Рівно два роки тому - 27 травня 2016 - року не стало архієпископа Петра Мальчука. Подія, що сталася у Гродно в часі Євхаристійного конгресу, шокувала! На порозі 51-го дня народження, раптом, не витримує серце молодого ординарія Київсько-Житомирської дієцезії! Як свідчить канцлер, що супроводжував ієрарха до Білорусі, отець Віталій Безшкурий: "На здоров'я його преосвященство ніколи не скаржився, навпаки - був радісний і усміхнений! Мав багато планів і рвався зустріти друзів з якими навчався. У переддень смерті, владика відвідав могилу одногрупника по семінарії". Довго роздивляючись напис на хресті з датою народження і кончини промовив: "Такий молодий, а вже помер".
Розмова з секретарем його преосвященства вийшла щира і відверта. Архієпископ постає в образі людини, яка має низку цінних дарів та слабкостей...
"Він був дуже самотній, - пригадує отець Матеуш. - Спілкувався лише з близькими співпрацівниками і своїм духівником. Постійно був в контакті з рідною сестрою - сестрою монахинею Паулою.
Він був відкритим, рішучим, вмів вчутися в ситуацію. Мав дар поради, вмів давати точні підказки. Був людиною молитви.
Чи бачив я сльози на очах владики поза Літургією? - задається питанням отець Матеуш, - Так, в наших бесідах були такі моменти.
За рік до смерті владика здійснив 4-денне паломництво до Бердичівської Матері Божої. Він говорив, що йде спокутувати свої гріхи. Я вірю, що архієпископ зараз на Небі. Коли приходжу до нього на могилу у Ворзелі - відчуваю його присутність!
З Главою УГКЦ блаженнійшим Святославом Шевчуком вони зустрічалися з нагоди Пасхи та Різдва та власних урочистостей, між ними панували теплі стосунки.
Архієпископ Петро не був злопам'ятним! Я сварився з ним часом, але ми миттєво перегортали цю сторінку!
Я знав, що як секретар маю казати йому деякі неприємні речі, хоча страждав і трусився! Врешті, потім ми примирялися! Тепер відчуваю, як він заступається за мене. Я є холериком, інколи "вибухав", владика вміло мене потішав: "Спокійно, ти ж священик!" - Він був вищим за ці речі!
Добре пам'ятаю паломництво до Люрду. На зворотній дорозі я мав неприємну ситуацію на заправці в Німеччині. Пані-касир зрозумівши, що я погано говорю англійською, зробила вигляд обличчя, яке мене принизило! Я розказав про це владиці. Він сказав, щоб я заспокоївся, і замість того, щоб соромитись, запитав в неї - Чи пані говорить іспанською, італійською або, польською? - Після цих слів я засміявся, бо мені відлягло...
Він дуже любив жартувати, вмів розказувати анекдоти. У Всеукраїнській Раді Церков і Релігійних Організацій досі згадують цю його якість!"
Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.
Отець Петро Франків розповідає про Великий піст, про головні помилки та як їх оминути.