Батько 14-ти дітей Володимир Блажеєв у великому інтерв'ю для Радіо Марія розповів про своє служіння в лавах ЗСУ та низку карколомних історій, коли його життя опинялося буквально "на волосинці" від смерті.
"Був один епізод, коли думав, що реально, моє життя зараз скінчиться", - пригадує пан Володимир.
"Їхали ми з моїм кумом по полю, аж раптом нам на зустріч висунулись два бойових гелікоптера. Ми вилізли з БМП і побігли, але одразу я усвідомив, що далеко не втечу маючи на собі амуніції на 30 кілограмів. ТАК шкода стало, що все зараз може скінчитися і я вже ніколи не побачу дружину та дітей! В цю мить я помітив, що гелікоптери стали повертати, виявилося, що це - НАШІ пташки!"
Ще до широкомасштабної війни сказав всім рідним, що піду на війну, якщо путін зважиться на наступ. Щойно почув у ніч з 23 на 24 лютого ракетні обстріли, одразу сказав, що їду на фронт. Дружина Оксана почала плакати, але сказала, що відпускає мене, лише боїться за дітей.
На щастя, дуже швидко подзвонили друзі з Польщі і сказали, щоб я віз свою сім'ю до них. Я напочатку не повірив: "Як я можу везти їх? Бус поломаний, закордонних паспортів у них - немає!" Але, як з'ясувалося, в умовах війни, це вдалося швидко владнати і зовсім скоро мої рідні були в Польщі!" - розповів Володимир Блажеєв.
На запитання, чому пішов на війну, пан Володимир відповідає геть нетривіально, радше глибинно та з огляду на людську екзистенцію.
"Мене часто про це питають. Кажуть, що я дурний, що пішов на війну А я відповідаю словами одного розумного чоловіка "що якщо б не було таких "дурних", то і України вже б не було!" І загалом, чим я кращий від 18-ти річних хлопців, які тут є, тим що маю 14-ть дітей?".
На війні пан Володимир часто молиться Розарій і молитва позитивно сприймається побратимами.
"Коли командир вперше побачив нас з кумом з Розарієм - у нього були сльози. Війна це жахлива концентрація зла і вбивства. Порівнюю це з чорною дірою у космосі. Єдине що там на війні можна зробити - принести трохи Бога", - поділився Володимир Блажеєв.
Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.