Слухати Радіо

Зараз в ефірі

15:10

Молитовна лінія

В ефірі

Дитяча катехиза

16:00

Обережно, магія!

16:45

Дитяча молитва

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

Боже милосердя та Великий піст

Поділитись з друзями
Про Боже милосердя розповідає настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ, місто Вінниця, отець Григорій Рогацький.
Боже милосердя та Великий піст.
Творець став Спасителем людей і кожен може доторкнутися до цього найбільшого дару, щоб усвідомити вічне життя. Завдяки Ісусові та Його спасительної смерті заради нас ми знову стали дітьми Божими. Саме тому тема Божого милосердя глибоко вкорінена у Святому Письмі. Найширше це поняття розкриває "Притча про блудного сина". Тут ми бачимо, як двоє братів потребують батьківського милосердя. У цій притчі ми можемо розкрити багато рис Творця.

Слово Боже нагадує, що немає людини, яка б не згрішила. Є люди, які не вважають себе грішниками та не сприймають себе такими. Така позиція заводить в ще більшу неправду та дуже небезпечний стан. Річ у тім, що в такому разі особі фактично неможливо допомогти.

Якщо я не сприймаю себе грішникомСам Господь не допоможе людині, яка вважає себе безгрішною, що вже казати про інших. Тут важливо піклуватися про своє сумління, виховувати його, щоб бути чутливим і на гріх і на благодать. Патріарх Любомир Гузар нагадував: "Хочу бути людиною". Тобто, варто розуміти та відчувати потребу в Божому милосерді.

Занедбання - риса нечутливості нашого сумління. Нещодавно почув думку, що найтяжчим гріхом є байдужість. Байдужа людина поступово вмирає.

Уникайте почуття безгрішності. Тут рекомендовано зосереджуватися на Христі, мати чутливість до Спасителя. Бог стукає до нас постійно, а нам варто реагувати на Його дотик. Не випадково вчителі християнського життя наголошують на важливості наслідування Христа. Позиція наслідування допомагала святим проходити успішно тяжкі перепони в житті. В такому випадку сила Христа переходить до нас.

Доброта Христа. В цьому світі де багато зла та людей, які його чинять. Такі приклади можуть призвести до невідання шляху та пошуку любові, адже втрачається розуміння, що Бог є добрий.

Запитайте себе: "Який Бог у моєму житті?". Він чекає, щоб покарати чи є добрим? У притчі молодший син, який покинув родину, згадує, як добре було вдома та приймає рішення повернутися до батька. Образ батька широко представлений у Святому Письмі. Ми бачимо численні випадки коли Бог годує, рятує, уздоровлює свій народ та прощає його гріхи. Отже, Бог добрий!

Якщо ми не знаходимо добро то маємо рухатися до Бога. Він лагідний та створив людину для добрих справ. Усе, що походить від Бога є добрим, як і Він бо любить навіть грішників. Він і до сьогодні кличе до нас, як до Адама - де ти?

Отже, потрібно визнати себе грішником та віддати себе в Божі руки. Нам тут допоможуть покаяння та сповідь, що починаються з усвідомлення, що Він добрий. Отримавши розчарування від людей, пам'ятайте, що Бог вас не розчарує ніколи.

Бог не осуджує, а прощає. Ісус Христос перед стратою залишився наодинці після зради Петра, Юди та інших учнів, які покинули Його. Але після воскресіння Він не осудив їх при зустрічі. Тож нам варто принести Христові свої болі та гріхи якомога швидше. Робити це потрібно з усвідомленням, що Він прийме нас такими, які ми є.
Не бійтеся прийти до Бога. Він створив людину на Свій образ і подобу та розуміє  наші гріхи. Бог не осуджує, а прощає.

Відвага повернутися по Боже милосердя - це дар Божий. Протягом життя до нас можуть пристати хиби світу. Тому, коли гріх окутав нас, ми можемо повернутися по Боже милосердя. Повертається по Божу любов той, хто її цінує, хто любить. Святе Писання наголошує: "Кому багато прощається - той багато любить". Багато люблячи ми багато бачимо прощень наших гріхів - так ми зберігатимемо Божу доброту та милосердя. Тому, можливо, є сенс нам сьогодні повернутися по Боже милосердя.

Церква закликає нас дбати про часту сповідь, щоб повертатися по Боже милосердя. Це залишає в житті людини великий слід та дає відвагу любити. Коли людина відчула себе любленою та усвідомила скільки Бог їй пробачив то отримує відвагу любити інших. Відвагу не ображати, не тероризувати, а гоїти нанесені рани.

Будьмо світлом у цьому світі навіть в час темряви. Будьте місіонерами Божого милосердя!

Настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ, місто Вінниця, отець Григорій Рогацький.

Слухати інші програми


Відгуки

Отець Гжегож Вавжиняк розповів один маловідомий факт про Діву Марію

Отець Гжегож Вавжиняк розповів один маловідомий факт про Діву Марію

Отець Гжегож Вавжиняк  продовжив цикл програм присвячених джерелам нашої віри. Священник зупинився на символізмі міста Благовіщення - Назареті.
Людське життя, як неповторна цінність

Людське життя, як неповторна цінність

Сестра Діогена Терешкевич, зі згромадження сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, м. Львів, розповідає про право на життя та поняття людської особи та її гідності.
"Виконати Божу волю без страждань - неможливо!" - отець Богдан Савицький про Благовіщення, радість і терпіння

"Виконати Божу волю без страждань - неможливо!" - отець Богдан Савицький про Благовіщення, радість і терпіння

Отець Богдан Савицький говорив про урочистість Благовіщення. Чи могла Діва Марія відмовити Богу?
Як почути Святого Духа?

Як почути Святого Духа?

В школі слухання Слова Божого ми формуємо характер християнина. Сьогодні дізнаємося, як почути Святого Духа. Розповідає отець Юрій Зелінський
"Бог не видирав у Адама три ребра, лише одне, щоб чоловік мав одну жінку!" - отець Міхал Бранкевич про основну проблему полігамії

"Бог не видирав у Адама три ребра, лише одне, щоб чоловік мав одну жінку!" - отець Міхал Бранкевич про основну проблему полігамії

Отець Міхал Бранкевич коментує Gaudium et Spes (лат. Радість і надія) пастирську конституцію Другого Ватиканського собору Католицької церкви.
В конкретній передачі отець Міхал зупинився на проблемі сім'ї.