"Я і після смерті буду тут керувати!" - єпископ Леон ДУБРАВСЬКИЙ про відчуття гумору, екзорцизм, пророцтво Михальди, Папу Йоана Павла ІІ, єпископа Ольшанського та отця Владислава Ванагса
Цього року Ординарій Кам'янець-Подільської дієцезії єпископ Леон Дубравський святкує 25-річчя єпископських свячень.
В час великого інтерв'ю владика розповів про непересічних людей з якими його зводив Господь, мова про Папу Йоана Павла ІІ, Папу Бенедикта XVI, Папу Франциска, єпископа Яна Ольшанського, отця Владислава Ванагса та інших.
Владика Леон Дубравський розповідає, що важливо насамперед вимагати від себе, а вже потім від інших. Єпископ веде активний спосіб життя. Його день розпочинається ще до 6-ї ранку. Екселенціє робить зарядку, приймає холодний душ, молиться. Любов до Бога йому прищепили з дитинства. З малих років він бігав до Церкви, намагався не пропускати недільних Служб, постійно молився Розарій. Важко переносив насмішки з того, що він є католиком. Гартування з малих років дозволило перенести набагато більші випробуванння в якості священника та особливо єпископа.
"Звісно, важко було бути під наглядом спецслужб за радянщини. Адже без папірця - неможливо було нічого зробити!" - пригадав ієрарх.
"Для єпископа важливо вміти слухати! У мене темперамент холерика-сангвініка, хочеться постійно говорити, але зараз вдається стримуватися, намагаюся прислухатися!" - розповідає єпископ Леон Дубравський.
Попри те, що розклад Його Преосвященства розписаний до хвилини і має достатню емоційну інтенсивність, владика знаходить час, щоб помолитися за потребуючих людей.
"Я читаю екзорцизм. Коли потрібно, молюсь не лише за простих людей, але і за путіна, бо його вчинки мають явно демонське походження. Звісно в час молитв трапляється всяке", - деталі цієї розповіді та повна версія інтерв'ю з єпископом Леоном Дубравським на нашому YouTube-каналі.
Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.