Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:30

Недільні читання

В ефірі

Молитовна лінія

10:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Літургія Східний обряд

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Обережно, магія!

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:15

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

Земля Єгипту - земля неволі

Створено: 2012-10-03
Передача:
Автор:
Отець Ростислав Дворовий продовжує вести нас звивистою та непростою дорогою розуміння Старого заповіту. На хвилях "Радіо Марія" прозвучали його цикли передач, присвячені таким визначним постатям біблійної історії, як Авраам та Яків. На черзі особа Мойсея, найтихішого серед людей. Йому вдалося стати другом Бога, побачити Його славу, перебувати на горі в Божій присутності протягом сорока днів і врешті решт вивести ізраїльський народ з єгипетської неволі. Катехизи отця дуже живі, оригінальні і сучасні, що здавалось би суперечило заявленій темі. Які сюрпризи в сьогоднішній передачі приготував нам о. Ростислав Дворовий дізнаємось...


Читаючи книги Старого Заповіту ми сприймаємо їх часто як історію "давно минувших дней, преданье старины глубокой", одначе Боже Слово постійно є сучасиним. Новий Завіт і Старий Завіт також. Слово Боже постійно говорить про моє сьогоднішнє життя. Про те, в якій ситуації я знаходжуся сьогодні. Якщо ми подивимося на Єгипет, яким він був за часів Мойсея і як про нього писалося в книзі Вихід, ми побачимо найвищу цивілізацію у світі. В той час, коли роз'єднані племена мешкали на території пізнішого Ізраїля, коли Яків зі своїми синами пас худобу, Єгипет знаходився в часі свого розквіту. Велетні пірамід перевищували всі досягнення світу. Тогочасний Єгипет можна порівняти з сьогоднішнім Західним світом та Японією. Згадаймо, що в часі, коли всюди був голод, в Єгипті було по достатку збіжжя і навіть  сини Якова прийшли в єгипетську землю за достатком і від голоду. 
Тоді як пояснити, що Біблія називає цю землю - землею страждання. Самі коліна Ізраїля, нарікаючи в пустелі, говорили про казани з м'ясом, які вони полишили в країні фараонів. Але Бог, незважаючи на явне процвітання, називає Єгипет землею страждання. Чому? В цьому є парадоксальна глибина Божого мислення. В ті прадавні часи в країні Нілу знищували єврейських хлопчиків, надію і майбутнє Божого, вибраного народу. В сьогоднішньому секуляризованому світі новий фараон наказує не жити абортованим дітям та немічним у дозволі евтаназії. І в той момент, коли ми із захопленням дивимося на ситні казани Америки і Канади, сподіваючись нарешті виїхати з України в бажанні "людського життя", ми можемо зустріти те, що в Божих очах називається землею страждання. 
 
"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

Християнські ЗМІ у медіапросторі.
Вибори-2020. Що отримала церква?

Вибори-2020. Що отримала церква?

В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Освіта в умовах карантину

Освіта в умовах карантину

Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.