Слухати Радіо

00:30

Катехиза

В ефірі

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

"Бог дасть відвагу тим, хто прийме рішення боротися за життя інших", - Тереза Андрущишина

Що я можу зробити в царині захисту життя тут і тепер? В ефірі Радіо Марія доктор суспільних наук у галузі педагогіки, член Комісії у справах душпастирства родин, Тереза Андрущишина. "Бог дасть відвагу тим, хто прийме рішення боротися за життя інших".
Одного разу, ангел звільнив апостолів із в'язниці та закликав їх проголошувати життя. Сьогодні, багато свідомих християн та людей доброї волі виконують цей заклик через турботу про себе та життя інших. 

Ми віримо, що Господь є джерелом життя і наше завдання - прийняти цей факт та прожити його якнайкраще, незалежно скільки воно буде тривати. Це стосується людини, яка живе принципом PRO-LIFE (за життя).

Наші дії здійснюються у двох напрямках: 
1. Боротьба проти поширення зла - евтаназії та абортів;
2. Демонстрація цінності та недоторканості життя людини та створення відповідної культури.

Христос говорив, що конкретними засобами порятунку є піст і молитва. Тобто, людина, яка хоче щось робити має три шляхи:

1. Молитва, як інструмент духовної боротьби. Тут важливо звертатися до Бога про порятунок людей, які думають про вбивство, молитися за політиків, медиків, про зцілення тих хто втратив дітей, або вчинив аборт. Також, важливо молитися за організації, які боряться за життя, зокрема за PRO-LIFE.

2. Навчання. Самому пізнавати правду, щоб бути мати знання та аргументи на користь порятунку життя в лоні матері. Також важливо ділитися своїми знаннями через рухи PRO-LIFE, серед котрих, "Рух за гідність людини".

3. Служити життю. Діяти та робити конкретні вчинки для порятунку ненароджених дітей. Сьогодні надважливо підтримувати зустрічі, серед яких, петиції захисту життя. Так ми можемо виразити публічно свою активну позицію. 

Доктор суспільних наук у галузі педагогіки, член Комісії у справах душпастирства родин, Тереза Андрущишина.

У травні на Житомирщині відбудуться реколекції для жінок, зранених тягарем втрати ненародженої дитини.

«Ви пережили аборт і ви від цього страждаєте? Ви пережили викидень і це вас болить? Ви не одні і від цього є ліки. Ваша ненароджена дитина пробачає вас!» – пишуть організатори та заохочують до участі у зцілюючих реколекціях «Не бійся, я тебе не засуджую», гарантуючи конфіденційність для учасниць.

Ви можете зцілитися від болю втрати, почуття провини, страхів, безсоння, труднощів в побудові стосунків, низької самооцінки, депресії.

Дата
9-12 травня 2024 р.

Духовний супровід:
отець Мирон Петенко

Додаткова інформація та запис (збереження таємниці гарантуємо)
097-112-49-73 ([Валентина)

Місце проведення
дім св. Йосифа, с. Осикове, Житомирська область

Джерело: Римо-Католицька Церква в Україні



Мистецтво слухання Божого Слова: як дозволити Біблії змінити ваше життя

Мистецтво слухання Божого Слова: як дозволити Біблії змінити ваше життя

Чи є Біблія для вас лише книгою на полиці, чи живим джерелом сили? У катехезі на Радіо Марія сестри Люцина та Марія Марта Пшивара діляться практичними порадами, як навчитися по-справжньому чути голос Бога у щоденному галасі. Дізнайтеся, чому важливо починати з молитви до Святого Духа, як Боже Слово стає нашою «скелею» під час життєвих бур та чому для розмови з Творцем необхідна тиша без мобільних телефонів.
2026-06-15 00:00:00
Криза як дар: як перетворити випробування на духовне зростання?

Криза як дар: як перетворити випробування на духовне зростання?

Чи відчуваєте ви, що втрачаєте землю під ногами? Здається, що старі способи вирішення проблем більше не діють, а небо над головою стало мовчазним? У цій катехезі сестра Божена Новоселиць розкриває глибокий духовний та психологічний зміст кризи. Вона пояснює, чому криза — це не трагедія чи ознака браку віри, а переломний момент (з грецької crisis — «рішення», «суд»), який дає шанс почати все заново, але вже по-іншому.
2026-06-15 00:00:00
"Коли Людина перестала бути Людиною, Бог став людиною", - о. Кшиштоф Бузіковський

"Коли Людина перестала бути Людиною, Бог став людиною", - о. Кшиштоф Бузіковський

Ким є Отець Небесний для нас, та що означає батьківство через Ісуса Христа, який занурений в Бога Отця задля досвідчення близькості Бога, якої всі ми потребуємо. Отець Кшиштоф Бузіковський зі Згромадження Облатів Непорочної Діви Марії запрошує у катехизі до роздумів про звернення в молитві "Отче наш" задля будування свідомо близьких стосунків із Небесним Отцем.
2026-06-11 00:00:00
Спокуса контролю: межа між відповідальністю та одержимістю

Спокуса контролю: межа між відповідальністю та одержимістю

Монах-кармеліт о. Віталій Козак говорить про спокусу контролю над майбутнім. Він порівнює людське бажання бачити події наперед із сюжетом роману Ф.Герберта «Дюна», де головний герой стає рабом власного всезнання. Пошук абсолютного контролю через технології, прогнози або містику часто веде до втрати свободи та т. зв. «месіанського комплексу». На противагу цьому, християнство пропонує шлях довіри до Бога, який вимагає відмови від ілюзії всевладдя заради щирої любові. Священник застерігає, що намагання зайняти місце Творця руйнує особистість, тоді як справжня духовна зрілість полягає у здатності залишатися вірним у часи невизначеності. Контроль може стати пасткою, яка перетворює живі стосунки на механічне програмування, позбавляючи життя справжнього сенсу.
2026-06-11 00:00:00
ВТРАТА І ГОРЮВАННЯ: ЯК ПЕРЕЖИТИ БІЛЬ І НАВЧИТИСЯ ЖИТИ ДАЛІ

ВТРАТА І ГОРЮВАННЯ: ЯК ПЕРЕЖИТИ БІЛЬ І НАВЧИТИСЯ ЖИТИ ДАЛІ

Практична психологиня, магістерка психології Наталія Клейно пояснює, чому горювання є необхідним процесом, як правильно проживати втрату та чому сльози не є слабкістю.
2026-06-09 00:00:00