Слухати Радіо

Зараз в ефірі

09:00

Молитовна лінія

В ефірі

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

«Знайти вихід» для рідних наркоманів та алкоголіків

Поділитись з друзями
Створено: 2012-09-12
Передача:
Автор:
В ефірі «Радіо Марія» вже більше півтора року в прямому ефірі проходить передача «12 кроків анонімних алкоголіків». Характерно, що, незважаючи на цікаві та драматичні історії людей, які вживали алкоголь, опинилися на дні соціальному та духовному і врешті решт знайшли вихід, допомагають іншим, служать Богові, ми отримували дуже мало телефонних дзвінків. Люди просто не телефонували. Зізнаюся відверто і не телефонують по сьогоднішній день. Але виникає питання: чому?

Спочатку ми подумали, що програму треба поставити у вечірній час (сьогодні «12 кроків» виходить 2 рази в місяць, в середу о 21.00). Але результату не було. Ми зрозуміли, що алкоголіки нас не слухають (геніальний висновок). Але ж нас слухають рідні та близькі алкоголіків. Дуже часто люди приходять до Церкви і до Бога власне через сімейні проблеми , в тому числі – проблеми з алкоголем або наркотиками. І ми зрозуміли, що треба робити щось для рідних і близьких залежних.
Так постала ідея проекту «Знайти вихід». Виявляється в Києві є реабілітаційний центр, їх навіть кілька, є групи реабілітації в регіонах для рідних та близьких алко- та нарко-залежних. Один з таких центрів провадить Яшина Юлія Сергіївна. Вона є серйозним фахівцем і людиною, яка пережила цю проблему на своєму досвіді.
Вона зрозуміла, що проблема алкоголіка є загальносімейною проблемою в тому сенсі, що він є фактично лакмусовим папірцем, який показує, що кожен член сім’ї страждає на непомітну, але набагато складнішу хворобу співзалежності.
Ця хвороба виявляється бажанням контролювати, жити життям залежного, забезпечувати його усім, вирішувати за нього проблеми. Ми звикли деякі з цих характеристик приписувати до шляхетного почуття любові, навіть жертовної любові, але Юлія Яшина називає ці прояви егоїзмом. А що робити з «носіть тягарі одне одного», «любов усе покриває». Співзалежна особа не живе сама і не дає жити своєму рідному алкоголіку.
Рецептом передачі «Знайти вихід» є  «залишити в спокої». Що це означає і як це робити спеціаліст розказує в своїх передачах. Це не суперечить вченню Церкви і підтримується Церквами усіх конфесій.
За офіційною статистикою хворобою алкоголізму страждає кільканадцять тисяч громадян України. Неофіційна статистика, яку наводять фахівців, що займаються реабілітацією, говорить про кільканадцять мільйонів разом зі співзалежними. Якщо проблема алкоголізму, наркоманії, співзалежності настільки глобальна в державі, чому про це так мало говорять і чому слухачі так мляво реагують на проекти «Радіо Марія»: «Знайти вихід» і «12 кроків»? І це не риторичне питання. Прошу телефонувати в редакцію з пропозиціями.

Відгуки

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

Християнські ЗМІ у медіапросторі.
Вибори-2020. Що отримала церква?

Вибори-2020. Що отримала церква?

В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Освіта в умовах карантину

Освіта в умовах карантину

Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.