В спільному ефірі Живого Радіо та Радіо Марія єпископ відповів на такі запитання: як він відноситься до нових викликів, що стоять перед ним? Які напрямки потребують нагальних змін в дієцезії? Як дивиться на малу кількість покликань, і як їх можливо збільшити? Про все це у 45 хвилинах ефіру...
Владика Віталій Скомаровський вводив мене в курс справ, розповідав, які існують нагальні потреби. Говорив, що існують і конфлікти, категорія, яка належить до так званої "Червоної папки". Але варто сказати, що події, які б заставили мене все кинути і втікти - немає. Я собі жартую, що в день прийматиму 5-6 осіб, бо більше, як пишуть, 6-ти таблеток валеріанки пити не можна!
Я говорив, що гарний настоятель в перший рік не змінює навіть свічок, які залишилися від попередника. Проте, це не означає, що не буде змін там де вони вкрай необхідні! Я залишив багато того, що функціонувало добре і після смерті попереднього ординарія, архієпископа Петра Мальчука. Я підписав декрет, де залишив на посаді канцлера курії (отця Віталія Безшкурого) та секретаря (отця Матеуша Адамського). Але є і речі де, зокрема, і священики очікують змін. Тому і кажу, що зміни будуть! Коли? Не знаю. Маю до осені ще краще пізнати дієцезію.
Якщо говорити про зменшення покликань, то це не тільки стосується України. Важливо сказати, що люди які зазнали прогресу - стали більшими боягузами. Якщо людина чогось боїться, це свідчить про її слабкість. Чому не приймають чергової дитини в родини? Бояться! Дуже багато молоді покликані, але вони думають, що їхнє майбутнє - сіре, без Бога. Я коли приймав навіть єпископство, теж поконав власний страх, аж поки не пізнав, що не я, але Бог робить!
Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.
Отець Петро Франків розповідає про Великий піст, про головні помилки та як їх оминути.