Історія Якова сягає від втечі від помсти брата до відкритої зустрічі з боротьбою, з труднощами, зі страхом вночі. Яків перевів свою сім'ю на інший бік ріки Яббок, а сам залишився. Він ніби хотів зустріти своє старе життя, яке йшло по його слідах. І битву він прийняв без жінок і дітей, худоби і багатсва, сам-один. Коли Яків втікав з дому батьків від страху він просто заснув, не міг витримати цю темряву. Сон в пустелі можемо сприймати як духовну втечу від проблем, самотності. На цей раз Яків має можливість втікти, але залишається боротися. І вранці, покалічений, зранений, але з новим ім'ям і Божою славою іде на зустріч з братом. Що змінило колишнього шахрая і боягуза, брехуна і крадія батьківського благословення? Бог...
Як вдається Якову змінити свій менталітет? Спочатку ми бачимо зухвалого шахрая, Яків не поважав свого брата, а в кінці впокроюється і вибирає поставу смирення. Приходячи до брата, звертається до нього як до пана, хоча відомо, що Ісав продав своє право первородності Якову за сочевицю. Тобто Яків, за традиціями єврейського первородства мав би вважатися старшим братом, але він впокорюється перед Ісавом. Яків таким зверненням до Ісава ніби повертає йому первородство.
Ця зустріч є дуже важкою. Яків не знає до кінця, що станеться, коли зустрінеться з братом. Яків від ситуації впевненості в домі Лавана має піти в ситуацію невпевненості і небезпеки. Він повертається до свого брата не як жебрак, але дуже багатою особою. Чому Яків не залишається в комфорті дому Лавану? Навіщо йому іти в небезпеку, навіть якщо там – обіцяна Богом земля? На ці питання ив зможете знайти відповідь в катихизі отця Растислава Дворового. Але найголовніше кожен в Слові Божому може побачити себе та Бога, почути Його голос і навіть піти за Ним з довірою.
Християнські ЗМІ у медіапросторі.
В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.