Слухати Радіо

Зараз в ефірі

21:00

Вечірній ефір

В ефірі

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Гіркі жалі

08:10

Житія святих

Біблія про виховання дітей

Поділитись з друзями
Створено: 2023-11-22
Ведучий: Волонтери
Вчитель Церкви Ісуса Христа у Тернополі Андрій Дворницький про виховання дітей через призму Святого Писання.
Важливо в усьому покладатись на Слово Боже. "Все Писання натхнене, і корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності, щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова". (1Тим.3, 16-17)

Які принципи виховання дітей? "Батьки, не дратуйте дітей своїх, а виховуйте їх в напоминанні й остереженні Божому!" (Еф.6,4)

Не дратуйте дітей своїх, щоб на дусі не впали вони! Тобто, дітей потрібно виховувати з врахуванням їх емоційного і розумового стану, щоб не зашкодити. "Виховуйте їх в напоминанні й остереженні Божому!" (Еф.6,1)

Мотивація батьків. І ти знаєш з дитинства Писання Святе, що може зробити тебе мудрим на спасіння вірою в Христа Ісуса. "Слухай, Ізраїлю: Господь, Бог наш Господь один! І люби Господа, Бога твого, усім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією силою своєю! І будуть ці слова, що Я сьогодні наказую, на серці твоїм. І пильно навчиш цього синів своїх, і будеш говорити про них, як сидітимеш удома, і як ходитимеш дорогою, і коли ти лежатимеш, і коли ти вставатимеш. І прив'яжеш їх на ознаку на руку свою, і будуть вони пов'язкою між очима твоїми. І напишеш їх на бічних одвірках дому свого та на брамах своїх." (Втор.6, 4-9)

 Як мотивувати дітей слухатися батьків:  “Діти, будьте слухняні в усьому батькам, бо це Господеві приємне!” (Кол.3,20) “Шануй свого батька та матір це перша заповідь з обітницею, щоб добре велося тобі, і щоб ти був на землі довголітній!” (Еф.6, 2-3)

Фізичне покарання. Використовувати чи не використовувати? Карай (грецьке - дисциплінуй) сина свого й він тебе заспокоїть, і приємнощі дасть для твоєї душі. "Не стримуй напучування юнака, коли різкою виб'єш його, не помре: ти різкою виб'єш його, і душу його від шеолу врятуєш. (Прип.23, 1-3) 

Фізичне покарання - це крайня міра у вихованні, коли поведінка дитини загрожує їй та оточуючим. Застосовується коли всі інші методи не діють.


Слухати інші програми

Відгуки

"Ми є вільні тільки в Ісусі Христі", - отець Василь Іванів

"Ми є вільні тільки в Ісусі Христі", - отець Василь Іванів

Продовження циклу програм "Храм Святого Духа". Отець Василь Іванів дає відповідь на питання: "Чому християни є  народом священників, пророків та царів".
Як допомагають святі? - відповідає о. Артур Сподар

Як допомагають святі? - відповідає о. Артур Сподар

Хто такі святі? Навіщо нам потрібні святі? Чому вони можуть нас навчити? Відповідь на ці та на інші питання в програмі "У ваших намірах" з о. Артуром Сподаром
"Час постати у правді перед Богом", - отець Петро Франків про Великий піст

"Час постати у правді перед Богом", - отець Петро Франків про Великий піст

Отець Петро Франків роздумує над Великим постом. Навіщо він потрібен і чому триває сорок днів?
"Піст необхідний і його потрібно пережити радісно", - отець Назарій Зузак

"Піст необхідний і його потрібно пережити радісно", - отець Назарій Зузак

Отець Назарій Зузак, вікарій парафії Божого Милосердя у Тернополі про  про значення посту в духовному житті християнина.
Церква - Божий народ

Церква - Божий народ

Розпочинаємо новий цикл програм з отцем Василем Іванівим, ЧНІ УГКЦ "Храм Святого Духа. В програмі мова іде: "Церква - Божий народ".