Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

Якою є наша молитва - такою є наша віра, - отець Григорій Рассоленко

Продовжуємо роздуми про молитву та спробуємо оновити своє прагнення до молитви у денній катехизі з отцем Григорієм Рассоленком. "Молитва, як говорить катехизм Церкви - це життя нового серця".
Молитва має нас оживити, але ми часто забуваємо про Того, хто є нашим усім життям. Тому потрібно згадувати Бога частіше ніж ми відпочиваємо. Такі моменти стають опорою інтенсивності та тривалості молитви. Молитва - це потреба нашого серця, адже старе серце схиляє нас до гріха та віддаляє від Бога. Тому потреба в молитві існує постійно. Тому щоб джерело Божої любові не зникало існує інтентивна молитва, коли я занурююся в Бога. 


Минулого разу ми говорили про різні форми молитви. Ми можемо звертати наші слова та серце до Бога різними способами.

Види молитви:
1. Устна молитва, якої ми вчимося з дитинства. Тут ми молимося словами сподвижників молитви і якою є наша молитва - такою є наша віра. Ми маємо не цуратися й написаних молитв, адже хтось має улюблені до Ісуса Христа, Пресвятої Трійці ... але не забуваймо звертатися до Бога своїми словами, адже нам хочеться вилити своє серце в довільній формі. 

2. Розважання. Це наступна форма молитви коли наша душа відкривається не тільки коли ми говоримо, а й коли слухаємо Бога. Наприкінці катехизи ми зробимо медитацію, адже скільки б я не говорив , який солодкий мед цого смак зрозуміємо тоді, коли спробуємо.

3. Комплектативна молитва. Це дружнє спілкування з тим хто тебе любить. Це відкриття серця до серця. Як порівняння можна навести спілкування двох закоханих, коли ми зустрічаємося з тим, кого кохає наше серце. Святі живуть в неустанній комплектативній молитві - це перебування з Богом, яке не виразити словами.

1. Для молитви потрібно приділити час. Необхідний мінімум - 15 хвилин.2. Місце молитви. У християн має бути місце для молитви, але звершувати її можна скрізь.

Обов'язково подбайте, щоб під час молитви Вас ніхто та ніщо не відволікав.
Медитація вимагає від нас спокійного зосередження на чомусь одному, адже мозок людини здатен ефективно в один момент нормально робити тільки одну справу.
"Бог ніколи вас не покине, навіть якщо усі від вас відвернулися", - о.Віталій Козак

"Бог ніколи вас не покине, навіть якщо усі від вас відвернулися", - о.Віталій Козак

Катехеза отця Віталія Козака з циклу "Молитва - як історія дружби". Пригадуємо, що автор говорить про духовний досвід та життя святої Терези від Ісуса. 
Стратегія царства темряви, - катехиза отця Романа Братковського (YouTube)

Стратегія царства темряви, - катехиза отця Романа Братковського (YouTube)

У катехизі під назвою “Стратегія Царства темряви” о. Роман Братковський розповідає про відвічного ворога Божого, невидимого, але реального.
Дарвін мав рацію?

Дарвін мав рацію?

Отець Артур Сподар наводить різні теорії виникнення  всесвіту і пояснює як до них ставиться Церква.
Святий Петро Хризолог

Святий Петро Хризолог

Про історію життя святого Петра Хризолога розповідає священник парафії Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті (м. Львів) отець Олег Кіндій.
Весь світ зранений гріхом, і влада також не є винятком - катехеза о.Олександра Могильного

Весь світ зранений гріхом, і влада також не є винятком - катехеза о.Олександра Могильного

Мудреці прийшли до Вифлеєму, щоб побачити новонародженого Царя — Ісуса Христа** (пор. Мт. 2:1–2). Влада в нашому житті є тим простором, через який Бог об’являється нам. Це місце, де ми пізнаємо істину, оцінюємо ситуації та зустрічаємо світло Божої присутності.