В ефірі Радіо Марія відбулася прем'єра нового альбому сестер Тельнюк присвячений Різдву.
Надаємо текст офіційного релізу нового альбому.
Про ідею створення
Дует «ТЕЛЬНЮК: Сестри» відомий передовсім відповідальним ставленням до текстів та тем у своїх піснях. Але завжди хотілося заспівати щось святкове, легке, майже дитяче. І Різдво найкращий час для цього. А коли спробували заспівати відомі колядки то відчули що щось не те, вторинне. Допомогла програма «Agnus Dei» - вона наче привідкрила завісу таємниці. З'явилося бажання розкрити тему Різдва по-своєму, по-новому. Адже вийшло ж у молодого Богдана-Ігоря Антонича сказати дивовижною мовою про Високе. Тож чому не вийде у нас, враховуючи наш досвід, несподівано для себе стати дитиною і проговорити ті слова, які так хотілося сказати в дитинстві? Тому ідея альбому народилася із наших дитячих сердець, дитячих очей, дитячих бажань та дитячих мрій.
Про поетичну та музичну складові
Отже вирішили спробувати. От тут і довелося серйозно попрацювати, переслухати купу матеріалу, особливо європейського, заглибитися в тему аж до римських часів, зрештою, дати собі «добро» на можливість озвучити те, про що говорила душа і озвучити такою простою і лагідною мовою, щоб могла заспівати навіть трьохлітня дитина. Завдання виявилося складним: не «сюсюкаючи» сказати про Високе, Загадкове та Вічне. А музика зробила тексти легкими, світлими, майже повітряними.
Про смислове звернення до традицій
Наші різдвяні пісні це скоріше західно-європейська традиція, якщо можна взагалі вбачати в них якесь наслідування. У цих піснях відсутня побутовість, прив'язка до регіону, географічної місцини, дому чи хати. Вони без атрибутики, без етнографізмів та фольклористики. Мови вірша, музики та інтонації достатньо для того, щоб зрозуміти, що вони суто українські і писані в наш час.
Про смислове звернення до релігії
Ми не хотіли, щоб наші різдвяні пісні сприймалися, як релігійний матеріал у науковому сенсі, адже бути релігійним, ще не означає бути віруючим. Нам хотілося поділитися своїм майже дитячим откровенням, своїм відкриттям великої любові і довіри до життя, до Бога, до людей. Нам хотілося чистоти та світла.
Про візуалізацію
Візуальна складова мала бути також незайманою, незаштампованою, некомерційною, нерозкрученою. Ілюстрації художниці Олі Третьякової, саме такі і є. Вони випромінюють доброту, тепло, затишок - а головне, вони дитинні та щирі.