альтернативну (невійськову) службу» та його неузгодженість із іншими законами. Ці комплексні змини дозволять уникнути десятків судових позовів та кримінальних переслідувань, які пов’язані з реалізацією віруючими громадянами їх конституційного права”, – вважає виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін, який є одним із розробників цього законопроекту.

Як повідомляв ІРС, право на альтернативну (невійськову) службу гарантується громадянам статтею 35 Конституції України.

Відповідно до Закону право на альтернативну службу мають громадяни України, якщо виконання військового обов'язку суперечить їхнім релігійним переконанням, і ці громадяни належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.

 Нагадаємо, у лютому цього року парламент проголосував про зміни, якими надав Президенту України право оголошувати призов на строкову службу в більш стислі терміни. Поспішний розгляд цього законопроекту без другого читання унеможливив його узгодження з Законом України «Про альтернативну (невійськову) службу».

Відгуки

Подяка за пожертви для Радіо Марія в жовтні 2020

Подяка за пожертви для Радіо Марія в жовтні 2020

Дякуємо всім слухачам за підтримку Радіо Марія в жовтні та участь у надзвичайному Маріафоні “Подаруй посмішку Богородиці”, яким ми долучилися до підтримки нових проектів Всесвітньої Родини

Подяка за пожертви для Радіо Марія у вересні 2020

Подяка за пожертви для Радіо Марія у вересні 2020

Дякуємо всій Родині Радіо Марія за підтримку у вересні — молитовну, інформаційну, фінансову. Наші слухачі знають, що Радіо Пресвятої Богородиці не могло б існувати, якщо б така підтримка була відсутня.

Подяка за пожертви для Радіо Марія в серпні 2020

Подяка за пожертви для Радіо Марія в серпні 2020

Дякуємо всім, хто фінансово підтримав Радіо Марія в останній місяць літа. Ми дуже потребували такої допомоги наших слухачів, бо можемо працювати й розвиватись тільки завдяки Вам!

Подяка за пожертви для Радіо Марія в липні 2020

Подяка за пожертви для Радіо Марія в липні 2020

Дорогі наші друзі! Дякуємо Вам, що підтримали нас в липні — в місяць, коли пожертви на радіо “традиційно” зменшуються в силу літнього періоду, відпочинку, виїздів. Тим більш важливою є Ваша допомога, як парафій, спільнот, так і окремих слухачів.

Подяка за пожертви для Радіо Марія в червні 2020

Подяка за пожертви для Радіо Марія в червні 2020

Дякуємо всій Родині за утримання Радіо Марія в червні, коли ми святкували 10 річницю початку мовлення в Україні. Низький уклін Вам, дорогі друзі, що в ці складні часи залишаєтеся нашими слухачами, молитеся разом з нами, фінансово підтримуєте нас.