Слухати Радіо

Зараз в ефірі

10:00

Розарій

В ефірі

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Концерт привітань та гарного настрою

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Дайджест від Credo

16:45

Дитяча молитва

17:00

Розарій

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

Блаженний священномученик Микола Конрад

Поділитись з друзями
З с.Дам’яною Галущак продовжуємо цикл програм про блаженних священномучеників Української Греко-Католицької Церкви. В цьому випуску зосередили увагу на бл.Миколі Конраді - священнику, докторі філософії та богослов’я, душпастирі молоді.
Микола Конрад походив з небагатої родини, котра не могла забезпечити ні матеріальних благ, ні кар’єри. Головним рушієм у його житті були тверда віра, талант, працелюбність. Уже в дитячім віці мав схильність до духовних практик. Це спонукало його батьків віддати дитину до школи Отців Салезіян, котрі здібного і сумлінного учня рекомендували на навчання до Рима. 
З 1907 р. о. Конрада призначають заступником учителя релігії в українській гімназії в Тернополі, де згодом став дійсним учителем гімназії і працював до 1914 р. А під час Першої світової війни виконував душпастирські обов’язки в угорському місті Градеці та в таборі українських біженців у Гмідні. Був там катехитом і управителем гімназійних курсів до 1918 р. У Тернополі народилися його діти: Марія, Ярослава, Володимир.
Отець Микола Конрад дуже любив молодь – формував молоді незрілі душі для Бога, для України, для родини: “Моєю мрією було завжди працювати в школі…, посвятити себе цілковито морально-релігійному вихованню молодіжи. Знаючи, що се становище дуже тяжке, беру на себе відповідальність перед Богом, моїм Єпископом і Церквою та народом, однак прийму се ярмо з охотою і ревно нестиму до кінця мого життя…”
Як бачимо, отець Конрад був високоосвіченою людиною, з доробком наукових праць, але водночас, як розповідали його колишні студенти, добрим і простим у поведінці, “щирим і розумним патріотом”. З болем сприймав голод в Радянській Україні.  З приходом радянських військ до Львова життя о. д-ра М.Конрада різко змінилося. За свідченням невістки Кароліни Конрад отець поїхав у Яворів до сестри з надією, що радянські війська скоро відступлять.  Коли переїжджав через село Страдч, зустрівся з людьми, які сприйняли отця як втікача за кордон. Хтось крикнув услід: “Ото які священики, самі утікають, а про нас, людей, не думають”.
Такі слова зворушили отця. Він зупинився. За якусь мить о. Конрад змінив свої наміри щодо поїздки в Яворів, бо з розмови дізнався, що Страдч, залишився без священика. Він не міг залишити стадо Отця напризволяще. Просив лише одного – скромного утримання, бо на той час не мав жодного джерела до існування. У с. Страдчі була на горі церква та плебанія. О. Вояковський на той час уже виїхав до Німеччини, тож о. Конрад вирішив обслуговувати два села. Так замешкав отець на парохії у Страдчі. Згодом, переїхали сюди і дружина зі старенькою матір’ю. Розповідають, коли вона їхала зі зятем на гору, то бідкалась, бо дорога здалась жінці довгою, а гора надто високою, на що отець жартував: “Що вища гора, то ближче до Бога, мамо”.
Так прослужив о.Микола в Страдчі майже два роки до того дня, коли його, всіма улюбленого душпастиря, вихователя, порадника настигла мученицька смерть.
Загинув о.Микола Конрад 26 червня 1941 року разом з дяком Володимиром Приймою. Їх підступно закатували радянські енкаведисти.

Відгуки

Як сформувати здорову самооцінку дитини? - практичні поради психолога Валентини Осадчої

Як сформувати здорову самооцінку дитини? - практичні поради психолога Валентини Осадчої

Психолог Валентина Осадча продовжує цикл програм присвячених трьом психологічним капканам, у які потрапляють діти. У конкретній програмі характеризуємо другий капкан "Неповноцінність" для дітей віком від півтора до восьми років.
Оксана Горкуша про статус-кво для Києво-Печерської Лаври, виселення ченців, ритуалізм та залякування вірян

Оксана Горкуша про статус-кво для Києво-Печерської Лаври, виселення ченців, ритуалізм та залякування вірян

В ефірі Радіо Марія Оксана Горкуша – філософиня-релігієзнавиця поділилася своїми думками щодо подальшої долі української національної святині - Києво-Печерської Лаври. Загальна тема ефіру: “Криза в українському православ’ї”.


Коли варто задовольняти всі бажання дитини? - радить психолог Валентина Осадча

Коли варто задовольняти всі бажання дитини? - радить психолог Валентина Осадча

Психолог Валентина Осадча розповідає про особливості ставлення батьків до бажань малюка від народження до трьох місяців та після третього місяця життя дитини.
"Я люблю свій народ, тому за нього молюсь, для нього проповідую та співаю", - отець Роман Назаркевич

"Я люблю свій народ, тому за нього молюсь, для нього проповідую та співаю", - отець Роман Назаркевич

У програмі "Тернопіль на пульсі" тріо "Новий час". Священики Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ розповідають про творчий шлях та пісні музичного колективу.
"Продовжуйте молитися на вервиці, щоб завершилася війна", - сестра Ольга Беш про об'явлення Богородиці

"Продовжуйте молитися на вервиці, щоб завершилася війна", - сестра Ольга Беш про об'явлення Богородиці

Сестра Ольга Беш зі згромадження сестер Фатімської Божої Матері ознайомлює слухачів з двома останніми об'явленнями, які Пресвята Богородиця передала діткам.