У програмі з Ольгою Галаненко слухали джазову музику у виконанні найвидатніших музикантів та історію написання музичних творів, які стали справжніми перлинами джазу.
"Джаз називають музикою імпровізації, адже найчастіше джазові музиканти грають не по нотах, а, як то кажуть, як на серце ляже. Звісно, вони репетирують і у них можуть бути свої заготовки, але часто їхня гра – це імпровізація просто на сцені, яка залежить від настрою, від партнерів по сцені, від публіки, яка їх приймає… - розповідає Ольга Галаненко.
«Summertime» - це справжня перлина джазової музики. Її написав американський композитор Джордж Гершвін і вона належить до його великого твору – опери «Поргі і Бесс».
До речі, є припущення, що за основу цієї арії Джордж Гершвін взяв українську колискову «Ой, ходить сон коло вікон». Кажуть, що він міг почути її на концерті Українського національного хору під керуванням Олександра Кошиця, який тоді гастролював Америкою. Так це чи не так, ми достеменно не знаємо, хоча мелодія арії дійсно трохи нагадує початок колискової.
Існує достовірна інформація, що батьки Джорджа Гершвіна проживали в Україні, в Одесі, і свого часу емігрували до Америки. Тому Україна композитору не була чужа.
Бенні Гудмен також син вихідців з України. Його батьки були єврейськими емігрантами, які приїхали до Америки у пошуках кращого життя з містечка Біла Церква. Бенні Гудмен провів своє дитинство в бідності, однак зміг стати одним із найкращих музикантів світу. Він був не лише чудовим кларнетистом, а отримав народний титул «короля свінгу»".
Відгуки
"Ніхто не українізував так сильно українців, як наш ворог" - вважає гостя "Мистецької вітальні" Радіо Марія, президентка мистецької агенції "Територія А" Анжеліка Рудницька. Цього разу співачка і художниця поділиться своїми думками про війну, про сучасну українську музику, про справжніх артистів, про те, чому не варто перекладати відповідальність за наше майбутнє на військових.
Цього разу до "Мистецької вітальні" завітала генеральна директорка
Українського фольклорно-етнографічного ансамблю «Калина», композиторка Анастасія Комлікова. Як нині живеться одному із найвідоміших колективів України, які виклики постали перед ним у зв'язку з війною, у чому ансамбль "Калина" нині бачить свою місію - про це і не тільки у програмі Ольги Галаненко. Родзинка ефіру - найновіші записи ансамблю, деякі з яких слухачі радіо "Марія" почули першими.
Напередодні Нового року за юліанським календарем гостем «Мистецької вітальні» став український композитор Іван Небесний. Митець, чия музика відома в Україні та у світі, поділився своїми думками щодо українського сьогодення і тим, яку роль бачить у ньому для себе. Композитор також подарував слухачам Радіо Марія свою музику – «Різдвяні симфонізми» - чарівні обробки українських колядок та щедрівок, і розповів історію їх створення.
У програмі "Мистецька вітальня" з Ольгою Галаненко знайомимо слухачів з піснями Української звитяги, що сьогодні звучать по всій країні.
На
гостинах у "Мистецькій вітальні" цього разу - чарівне творче подружжя з
27-річним стажем Віктор та Стелла Красовські. Директор нотного
видавництва "Мелосвіт" та продюсерка мистецької агенції "Музичний сад"
поділилися тим, як Господь спонукав їх не полишати непросту
музично-видавничу справу, як відкрив Стеллі її нове ім'я, а також тим,
як їм вдається зберігати любов у подружжі. Слухачі мали нагоду оцінити
Стеллу і як співачку, почувши кілька композицій у її виконанні.
Sergii Ivanov
Дуже гарна передача! Щиро дякую авторці і ведучій за чудову підбірку музичних композицій! Тішуся, що на Радіо Марія є такі різнопланові і прекрасні передачі! Чекатиму на нові програми!Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.