Слухати Радіо

Зараз в ефірі

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

В ефірі

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

Як сучасна культура відноситься до безсмертя душі?

Поділитись з друзями
В програмі "Наближаючись до православ’я" розглядаємо цикл "Таїнство смерті''. В цьому випуску диякон Православної Церкви України, отець Петро Лопатинський, зосередив увагу на безсмерті душі та сучасній культурі. 
Смерть є природнім процесом. Таїнство смерті в тому, що Христос воскрес, а не в тому, що людина після смерті потрапляє в особливий світ.
Християнство вносить зовсім інший підхід до безсмертя душі ніж сучасний світ. Ми не уповаємо на безсмертя, як на природню властивість, ми уповаємо на те, що життям нашим є Ісус Христос.
Секулярна (нецерковна) культура говорить, що смерть не має сенсу. Давайте не будемо говорити про смерть. Це природній процес і на цьому все!
Прихід Святого Духа являє нам буття Святої Трійці. Царство Боже - це коли ми любимо один одного і тому Церква, Євхаристія, Причастя Тіла І Крові Христа - це коли ми один одному брати і сестри. Це і є єдині і головні ліки безсмертя.

Відгуки

"У цих віршах 90-го Псалма говориться про те, чого ми дуже боїмося", - о.Петро Лопатинський

"У цих віршах 90-го Псалма говориться про те, чого ми дуже боїмося", - о.Петро Лопатинський

Ієрей Православної Церкви України коментує наступні п'ять віршів 90-го Псалма: "Бо Він тебе вирве з тенет птахолова, з моровиці згубної,Він пером Своїм вкриє тебе, і під крильми Його заховаєшся ти! Щит та лук Його правда.Не будеш боятися страху нічного, ані стріли, що вдень пролітає,ані зарази, що в темряві ходить, ані моровиці, що нищить опівдні,впаде тисяча з боку від тебе, і десять тисяч праворуч від тебе, до тебе ж не дійде"!...
"90-й Псалом ефективно використовувати в біді", - о. Петро Лопатинський

"90-й Псалом ефективно використовувати в біді", - о. Петро Лопатинський

Це вже друга програма з циклу "Наближаючись до Православ'я", де ви можете глибше пізнати силу молитви 90-го Псалма. Якщо в попередній передачі мова йшла про 90-й Псалом взагалі, що його застосовують в особливо небезпечних ситуаціях, то в цій програмі автор коментує перші два вірші.
У чому особливість 90-го Псалма і чому його читають, коли страшно?

У чому особливість 90-го Псалма і чому його читають, коли страшно?

У попередній програмі ми завершили ознайомлення з 50-м Псалмом. Цією програмою розпочинаємо новий цикл, у якому Ви матимете можливість почути тлумачення 90-го Псалма. Він належить до групи найчастіше вживаних псалмів. У народі цим псалмом моляться під час життєвих випробувань, коли страшно або під час нападів злого духа. Однак його роль у церковній літургії значно глибша. Автор програми — протоієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський.
"Автор 50-го псалма пророкував про найбільшу Жертву в історії людства", - о.Петро Лопатинський

"Автор 50-го псалма пророкував про найбільшу Жертву в історії людства", - о.Петро Лопатинський

Вашій увазі завершальна програма "Наближаючись до Православ'я" з циклу присвяченого 50-му псалму. Автор програми отець Петро Лопатинський коментує останні два вірші: "Ущасли́в Своїм благоволі́нням Сіон, збудуй му́ри для Єрусали́му, —тоді Ти полюбиш Собі жертви правди, цілопа́лення та прино́шення, тоді покладуть на Твій ві́втар тельців"!
Чи завжди Богу приємні наші жертви?

Чи завжди Богу приємні наші жертви?

Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський продовжує коментувати 50-й псалом. В цій програмі священник коментує вірш: "Визволи мене від вини кривавої, Боже, Боже спасіння мого, і язик мій радісно славитиме Правду Твою. Господи, відкрий уста мої, і язик мій сповістить хвалу Твою. Бо коли б Ти жертви забажав, приніс би я: всепалення ти не бажаєш.". Значну увагу під час програми приділено темі жертви Богу та відшкодуванню за вчинений гріх.