A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 133

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 134

Юрій Макаров в гостях у "Радіо Марія"
Слухати Радіо

Зараз в ефірі

14:20

Дайджест від Credo

В ефірі

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Новини

17:10

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Прокатедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

19:30

Розарій

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

20:20

Слово на кожен день

21:00

Відкрите питання

22:00

Катехиза

23:00

У ваших намірах

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

Юрій Макаров в гостях у "Радіо Марія"

Поділитись з друзями
Створено: 2012-08-06
Передача:
Автор:

 

В передачі «Майстерня» в ефірі «Радіо Марія» ми говорили з паном Юрієм Макаровим, телеведучим, режисером, письменником. Повтор ви зможете у вівторок 7 серпня о 21-ій. Вмикайте, буде цікаво.
 

Біографія

Макаров Юрій Володимирович, народився в Софії, столиці Болгарії в родині емігрантів. Батько — хімік, політв'язень, згодом переїхав до Франції. Мати — камерна співачка. Закінчив Київський університет ім. Т. Шевченка, факультет романо-германської філології. З 1987- по 1993 роки — редактор, режисер, студії «Київнаукфільм». З вересня 1996 року — ведучий програми «Телеманія», автор-ведучий програм «Сніданок з 1+1», «Спецпроект Юрія Макарова», «Імперія кіно», «Документ», з 1998 — головний редактор телекомпанії «Студія 1+1». Зняв короткометражні фільми: «Дрібниці», «Сходи до неба», «Споконвіку було слово», документальний серіал «Мій Шевченко». Автор пригодницьких повістей «Культурний шар», «Геній місця». З 2007 до 2009 року очолював журнал «Український тиждень».

Серед багатьох тем, які ми порушували в часі передачі, можна виокреслити наступні питання:
- З вашої біографії можемо побачити – ключові географічні точки: Софія, східна Україна, Київ – де ви почуваєте себе вдома – комфортно і затишно?
- Щодо Києва, ви говорили, що не варто гнатися за Москвою, бо імперські столиці нікому не залишають місця для конкуренції. А як можна охарактеризувати Київ, і в чому для вас особливість Києва?
- Постійно виникають ініціативи, які плюндрують столицю: клаптик за клаптиком знищується місто, можливо в часі нашої з вами розмови несанкціановано зрубали дерево, або навколо якоїсь ділянки громадського користування, звели зелений будівельний паркан – саме в цьому сенсі Київ ймовірно зможе залишитися зеленою столицею Європи – чому ми це дозволяємо, в чому проблема?
- Історично боротьбу, боротьбу за справедливість вели чоловіки, але якщо поглянути на сучасні акції протесту – активність проявляють жінки. Навіть до недавнього часу говорили, що єдиним чоловіком українського політикуму була Юлія Тимошенко, зараз безвідносно до її здобутків, поразок, переслідування або ж зловживань. Щоби не залишатися у крайнощах: скажімо чоловіки стають пасивнішими, а жінки перебирають активність та ініціативу. Можливо в цьому є проблема?
- Враховуючи високу смертність чоловіків у молодому віці, алкоголь, виховання хлопчиків у неповних сім’ях (як правило без батька), взагалі будування циклу освітнього та виховного процесу з жінкою в центрі – від дитсадка, школи, вищої школи. Все це змінює свідомість чоловіка, який мав би боротися за свою гідність. Прокоментуйте твердження?
- Чи здатен «обыватель» (пересічний громадянин) набути активну громадянську позицію; хто і що здатні консолідувати народ?
- Вибори осені 2012 року: це питання депресує народ – нема кого обирати. Можливо маєте якийсь антидепресант? Можете поділитися?
- Говорять про те, що має прийти нова генерація політиків, внаслідок еволюційного процесу рівень громадської культури має зростати. Але ж еволюція політичної еліти по-українськи відбувається таким чином: приходить молодий, припустімо, депутат зі світлими ідеями у раду будь-якого рівня і опиняється в принципово відмінному середовищі, в якому він поступово асимілює до рівня і цінностей свого оточення. В інакшому випадку - не витримавши, він залишає політику, система його виштовхує або він залишається одним в полі…
- Взагалі тема української еліти: пан Лесь Подерев’янський сказав, що в історії українського народу еліти в принципі не було, були лише перервані спроби Івана Мазепи, який формував еліту, але відомо чим все кінчилося.
- Наважусь на волюнтаристське припущення: Старт незалежності нагадує період української революції 17 року тим, що як і в ЦР прийшли культурні діячі зразка історика Грушевського, публіциста і письменника Винниченка, українська незалежність починалася від інтелігентних 60-ків та дисидентів; далі революція продовжилася отаманами, батьками, анархією - так само як і криваві братки 90-х? Чи погоджуєтесь з такою історичною аналогією, якщо всіх отаманів заткнув за пояс російський більшовик? Що зараз переживає Україна?
- До теми інтелігенції. Історіософ Шпенглер в своїй праці «Присмерки Європи» - говорив, що філософ в епоху цивілізації (за його класифікацією це період занепаду культури) – не може собі дозволити залишатися кабінетним академіком, а істинними філософами передовсім є комерсанти, технічна еліта, банкіри, технократи, менеджери – тобто люди дії з високим рівнем ККД. Чи зустрічаються вам такі філософи епохи цивілізації в Україні?
На ці та інші питання пан Юрій Макаров давав цікаві, часом неочікувані, але ґрунтовні відповіді. 

