Спілкувалися з Валентином Опрьою, соціальним працівником, представником Благодійної фундації "Міжнародна Благодійна Фундація "Отчий Дім" про дітей, які ростуть без освіти: що у наших силах змінити в суспільстві та до чого призводить наша байдужість.
"Християни можуть допомагати суспільству, створюючи освітньо-навчальні осередки для дітей з неблагополучних сімей чи дітям-ромів, де є недільна школа, навчаючи грамоти, правил гігієни. Саме через дітей ми можемо змінити багато дорослих, їх спосіб життя. Можемо запитати себе, чи достатньо ми впливає, в соціальному контексті, на суспільство? - запитує Валентин Опря.
Звичайно, змінити весь світ ми не можемо, але ближнім потребуючим, послуживши своїми уміннями, допоможемо змінити їх історію життя.
Хочу запитати наших слухачів: чи хотіли б Ви боятися, "труситися від страху", через не адекватних людей у вашому населеному пункті, наприклад, вбивців, злочинців, крадіїв. Ні, не хочемо ми цього, але це створюємо через нашу байдужість.
Рекомендую нам, перестати бути байдужими! Коли бачимо проблему у суспільстві не закриваймося, а шукаймо спосіб впливу та вирішення даного питання. Не можемо надіятися на чиюсь допомогу, бо не завжди її дочекаємося.
Дуже яскравий приклад був у житті Сталіна. Він був знайомий із священником, який був для нього наставником. Через гарні перспективи у священницькому чині, богопосвячений чоловік, погодившись, залишив місто проживання та молодого хлопця. На що Сталін дуже розізлився та з історії знаємо, яким він виріс жорстоким диктатором.
У період мого навчання в швейному училищі-інтернаті, який дійсно був складним у моєму житті, сестри-монахині мене навчали грамоти, - пригадує гість програми. - Адже церква може нас навчити культури, щирості, добропорядності, любові, може допомогти отримати освіту, бути людиною.
Байдужість нашого суспільства, через зневір'я, породжує те, що ми сьогодні маємо! Якщо не можемо ми чогось змінити, то звертаймося про допомогу до церкви, соціальних або відповідних служб, які можуть зупинити насилля. Зміни починаються, в першу чергу, з нас".
У програмі "У ваших намірах" продовжуємо цикл зустрічей з людьми, які присвятили своє життя Богу. Цього разу історією свого покликання ділиться сестра Уршуля Бистрицька зі Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Марії.
7 червня 2025 року відбулася спільна молитва "ЗА МИР" на Меджугорських молитовних зустрічах в Санктуарії Матері Божої Фатімської в Довбиші. Пропонуємо вашій увазі запис свідчень гостей з Меджугор'я: о. Звоніміра Павічіча, настоятеля парафії св. Якова, Терезії Ґажійової зі спільнотою «Світло Марії».
У студії Радіо Марія членкині Руху Фоколяре: с. Міра Мілавец, Христина Гарбуз, Соломія Гребеняк-Дубова й Оксана Бодак. Гості розповідають про Католицький рух Фоколярів (італ. Focolare — «родинне вогнище»), а також про книжку "Мистецтво любити", написану засновницею Руху - К'ярою Любіх.
Що нам заважає прийти до Христа? Що нас не допускає до нашого Творця? Відповідає на ці питання монах Чину Найсвятішого Ізбавителя УГКЦ, отець Василь Іванів.
Як сталося, що дівчина, яка не хотіла співати з мамою в церковному хорі, яку тато змушував йти до храму, раптом вирішує присвятити своє життя Богові та в 15 років вступає до монастиря? Про своє покликання розповідає с. Гелєна Гонгало, катехитка й органістка зі Згромадження Дочок Найчистішого Серця Пресвятої Діви Марії або Серцянок.