Отець Роман Братковський з парафії Преображення Господнього Української Греко-Католицької Церкви, лідер харизматичної спільноти "Галилея", продовжує цикл катехиз "Євангеліє Царства". Шоста програма присвячена темі Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа.
У катехизі отець Роман Братковський дає відповідь на питання: що нам дає Воскресіння нашого Господа Ісуса Христа?
Після ж вечора суботи, як зайнялося на світання першого дня тижня, прийшла Марія Магдалина та інша Марія навідатися до гробу. І ось великий зчинився землетрус, ангел бо Господній зійшов із неба, приступив, відкотив камінь і сів на ньому. Вигляд його був, неначе блискавиця, а одежа, як сніг, біла. Зо страху перед ним сторожа затремтіла й стала, наче змертвіла. Тоді ангел заговорив до жінок, кажучи: “Не бійтесь: знаю бо, що ви шукаєте Ісуса розіп’ятого. Нема Його тут, бо Він воскрес, як ото Сам прорік. Ходіть, гляньте на місце, де Він лежав. (Мт. 28, 1-6)
Жінки ідуть до гробу Ісуса, щоб довершити обряд обмивання тіла, але побачили відкритий гріб і отримали звістку, що Христос воскрес. Ці жінки дорогою розмірковували про те хто б їм відкрив гробницю, але попри розуміння того, що вони самостійно не відкотять важкий камінь, все ж продовжували іти, щоб виконати свій обов'язок. У гробниці жінки зустріли ангела, який сказав: "Ви шукаєте Ісуса мертвого". На жаль, дуже багато християн шукає мертвого Ісуса, вони хочуть постити, плакати і горювати, а коли настає Воскресіння - вони не мають радості і далі продовжують сумувати.
"Ісусова жертва не закінчилась на хресті. Ісусова жертва звершилась у воскресінні! Ми - церква воскреслого Христа! Якщо ми не розуміємо, що таке воскресіння - у нас немає радості, бо турботи цього світу стають важливішими за духовні речі", - наголошує отець Роман Братковський.
Своїм воскресінням Ісус подолав нашу смерть, але часто люди, насправді, не вірять у це. Якщо людина вірить, що Ісус подолав владу смерті, то у неї з'являється надія на воскресіння та віра у перемогу над сатаною.
Ісус помирає у п'ятницю, а воскресає в неділю, і тут виникає питання: де Ісус був у суботу?
В суботу Ісус пішов проповідувати в пекло, тим духам, що знаходяться в темниці. Ісус іде в пекло для того, щоб забрати владу в сатани. Для нас це означає, що смерть і гріх більше не мають влади над людиною. Саме тому людина грішить не тому, що гріх має над нею владу, але тому, що досі має певну прив'язаність до гріха.
Коли ми починаємо усвідомлювати, що Ісус викупив нас з неволі гріха і смерть вже не має над нами влади - ми починаємо радіти. Іноді ми виправдовуємо себе тим, що нібито не можемо не грішити, але насправді, християнин може не грішити. Ми грішимо тільки тому, що досі маємо прив'язаність до гріха.
Воскресіння Ісуса нам дає перемогу над злом, яка є найбільшою перемогою в історії людства. Саме тому, ми повинні проповідувати Добру Новину з радістю, оскільки віримо у смерть і воскресіння Ісуса Христа. Повірити у це можна не розумом, а лише за допомогою Святого Духа. А повіривши - будемо жити як переможці.
Отець Роман Братковський
"Ми часто хочемо бачити зовнішні плоди нашої віри, але чи помічаємо цінність убогих засобів, які обирав Ісус?", - запрошує поглянути на власні засоби на шляху до вічності о. Станіслав Свурка, настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, модератор Руху Назаретських Родин.
Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.
Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
Що таке людина? Над цим запитанням продовжує роздумувати монах-кармеліт Віталій Козак у циклі катехиз "Антропологія святої Едити Штайн". У цій програмі йдеться про особистість як духовну форму. Ця катехиза про те, що означає бути особистістю і як її внутрішня форма утворює все буття людини. Перший важливий пункт цієї науки звучить так: "Особистість не дорівнює індивід, біологічна одиниця чи духовна сутність".
У катехизі о. Романа Братковського, лідера харизматичної спільноти "Галілея", довідуємося про найсильнішу зброю в сучасному світі - інформацію. Священник вчить розпізнавати джерело інформації та відповідно реагувати на неї.