Засновник ШХЖіЄ пояснив причини своєї відставки...
По-перше, я не просив про цей рік відпочинку. Тобто, те, що я залишаю посаду директора на рік - не є моєю ініціативою! Але також, я б не сказав, що це є примусовим! Це рішення влади, з яким я погоджуюсь. Бо я дійсно мав трошки занедбане монастирське життя! Моїм монастирем був автомобіль, літак, ліжко.
По - друге, брати помітили, що починає зраджувати здоров'я. Потроху з'являються якісь хвороби.
По-третє, довго відкладав на потім написання книг.
Цей рік дасть мені можливість зрозуміти, чи я тільки проповідую про слухнянність і про покору, чи також її практикую!
Дозвольте зараз скажу щось для фейсбуківців! Мене нема в соціальних мережах! Але, хочу поділитися тим, що я пережив, як взнав, що там опублікували без мого дозволу новину про мою відставку. Це так, якби в мене в шафі була брудна білизна, і раптом, хтось з братів взяв його її, виправ, або виправ я, але хтось повісив не там де я хотів. Я хотів у вані, а хтось виніс назовні, ще й підписав. Я опрацював собі такий тезис. Я не хотів, щоб у фейсбуці було моє ім'я, а під ним писали негативні, чи навіть, позитивні коментарі. Я відчув, що хтось увійшов у мою приватність! Хтось каже, що я особа публічна. Так, публічна, але у Школі, а не у мережах, де є інші люди! Тому думаю так: "Ніхто не має права робити з іншої особи більш публічну, ніж вона сама робить з себе!"
Я дізнався про цю зміну в червні. Була дискусія. Прийнялося рішення на рівні влади. Не оголошувалося, бо потрібно було поговорити з наступником - братом Збігнєвом Савчуком. Зауважу, він не є моїм опонентом, але другом!
Влада церковна говорить, що це не покарання! Вона на цьому наголошує. Влада вирішила, що так буде добре для Школи і мене. Також, це не є кара за мої висловлювання на Школі чи на Радіо Марія.
Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.
Отець Петро Франків розповідає про Великий піст, про головні помилки та як їх оминути.