Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

Владика Станіслав ШИРОКОРАДЮК: "Буде дуже багато перешкод і протестів направлених проти приїзду в Україну Папи Франциска"

В ефірі спецвипуску програми Архіпастир ВІДПОВІДАЄ поговорили про вірогідний приїзд Папи в Україну. Як 15 років тому ми готувалися до приїзду Йоанна Павла ІІ? Чому влада чинила цьому певний спротив? Окрім того, довідалися про відкриття нової римо-католицької церкви у Маріуполі, взнали настрої місцевих жителів щодо війни. З'ясували як РКЦ буде святкувати у найближчу неділю - 25 річницю відновлення своїх структур в Україні. Озвучили проблему невідання храмів, і дискусії щодо цього питання між РКЦ та УГКЦ. Поговорили і про ПРЕЗИДЕНТІВ України, чому вони ніколи не виконували своїх обіцянок...
- Має пройти величезна підготовка до приїзду Папи, передусім, духовна.- Зазначає єпископ.- Є дуже багато перешкод. Треба, щоб спільноти: парафіяльні та дієцезіальні розпочали активну молитву саме у цьому намірі. Візит Понтифіка - означає дуже багато, для тої держави, куди він їде. Тому варто пам'ятати, що є не тільки Бог, що нас любить, але, й злий дух, що нас ненавидить - сатана. Буде дуже багато перешкод і протестів. Можливо, не стільки, як 15 років тому, але не мало.
Мені здається, що в Україні зараз, як би там не було - ІНША влада. Не забуваємо, що і Кравчук і Кучма, були радянські люди. Вони гарно говорили, але нічого не виконували. Мене дуже здивувало, що і Ющенко пообіцяв багато, і теж нічого не виконав, здається, що при ньому - було ще гірше, якщо брати питання невідання храмів. У цій владі, є безліч недоліків. Але думаю, що якщо Порошенко пообіцяє - то відасть храми. Реалії зараз інші.
Дискутуємо у питанні відання храмів і з УГКЦ. Це проблема нашого виховання - мусимо чесно сказати. Колись було загальне гоніння і на РКЦ і на УГКЦ, особливо у 1930-хх роках. Можливо наші брати постраждали ще більше, бо вони ВЗАГАЛІ були заборонені, а ми хоч щось мали. У 1946 році відбувся фальший Львівський псевдособор, на якому всі храми у греко-католиків забрали і віддали православним. Православні з радістю прийняли, бо їм передала влада. Пройшов час, настали 1990-ті, греко-католики взялися повертати храми. Де повертали добровільно, де штурмом... На жаль, греко-католики забули, що забирати чуже, теж негарно, тому забрали і наші церкви. Коли ми їх про це запитали.-Чому ви це зробили? - Вони відповіли,- Нам влада передала! Ми визнаємо, що вони є вашими, але зараз їх віддати не можемо.- Як на мене,-продовжує владика Станіслав.- тут склалася така невідповідність,- Якщо у мене забирають, то це гріх, а як я відбираю - то це добрий вчинок!- Все можна вирішити, якщо є бажання! Не так вже багато тих храмів. Ми не вимагаємо повернення тих храмів, де нема наших вірних! Будь-ласка, користуйтесь!
Сьогодні динаміка будування храмів  - трохи спала. Але, в порівнянні з тими радянськими часами - парафіян збільшилося. Тоді було лише три єпархії, що були відновленні: Львівська архідієцезія, Житомирська, Кам'янець-Подільська. Також існувала Закарпатська адміністрація, нею опікувався нунцій. Ну який з нунція адміністратор, скажімо чесно? Він не знав ні мови, ні людей. Важко працювалося, бо доводилося долати величезні відстані. Тільки собі уявіть, до Житомирської єпархії належав також Луганськ і Донецьк! Обслуговували, як могли. Зараз все відновлено. Прагнемо, ще одну митрополію, однієї (Львівської) явно мало. Тому загальна динаміка розбудови краща, хоча активність людей трішки менша.


Євангелізація рятує світ від загибелі і в цьому спасінні Радіо Марія бере участь

Євангелізація рятує світ від загибелі і в цьому спасінні Радіо Марія бере участь

Задумуємось з отцем Міхалом Бранкевичем про місію Радіо Марія та слухаємо думки наших слухачів.
Чому євреї не прийняли Ісуса Христа?

Чому євреї не прийняли Ісуса Христа?

Яке символічне значення мав в'їзд Ісуса Христа до Єрусалиму?
"Без болю, страждання і переживання не буває шляху до Бога!" - отець Петро Франків

"Без болю, страждання і переживання не буває шляху до Бога!" - отець Петро Франків

Отець Петро Франків роздумує над тим, чому людина шукає Бога.
Заблукала вівця: чому це про нас?

Заблукала вівця: чому це про нас?

Отець Міхал Бранкевич коментує притчу про заблукалу вівцю (Мт. 18, 12-14)
Як знайти сенс свого життя?

Як знайти сенс свого життя?

Отець Міхал Бранкевич говорить про  найважливіші елементи публічної діяльності Ісуса Христа.