Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:30

Катехиза

В ефірі

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

Як допомогти дитині адаптуватися до школи

Поділитись з друзями
Створено: 2012-09-06
Передача:
Автор:
Ми продовжуємо говорити про 1 вересня в ефірі «Радіо Марія». Сьогодні це питання порушує психолог пані Юлія Бойко в передачі «Важко бути дитиною». Ми намагаємося з’ясувати психологічні та фізіологічні проблеми в адаптації дитини до навчання в школі, особливо, коли ідеться про першокласників. На які симптоми варто звернути увагу батькам? Які проблеми можуть спіткати ваших першокласників? Як треба цікавитися шкільними справами своїх дітей? Що можна очікувати і вимагати від дитини? Як налагодити контакт з вчителькою? Як треба допомагати дитині у навчанні? Чи варто робити за неї уроки? Про це та інше – слухайте в подкасті з архіву «Радіо Марія».

Неабияку роль у вихованні та навчанні дитини відіграє вчителька, перша вчителька. Від її особи багато що залежить. Варто подбати про вибір першої вчительки. Можливо ви ходили на її уроки, радилися зі спеціалістами, з директором, спілкувалися заздалегідь?  Перша вчителька закладає весь фундамент наук та шкільних дисциплін, які дитина буде вивчати в середній та  старшій школі. Тому вибір школи має, в тому числі, концентруватися на виборі першої вчительки.
Про це говорити вже пізно в сенсі порад тим батькам, діти яких вже пішли до школи. Але що робити, якщо вчителька на дає дитині необхідних знань, любить інших дітей, а вашу дитину не сприймає, не викликає авторитету і поваги? Що робити в такому випадку? Звичайно ми не можемо в усьому звинувачувати вчителя, тому що державне забезпечення людей, які фактично виховують та навчають майбутнє держави, тобто вчителів, м’яко кажучи, залишає бажати кращого. Ми не можемо насправді багато вимагати від вчителя, якщо він ледве-ледве зводить кінці з кінцями. Варто зазначити, що найкращі студенти педагогічних університетів, як правило, не ідуть викладати в школу. Але зарплатня вчителя радянської школи також була скромна, а державна система освіти мала неабиякі досягнення. В чому справа? Тільки в грошах? Я думаю в повазі до вчителя. Важливим аргументом на захист поважного ставлення навіть до вчителів, які, здавалося, цього і не заслуговують, є формування моделі поведінки і сприйняття дитини цієї професії, людей цієї професії. Якщо ви дозволяли собі нешанобливо висловлюватися при дитині стосовно поганого, на вашу думку, вчителя, то коли прийде класний викладач, він знайде лише зневагу. Зневагу за звичкою, за стереотипом, який батьки допомогли сформувати. А навчитися від того кого зневажаєш важко.
Про ці та інші педагогічні проблеми в намірі початку навчання в школі ми пропонуємо нашим слухачам послухати в передачі Юлії Бойко «Важко бути дитиною».

Відгуки

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

Християнські ЗМІ у медіапросторі.
Вибори-2020. Що отримала церква?

Вибори-2020. Що отримала церква?

В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Освіта в умовах карантину

Освіта в умовах карантину

Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.