Що таке позиція лідера? Яке вона має значення у щоденному житті? Як її сформувати? Як триматися цієї позиції? Про це ми говоримо в черговому випуску передачі «Школа лідерства».
10 відсотків нашого життя складають події, а 90 відсотків – ставлення до подій. Ми вже згадували слова Х’ю Дауна, який говорив, що людина не може вплинути на події свого життя, але напевно може – на ставлення до цих подій. Віктор Франкл, австрійський психолог єврейського походження, який пройшов жах концентраційних таборів нацистського режиму, зазначав, що Бог вирішує через що людина має пройти, а людина вирішує як вона це зробить.
Тому подібне відсоткове відношення реальних подій життя і ставлення до них небезпідставне. Менеджерами підраховано, що 15 відсотків успіху працівника залежить від професіоналізму, а 85% від особистих якостей.
Цікаве спостереження з царини спорту. 20 найкращих гравців в гольф мають технічні показники та професійну майстерність на рівні наступних двадцяти спортсменів. Виникає питання: що дає можливість саме їм, а не наступній двадцятці, очолювати рейтинги найкращих?
Приклад історії американського спорту: бігун Роджер Баністер пробіг 1 милю за 4 хвилини. Цей результат довгий час видавався недосяжним для людини. Вважалося, що просто фізіологічні данні представника роду homo не дозволять пробігти одну милю за 4 хвилини. Але Баністер тренувався і врешті решті досяг. Що йому допомогло? Чому він не зневірився? Як справився зі скепсисом власного оточення? Все це – питання для роздумів, але хочу акцентувати увагу на іншому: в тому році рекорд Баністера був побитий чотири рази. А наступного року, коли проводилися змагання з бігу, останній зі спортсменів пробіг вказану дистанцію швидше, ніж за чотири хвилини. А ще рік тому це здавалося неможливим.
Чому це стало можливим? Вирішує, якщо не все, але багато - саме позиція.
Як треба формувати правильну позицію? Мати спільноту людей, які також шукають реалізації, змагаються з собою і оточенням, не є пасивними. І думати – це насправді універсальний спосіб будувати себе як особистість. Нам хронічно бракує часу, щоби зупинитися і подумати, а куди, а навіщо…
Ми відповіли, звичайно частково і схематично на питання як формувати позицію. Про це детальніше слухайте в передачі «Школа лідерства» отця Олега Кондратюка. Але хочеться поділитися рефлексіями з приводу питання: в чому полягатиме нова позиція.
Ми є Божими дітьми, створеними на образ і подобу Всемогутнього, за нас помер Ісус Христос. Значить ми цінні, важливі? Банально, просто, але правдиво. Ми не маємо права вважати себе другим сортом, меншовартісними, незважаючи на будь-який негативний досвід, бо тим самим ображаємо Бога, вважаючи Його бракоробом. Бог нас дійсно чудесно створив, чого лише коштує твердження дослідників людського мозку, які говорять, що ми використовуємо лише 1-2% всіх своїх здібностей.
Якби-то нам покращити свій показник ККД бодай на десяту, соту, тисячну долю відсотка на Славу Божу…
Християнські ЗМІ у медіапросторі.
В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.