У програмі з Ольгою Галаненко слухали джазову музику у виконанні найвидатніших музикантів та історію написання музичних творів, які стали справжніми перлинами джазу.
"Джаз називають музикою імпровізації, адже найчастіше джазові музиканти грають не по нотах, а, як то кажуть, як на серце ляже. Звісно, вони репетирують і у них можуть бути свої заготовки, але часто їхня гра – це імпровізація просто на сцені, яка залежить від настрою, від партнерів по сцені, від публіки, яка їх приймає… - розповідає Ольга Галаненко.
«Summertime» - це справжня перлина джазової музики. Її написав американський композитор Джордж Гершвін і вона належить до його великого твору – опери «Поргі і Бесс».
До речі, є припущення, що за основу цієї арії Джордж Гершвін взяв українську колискову «Ой, ходить сон коло вікон». Кажуть, що він міг почути її на концерті Українського національного хору під керуванням Олександра Кошиця, який тоді гастролював Америкою. Так це чи не так, ми достеменно не знаємо, хоча мелодія арії дійсно трохи нагадує початок колискової.
Існує достовірна інформація, що батьки Джорджа Гершвіна проживали в Україні, в Одесі, і свого часу емігрували до Америки. Тому Україна композитору не була чужа.
Бенні Гудмен також син вихідців з України. Його батьки були єврейськими емігрантами, які приїхали до Америки у пошуках кращого життя з містечка Біла Церква. Бенні Гудмен провів своє дитинство в бідності, однак зміг стати одним із найкращих музикантів світу. Він був не лише чудовим кларнетистом, а отримав народний титул «короля свінгу»".
Відгуки
"Свого
часу музика цього композитора супроводжувала придворні бали і різні
престижні заходи. Його навіть назвали «королем вальсів», бо він створив
аж 150 творів у цьому жанрі!" - про розкішну музику Йоганна Штрауса і не
тільки - в новорічному випуску програми "Мистецька вітальня" з Ольгою
Галаненко.
У святковому випуску програми "Мистецька вітальня" насолоджувалися співом відомих колядок та пізнавали історії їх народження з Ольгою Галаненко.
"We wish you a Merry Christmas"(Ми бажаємо Вам веселого Різдва), "Stille Nacht, heilige Nacht" (Тиха ніч, свята ніч), "Jingle Bells", яка на початку була написана до дня подяки, "White Christmas" (Біле Різдво), "Let it snow" (Хай сніжить) та про багато інших колядок почуєте історії написання.
Слухачі разом із ведучою "Мистецької вітальні" Ольгою Галаненко подорожували у минуле української пісні, пізнаючи історію життя співаків, та насолоджувались прослуховуванням улюблених пісень.
У черговій програмі "Мистецька вітальня" з Ольгою Галаненко слухали найкращі шедеври композиторів XIX століття. Ведуча підібрала
найкращу музику, яку зберіг час. Це музика, яка не старіє, тобто класика. Вона,
як те добре, вино, яке настоюється і з роками стає лише кращим та приємнішим на
смак.
У черговій програмі "Мистецька вітальня" з Ольгою Галаненко слухали музичні твори Йоганнеса Брамса та дізнавалися цікаві факти з його біографії.
Sergii Ivanov
Дуже гарна передача! Щиро дякую авторці і ведучій за чудову підбірку музичних композицій! Тішуся, що на Радіо Марія є такі різнопланові і прекрасні передачі! Чекатиму на нові програми!Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.