A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 133

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 134

Як допомогти дитині адаптуватися до школи
Слухати Радіо

Зараз в ефірі

06:20

Житія святих

В ефірі

Ранкова молитва

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Концерт привітань та гарного настрою

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Духовні читання

14:20

Обережно, магія!

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:50

Святий дня

Як допомогти дитині адаптуватися до школи

Поділитись з друзями
Створено: 2012-09-06
Передача:
Автор:
Ми продовжуємо говорити про 1 вересня в ефірі «Радіо Марія». Сьогодні це питання порушує психолог пані Юлія Бойко в передачі «Важко бути дитиною». Ми намагаємося з’ясувати психологічні та фізіологічні проблеми в адаптації дитини до навчання в школі, особливо, коли ідеться про першокласників. На які симптоми варто звернути увагу батькам? Які проблеми можуть спіткати ваших першокласників? Як треба цікавитися шкільними справами своїх дітей? Що можна очікувати і вимагати від дитини? Як налагодити контакт з вчителькою? Як треба допомагати дитині у навчанні? Чи варто робити за неї уроки? Про це та інше – слухайте в подкасті з архіву «Радіо Марія».

Неабияку роль у вихованні та навчанні дитини відіграє вчителька, перша вчителька. Від її особи багато що залежить. Варто подбати про вибір першої вчительки. Можливо ви ходили на її уроки, радилися зі спеціалістами, з директором, спілкувалися заздалегідь?  Перша вчителька закладає весь фундамент наук та шкільних дисциплін, які дитина буде вивчати в середній та  старшій школі. Тому вибір школи має, в тому числі, концентруватися на виборі першої вчительки.
Про це говорити вже пізно в сенсі порад тим батькам, діти яких вже пішли до школи. Але що робити, якщо вчителька на дає дитині необхідних знань, любить інших дітей, а вашу дитину не сприймає, не викликає авторитету і поваги? Що робити в такому випадку? Звичайно ми не можемо в усьому звинувачувати вчителя, тому що державне забезпечення людей, які фактично виховують та навчають майбутнє держави, тобто вчителів, м’яко кажучи, залишає бажати кращого. Ми не можемо насправді багато вимагати від вчителя, якщо він ледве-ледве зводить кінці з кінцями. Варто зазначити, що найкращі студенти педагогічних університетів, як правило, не ідуть викладати в школу. Але зарплатня вчителя радянської школи також була скромна, а державна система освіти мала неабиякі досягнення. В чому справа? Тільки в грошах? Я думаю в повазі до вчителя. Важливим аргументом на захист поважного ставлення навіть до вчителів, які, здавалося, цього і не заслуговують, є формування моделі поведінки і сприйняття дитини цієї професії, людей цієї професії. Якщо ви дозволяли собі нешанобливо висловлюватися при дитині стосовно поганого, на вашу думку, вчителя, то коли прийде класний викладач, він знайде лише зневагу. Зневагу за звичкою, за стереотипом, який батьки допомогли сформувати. А навчитися від того кого зневажаєш важко.
Про ці та інші педагогічні проблеми в намірі початку навчання в школі ми пропонуємо нашим слухачам послухати в передачі Юлії Бойко «Важко бути дитиною».

Відгуки

Про страхи і "страшилки" української освіти. Чим гендерна ідеологія загрожує школі?

Про страхи і "страшилки" української освіти. Чим гендерна ідеологія загрожує школі?

В новій передачі "Musa sapientum або просто банан", створеній у співпраці ХСП та Родини, говорили про освіту. Інфопривід нам дало скандальне інтерв'ю пані Ганни Новосад, в якому вона озвучила намір розбудовувати гендерно нейтральну освіту та наголосила на ролі антидискримінаційних комітетів, як інструментів протидії освітнім курсам на зразок "Основи сім'ї" (прохристиянським, просімейним курсам).
Гості-освітяни Олеся Горгота, Марія Меньшова та Адріан Буковинський висловили сумнів щодо політичної самостійності пані міністерки та поділилися своїм баченням небезпек, які стоять перед шкільною освітою України.
Родина та Християнська Служба Порятунку
Сестра Павла БОБЕР: "Негативні емоції здатні привести до ОНКО"

Сестра Павла БОБЕР: "Негативні емоції здатні привести до ОНКО"

Катехізатор розповідала про емоційні реакції, їх наслідки та про те, як їх уникнути
Дієвий спосіб навчити дитину мислити – змінити ставлення до неї

Дієвий спосіб навчити дитину мислити – змінити ставлення до неї

В новій освітянській програмі Юлія Кравченко доцент кафедри культурології ІФОН НПУ ім. М. Драгоманова презентує новий проект присвячений новим методикам виховання дітей. То ж в першому прем’єрному ефірі про методику «Філософія для дітей» що була створена в 1970-х роках проф. університету Монклер Метью Ліпманом. 

ЗОЛОТА Колекція Радіо Марія! - Отець Януш-Марія АНДЖЕЄВСЬКИЙ розповідає про екзорцизм...

ЗОЛОТА Колекція Радіо Марія! - Отець Януш-Марія АНДЖЕЄВСЬКИЙ розповідає про екзорцизм...

Отець Януш-Марія налешить до ордену отців-проповідників (домініканців), був викладачам в інститути релігійних наук святого Фоми Аквінського, духовним отцем у Вищій духовній семінарії у Ворзелі в Україні служив з 1994 до 2013 року, нині служить в Польщі. На Радіо Марія був дуже активним катехитом: Розмови з екзорцистом (27 програм), Діалоги про Великий Піст (10 програм), Недільні читання (близько 40 ефірів), катехези (більше 60 ефірів!)
Марійна катехиза

Марійна катехиза

Про те як Діва Марія допомагає нам у житті і як ми можемо допомогти їй у допомозі нам