Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:30

Катехиза

В ефірі

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Міхалом Бранкевичем

Чого навчають школярів на уроці "Християнської етики"?

Поділитись з друзями
Створено: 2021-02-13
Вчитель християнської етики у загально-освітній школі в місті Житомир, Ірина Назаренко розповіла про основні документи, з якими працюють педагоги, ознайомила з метою предмету та поділилися власним трьохрічним досвідом викладання "Основ християнської етики" у школі.

"Існують три сучасних програми, з якими працюють педагоги духовно-морального спрямування: "Основи християнської етики", "Християнська етика в українській культурі", "Біблійні історії та християнська етика". Дані програми затвердженні Міністерством освіти і науки України, - розповідає Ірина Назаренко.

- З 1992 року у загальноосвітніх навчальних закладах Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей рішеннями органів місцевого самоврядування було введено експериментальний предмет на вибір “Основи християнської моралі”. З часом предмет отримав назву "Основи християнської етики". Була створена спеціальна комісія, що розробляла зміст нових курсів духовно-морального спрямування, до складу якої увійшли відомі філософи, педагоги, вчителі та представники різних конфесій.

Мета курсу "Основи християнської етики" - формування християнських моральних чеснот та цінностей у дітей, виховання свідомої, вільної та відповідальної особистості, здатної жити і творити в сучасному демократичному суспільстві, творення належних умов для глибшого самопізнання, розкриття та реалізації своїх творчих здібностей і таланту.

Цей предмет не є вченням віри. Він не включає ані релігійних обрядів і не ставить за мету залучення дитини до якоїсь певної конфесії.  Це виховання моральних чеснот на основі християнства. Єдиною основою програм є Біблія. Також використовуються інші християнські джерела, які не суперечать Святому Письму.

Ця програма є міжконфесійною, тому обрядовість виключена. Основна молитва "Отче наш", яку учнів мають змогу вивчити, але без примусу чи змушування зі сторони вчителя.

Згідно законодавства України освіта в нашій державі є світською. Вона забезпечує свободу совісті і гарантує вільне світоглядне самовизначення особистості, у тому числі можливість ознайомлення учнів з основами релігійних знань. Європейський досвід багатьох країн показує, що вивчення предметів, які містять елементи релігійного, зокрема християнського світогляду, може започатковуватися винятково на базі партнерських стосунків між різними конфесіями, Державою та церквою, через діалог з батьками та учнями.

На сьогодні рідко у школах можна знайти предмет «Християнської етики» у шкільному розкладі. Чому? Одна з головних причин  – це пасивність батьків, які маючи в руках легальні можливості, не користуються ними! Достатньо лише, щоб 8 батьків (в сільській місцевості достатньо 4 осіб) звернулися з письмовим зверненням до директора школи, щоб він створив для їх дітей групу з вивчення християнської етики".

 Інформацію про законні підстави для викладання  предметів духовно-морального спрямування в школі, про програми таких предметів та готові бланки заяв на ім’я директора школи знайдете сайті Комісії у справах душпастерства молоді в Україні РКЦ

 

Відгуки

Робот-дружина. Шлюб. Церква | Отець Міхал БРАНКЕВИЧ

Робот-дружина. Шлюб. Церква | Отець Міхал БРАНКЕВИЧ

Мережу облетіла інформація, що робот-дружина, розроблений компанією Tesla мільярдера Ілона Маска, побачить світ вже у вересні 2023 року. Проте це виявилося фейком, стверджують журналісти телеканалу «France 24».
Попри спростування інформації існує безліч фактів тому, що зовсім скором у світі такі з'являться людиноподібні роботі, що можуть не лише полегшити життя людям у побиті, але і поставити низку питань пов'язаних з вірою та мораллю.
Навчайтеся, щоб вас любили

Навчайтеся, щоб вас любили

Салезіянська система виховання, як складова молодіжного душпастирства. В ефірі координаторка салезіян-співпрацівників України та членкиня секретаріату Комісії душпастирства молоді, Олена Пономаренко. 
Як раціоналізм допоможе зберегти самооцінку у внутрішньому конфлікті?

Як раціоналізм допоможе зберегти самооцінку у внутрішньому конфлікті?

З психологом Валентиною Осадчою продовжуємо розглядати механізми захисту від внутрішніх конфліктів. У конкретній програмі говоримо про раціоналізм.
Перша дитяча паломницька поїздка в Меджугор'є. "Такої групи ще ніколи не приїзджало", - Оксана Дмитерко

Перша дитяча паломницька поїздка в Меджугор'є. "Такої групи ще ніколи не приїзджало", - Оксана Дмитерко

Військо Богородиці. Перша дитяча паломницька подорож у Меджугор'є. "Ця поїздка здивувала всіх, хто бачив нашу групу, адже це були діти з вервичками, які молилися. Було свідчення від дівчинки, яка сказала, що під час молитви побачила Богородицю на хмаринці", -  Оксана Дмитерко.
Чи всі ФАТІМСЬКІ ТАЄМНИЦІ справдилися?

Чи всі ФАТІМСЬКІ ТАЄМНИЦІ справдилися?

13 травня Церква відзначала 106-ту річницю об'явлення Богородиці у Фатімі. З цієї нагоди в програмі "У Ваших намірах" отець Міхал Бранкевич пояснює що мала на увазі Марія коли закликала молитися про навернення росії. На перший погляд можна подумати, що Богородиця натякала, аби росія стала католицькою країною, але це не так..