Слухати Радіо

Зараз в ефірі

10:30

У ваших намірах

В ефірі

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св. Літургія із Санктуарію Пресв'ятого Серця Ісуса (Кам'янець - Подільський)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

Юрій Макаров в гостях у "Радіо Марія"

Поділитись з друзями
Створено: 2012-08-06
Передача:
Автор:

 

В передачі «Майстерня» в ефірі «Радіо Марія» ми говорили з паном Юрієм Макаровим, телеведучим, режисером, письменником. Повтор ви зможете у вівторок 7 серпня о 21-ій. Вмикайте, буде цікаво.
 

Біографія

Макаров Юрій Володимирович, народився в Софії, столиці Болгарії в родині емігрантів. Батько — хімік, політв'язень, згодом переїхав до Франції. Мати — камерна співачка. Закінчив Київський університет ім. Т. Шевченка, факультет романо-германської філології. З 1987- по 1993 роки — редактор, режисер, студії «Київнаукфільм». З вересня 1996 року — ведучий програми «Телеманія», автор-ведучий програм «Сніданок з 1+1», «Спецпроект Юрія Макарова», «Імперія кіно», «Документ», з 1998 — головний редактор телекомпанії «Студія 1+1». Зняв короткометражні фільми: «Дрібниці», «Сходи до неба», «Споконвіку було слово», документальний серіал «Мій Шевченко». Автор пригодницьких повістей «Культурний шар», «Геній місця». З 2007 до 2009 року очолював журнал «Український тиждень».

Серед багатьох тем, які ми порушували в часі передачі, можна виокреслити наступні питання:
- З вашої біографії можемо побачити – ключові географічні точки: Софія, східна Україна, Київ – де ви почуваєте себе вдома – комфортно і затишно?
- Щодо Києва, ви говорили, що не варто гнатися за Москвою, бо імперські столиці нікому не залишають місця для конкуренції. А як можна охарактеризувати Київ, і в чому для вас особливість Києва?
- Постійно виникають ініціативи, які плюндрують столицю: клаптик за клаптиком знищується місто, можливо в часі нашої з вами розмови несанкціановано зрубали дерево, або навколо якоїсь ділянки громадського користування, звели зелений будівельний паркан – саме в цьому сенсі Київ ймовірно зможе залишитися зеленою столицею Європи – чому ми це дозволяємо, в чому проблема?
- Історично боротьбу, боротьбу за справедливість вели чоловіки, але якщо поглянути на сучасні акції протесту – активність проявляють жінки. Навіть до недавнього часу говорили, що єдиним чоловіком українського політикуму була Юлія Тимошенко, зараз безвідносно до її здобутків, поразок, переслідування або ж зловживань. Щоби не залишатися у крайнощах: скажімо чоловіки стають пасивнішими, а жінки перебирають активність та ініціативу. Можливо в цьому є проблема?
- Враховуючи високу смертність чоловіків у молодому віці, алкоголь, виховання хлопчиків у неповних сім’ях (як правило без батька), взагалі будування циклу освітнього та виховного процесу з жінкою в центрі – від дитсадка, школи, вищої школи. Все це змінює свідомість чоловіка, який мав би боротися за свою гідність. Прокоментуйте твердження?
- Чи здатен «обыватель» (пересічний громадянин) набути активну громадянську позицію; хто і що здатні консолідувати народ?
- Вибори осені 2012 року: це питання депресує народ – нема кого обирати. Можливо маєте якийсь антидепресант? Можете поділитися?
- Говорять про те, що має прийти нова генерація політиків, внаслідок еволюційного процесу рівень громадської культури має зростати. Але ж еволюція політичної еліти по-українськи відбувається таким чином: приходить молодий, припустімо, депутат зі світлими ідеями у раду будь-якого рівня і опиняється в принципово відмінному середовищі, в якому він поступово асимілює до рівня і цінностей свого оточення. В інакшому випадку - не витримавши, він залишає політику, система його виштовхує або він залишається одним в полі…
- Взагалі тема української еліти: пан Лесь Подерев’янський сказав, що в історії українського народу еліти в принципі не було, були лише перервані спроби Івана Мазепи, який формував еліту, але відомо чим все кінчилося.
- Наважусь на волюнтаристське припущення: Старт незалежності нагадує період української революції 17 року тим, що як і в ЦР прийшли культурні діячі зразка історика Грушевського, публіциста і письменника Винниченка, українська незалежність починалася від інтелігентних 60-ків та дисидентів; далі революція продовжилася отаманами, батьками, анархією - так само як і криваві братки 90-х? Чи погоджуєтесь з такою історичною аналогією, якщо всіх отаманів заткнув за пояс російський більшовик? Що зараз переживає Україна?
- До теми інтелігенції. Історіософ Шпенглер в своїй праці «Присмерки Європи» - говорив, що філософ в епоху цивілізації (за його класифікацією це період занепаду культури) – не може собі дозволити залишатися кабінетним академіком, а істинними філософами передовсім є комерсанти, технічна еліта, банкіри, технократи, менеджери – тобто люди дії з високим рівнем ККД. Чи зустрічаються вам такі філософи епохи цивілізації в Україні?
На ці та інші питання пан Юрій Макаров давав цікаві, часом неочікувані, але ґрунтовні відповіді. 

Відгуки

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

Християнські ЗМІ у медіапросторі.
Вибори-2020. Що отримала церква?

Вибори-2020. Що отримала церква?

В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Освіта в умовах карантину

Освіта в умовах карантину

Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.