Відгуки

Єпископ Віталій Кривицький: "Цей гріх близький до проституції!'

Єпископ Віталій Кривицький: "Цей гріх близький до проституції!'

Гості програми: єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький та голова Всеукраїнського Благодійного Фонду «За гідність людини» пані Ґеня Самборська давали оцінку сурогатному скандалу, що стався в Україні.
Церква і гроші: Чи ефективно Церква використовує ресурси?

Церква і гроші: Чи ефективно Церква використовує ресурси?

В даному випуску “Спецпроєкту на карантині” з єпископом Віталієм Кривицьким та головою Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком поговоримо про Церкву і гроші.
Чому супермаркети відкриті, а Церкви - ні?

Чому супермаркети відкриті, а Церкви - ні?

“Спецпроєкт на карантині” - ініціатива “Радіо Марія” та телебачення EWTN. Ми, замкнені по домівках в часі карантину, обговорюємо чи замислюємося над різними питаннями від побутових до глобальних. Цей ефір був присвячений Церкві в часі карантину. Єпископ Віталій Кривицький та отець Роман Лаба ділилися своїм баченням викликів для Церкви в цих нових умовах.
Про страхи і "страшилки" української освіти. Чим гендерна ідеологія загрожує школі?

Про страхи і "страшилки" української освіти. Чим гендерна ідеологія загрожує школі?

В новій передачі "Musa sapientum або просто банан", створеній у співпраці ХСП та Родини, говорили про освіту. Інфопривід нам дало скандальне інтерв'ю пані Ганни Новосад, в якому вона озвучила намір розбудовувати гендерно нейтральну освіту та наголосила на ролі антидискримінаційних комітетів, як інструментів протидії освітнім курсам на зразок "Основи сім'ї" (прохристиянським, просімейним курсам).
Гості-освітяни Олеся Горгота, Марія Меньшова та Адріан Буковинський висловили сумнів щодо політичної самостійності пані міністерки та поділилися своїм баченням небезпек, які стоять перед шкільною освітою України.
Родина та Християнська Служба Порятунку
Чи бути Європі ісламізованою?

Чи бути Європі ісламізованою?

В ефірі Радіо Маія спілкувались з істориком Павлом Зінченко про вплив ісламу на Європейський континент, що ж все таки чекає на Європу в майбутньому