Брат Збігнєв Савчук, у спомин святого Миколая, виголосив катехизу про подарунки та підкреслив, що першим джерелом благодаті та дарів є Господь Бог.
Цього разу брат Збігнєв Савчук пропонує трохи менше говорити про святого Миколая, який показує нам приклад щедрості, а задуматись над тим, звідки у нього цей дар?
Святий Миколай дарує подарунки дітям та дорослим оскільки сам отримав благодать від Бога. Найперше Господь нас обдаровує, а далі заохочує до того, щоб ми більше шукали того Хто дарує, аніж самого подарунка. Часом буває так, що людина так зосереджена на подарунку, що вже не помічає того, хто їй зробив цей подарунок. Натомість, християни хочуть бачити джерелом всіх дарів Бога.
Мудрість приходить з роками. Напевно, дитина зрідка задумується, що все що вона має - це дарунок, неначе це їй належить, а також не розуміє як це - не мати того чи іншого. Але з часом з'являється мудрість і розуміння.
Ян Твардовський колись написав так: "Та людина котру люблять - буде спасенна". На перший погляд це здається нелогічним, але якщо задуматись - приходить глибоке розуміння суті цього висловлювання: коли я бачу, що мене любить Бог - я можу віддати цю любов іншим, коли я бачу, що Він мене обдаровує - то можу бути вдячним і прославляти Його.
Щоб бути вдячним Господу потрібно бути трохи "містиком", у позитивному значенні цього слова, тобто бачити сутність речей: за творінням побачити Творця. Бо бути містиком - це не призначення лише святих, це завдання для кожного з нас, а значить не бути зосередженим лише на тому що відбувається тут і тепер, що бачать очі, але іти далі, тобто стати "даром" для інших людей від Всевишнього.
Брат Збігнєв Савчук
У програмі "У ваших намірах" - отець Микола Лучинський, настоятель парафії Христа Царя Всесвіту у Хмельницькому та військовий капелан. Священник ділиться історією свого покликання до добровольчого батальйону та розповідає про каністерапію.
Монах-францисканець Андрій Немченко у програмі "У Ваших намірах" роз'яснює слухачам, який контекст має вчення Католицької Церкви про "непогрішимість Папи". Отець Андрій пригадав, що Римський Архієрей є пастирем для понад мільярда землян. Священник підкреслює, що човен, яким є Церква, повинен мати капітана, цим капітаном є Святіший Отець. Папство є однією з найдревніших безперервних інституцій в історії світу.
Отець Міхал Бранкевич розповідає про обов'язкову справу, яку має чинити кожен християнин, особливо під час Великого посту - молитву.
"Моє покликання - це прояв Божого милосердя", - у програмі "У Ваших намірах" розповідає о. Томаш Мавріч, Генеральний настоятель Конгрегації Місії святого Вікентія де Поля.
У програмі "У ваших намірах" - о. Славомир Ставіцький зі Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії, який служить у парафії святого Миколая в Києві. Отець розповідає про те, на що необхідно найбільше звернути увагу під час Великого посту.