Ієрарх відсвяткував 35 річницю священства. В ході ефіру Його Преосвященство пригадав, як вперше виїхав закордон, який перший шок отримав від іноземного авто, як познайомився з Йоаном Павлом ІІ і які доручення дав святий понтифік в часі єпископських свячень.
Про служіння
"Мені здається, я нічим не відрізняюсь від себе молодого. - Запевняє ієрарх. - Хіба, голова посивіла, а в душі я той самий, аж дивно навіть! Життя дуже швидко проходить! Коли рік тому мій батько помирав, він прожив 83 років, є за що Богу дякувати, моя рідна сестра запитала його: "Тато, ви 83 роки прожили, це ж гарний вік! Нажилися трошки?" На що батько відповів: "Так, дитино, звичайно! Але, так якби і не жив!" Оце саме і я скажу, так якби і не було цих 35 років! Я не одного дня не пожалів, що обрав саме цю дорогу!"
Про КДБ
"Отець Анджей Гладусевич (священик, що відіграв особливу роль у покликані владики. - Авт.) навчив мене терпеливості, вміння спілкуватися з КДБешниками, дивитися на них, як на людей, і не боятися їх. Отець завжди говорив, щоб не допускати до себе страху, бо самі КДБешники бояться нас, священиків. Отець наголошував, щоб ніколи нічого не обіцяв їм і не підписував, - Пригадує єпископ. - Бо якщо щось підпишеш, - говорив отець Анджей, - все життя будеш у них на гачку і вони тобі все зіпсують! І не домовляйся з ними про щось таємно! Завжди говори, що все розкажеш! КДБ не люблять розголосу! Найважче, чого я боявся, що вони мене не пустять в семінарію! Я не боявся, що мене поб'ють, погрози були, когось били, але не мене!"
Чому не вдається повернути храм святого Миколая у Києві
"Нам ніхто цивілізовано храмів не віддавав - ми їх брали штурмом! Так наприклад, було в Житомирі, можна цілу історію писати! Так само було і з прокафедральним собором святого Олександра. Нічого б не було, якби люди не заблокували храм, не вийшли і на сходах храму не молилися б. - Підкреслює владика.Так само і з храмом святого Миколая! Якщо б ми вийшли, і одразу стали б воювати за храм - ми б його отримали! А так, нас купили тим, що ми мали свою годинку для Літургії. Сіли в м'які крісла посиділи, кошти на свої видатки зібрали, чого ще треба?"
Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.
Отець Петро Франків розповідає про Великий піст, про головні помилки та як їх оминути.