Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:15

Слово на кожен день

В ефірі

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Концерт привітань та гарного настрою

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Захристія

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Павлом Вишковським

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:15

Новини

17:25

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

Розлучення в Православній Церкві України

Поділитись з друзями
В програмі "Наближаючись до православ’я" з дияконом ПЦУ Петром Лопатинським спілкуємось на тему: Розлучення в Православній Церкві України.
Світ дуже швидко змінюється й інститут шлюбу зараз переживає кризу. Цікавий факт, що ініціатором розлучення зараз дуже часто виступають жінки - 85 % розлучень з ініціативи жінок. 
Церква не здійснює розлучення, а констатує канонічну недійсність шлюбу, тобто внаслідок певних дій подружжя шлюб перестав діяти.
Часто в шлюбі є один ініціатор розлучення: одна сторона ще б хотіла боротися за шлюб, а друга вже не хоче. Церква завжди направлена захищати жертву в шлюбі, того, хто постраждав.
Випадки, в яких Церква вважає шлюб таким, що перестав бути засобом спасіння двох людей в подружжі та Церква дозволяє одній стороні (не з вини котрого було розірвано шлюб) вступити в новий шлюб:
- перелюб, який несе глибокі наслідки руйнування зв’язку між чоловіком і дружиною;
- відпадіння одного з подружжя від православ’я;
- якщо один з подружжя практикує гомосексуальні стосунки;
- вступ одного з подружжя в інший цивільний шлюб;
- коли один з подружжя хотів покінчити життя самогубством і це закінчилось несприятливими наслідками для подружжя;
- захворювання одного з подружжя, яке при продовженні шлюбного співжиття може завдати непоправної шкоди дружині, або дітям (сифіліс, снід...);
- медично-засвідчений алкоголізм, наркоманія...
- безвісна відсутність одного з подружжя, якщо вона відсутня більше двох років і є документ державного органу;
- примус чоловіком дружини до аборту або вчинення жінкою аборту без згоди чоловіка;
- посягання на життя або здоров’я одного з подружжя іншим;
- невиліковна тяжка хвороба, яка з’явилась під час шлюбу або ще до укладення шлюбу;
- якщо шлюб було укладено без доброї волі (був присутній примус).
Відгуки

"Духовенству було суворо заборонено годувати голодуючих, за порушення розстрілювали, або карали засланням", - о. Михайло Карнаух

"Духовенству було суворо заборонено годувати голодуючих, за порушення розстрілювали, або карали засланням", - о. Михайло Карнаух

Найближчої суботи українці цілого світу пригадуватимуть чергові роковини страшної трагедії ХХ століття - голодомору, який вчинила злочинна комуністична сталінська влада проти населення України. 
В цій програмі автор, отець Михайло Карнаух говорить про Церкву в роки голодомору 1932-1933: яким чином Церква допомагала голодуючому населенню, хто з єпископів зазнав голодної смерті, чому саме Центральна Україна постраждала найбільше і до чого тут УАПЦ?
Скільки осіб було покликаних в 2020 році до богопосвяченого життя та священичого стану в Україні?

Скільки осіб було покликаних в 2020 році до богопосвяченого життя та священичого стану в Україні?

В програмі "Виховання - це справа серця" далі продовжуємо спілкування з представниками Комісії у справах душпастирства молоді в РКЦ - о. Міхалом Воцялом, с.Зитою Вроною, а також бр. Сергієм Воронюком (один із співавторів анкети опитування для молоді), котрі перебувають на Щорічній зустрічі відповідальних за покликання.
В програмі отримаєте відповіді на питання: Хто є відповідальним за душпастирство покликань в різних юрисдикціях та організаціях в Україні? Скільки осіб було покликаних в 2020 році до богопосвяченого життя та священичого стану в Україні? Що сьогодні українська молодь думає про покликання? Які методики можна застосувати до молоді, щоб наближати її до Бога?
Пророцтво Даниїла про Месію - Ісуса Христа

Пророцтво Даниїла про Месію - Ісуса Христа

В циклі катехез "Пророки Старого завіту" з о.Володимиром Кусьнежом розглядаємо тексти книг пророків Захарії та Даниїла в месіанському контексті.
Яким чином у середовищі пророків зароджувалися ідеї про Месію, Спасителя, і наскільки вони різноманітні?
Коли пророки говорили про Божого Месію, то під впливом Божого натхнення вони вже заповідали пришестя Ісуса Христа, але говорили до своїх сучасників, мовою зрозумілою для них.
Введення Пресвятої Діви Марії в храм

Введення Пресвятої Діви Марії в храм

Свята на честь Пресвятої Богородиці займають перше місце після свят Господніх. Далі з с.Дам’яною Галущак говоримо про Празники Літургійного року.
Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, яке Східна Церква відзначає 4 грудня (21 листопада – за Григоріанським календарем) належить до 12 найбільших церковних свят в Греко-католицькій Церкві. Євангеліє нічого не говорить нам про подію уведення в храм Богородиці. Основою цього свята, як і Різдва й Успення Божої Матері, є традиція Церкви й апокрифічні книги.
Найважливіше в подружжі - це взаємна дружба (товаришувати один одному, як в радощах, так і в біді) та удосконалення себе в чеснотах

Найважливіше в подружжі - це взаємна дружба (товаришувати один одному, як в радощах, так і в біді) та удосконалення себе в чеснотах

В програмі "Подружжя без любові, як тіло без душі" Мар’яна Гінзула пояснює Гімн любові святого Павла в Посланні до коринтян, а саме фразу "Любов усе терпить...".