Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:10

Житія святих

В ефірі

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

Диявол зосередив свою зброю на руйнування батьківства. Найкращим нашим рішенням сьогодні буде - невпинно піднімати тему сім'ї, - отець Тарас Фітьо

Поділитись з друзями
Створено: 2022-11-03
Передача: Катехиза
Про важливість батьківства розповідає голова референтури у справах родини Львівської Архиєпархії УГКЦ, отець Тарас Фітьо. "Тема батьківства актуальна сьогодні тому, що дітям важливий приклад супергероя та захисника в образі тата".
5 листопада у Польщі відбудеться XIV Міжнародний Форум Tato.Net куди запрошуються усі бажаючі чоловіки. Долучитися можна також онлайн.

Найбільше ворог буде злитися коли ми будемо невпинно продовжувати піклуватися про сім'ю. Я думав, що сьогодні буду говорити про час, але раптова повітряна тривога нагадала про важливість сміливості говорити про сім'ю та сімейні цінності. Отже, Як вибудовувати якісні стосунки батькам з дітьми? Про які якості потрібно завжди пам'ятати?

Відомий військовий блогер Павло Вишебаба у своєму дописі звернув увагу на численні розлучення серед сімей військовослужбовців та закликав дружин у тилу також мобілізуватися у підтримці своїх чоловіків, які на фронті.

Тут нам важливо розуміти, що не кожна людина в змозі витримати стрес та тиск війни, яка знищує і сім'ю. Тут важливо мати людяність та співчуття до людини, яка впала чи не витримала тиску умов життя перебуваючи в сім'ї.

Тема батьківства актуальна сьогодні тому, що дітям важливий приклад супергероя та захисника в образі батька. Коли війна закінчиться то в житті дітей вона буде тривати ще довго. Тому батькам рекомендовано докласти зусиль, щоб бути мудрими та обізнаними батьком та матір'ю.

Аспекти любові батьків до дитини. Любов лагідна та вимоглива.

1. Прийняття. Беззаперечно прийняти свою дитину просто тому, що вона є, а не за щось. Це необхідно, щоб у дитини народжувалося та укріплялося почуття самобутності. Я вважаю, що тиранами та деспотами стають через не прийняття батьками дитини якою вона є. Відчуття, що батьки безумовно люблять дитину гідне уваги та реалізації.

2. Схвалення. Дитина потребує відчуття значимості. Зауважте, як часто ми критикуємо та зневажаємо свою дитину. Але хлопчик чи дівчинка потребують батьківської підтримки, а не порівняння. Застосуйте слова підтримки, поплескайте по плечу, робіть дії підтримки.

3. Лагідність. Особливо в періоді війни ми потребуємо теплих обіймів, поцілунків, теплих емоцій.

4. Увага. Діти дуже потребують нашої уваги. Постійно перебуваючи в гаджетах, новинах тато та мати ризикують пропустити важливий для дитини момент. Дитина може щось запитати, а коли батько через зайнятість не відреагував то це може призвести до серйозних наслідків. Можливо саме в цей момент дитина потребувала допомоги чи її образили однолітки, або можливо пропонували цигарки тощо. Тут варто бути уважними.

5. Відповідальність. Без вимогливості любові не буває. Встановлені чіткі правила та закони сім'ї має знати кожна дитина. Тому татусь та мати має дотримуватися правил та узгоджувати їх з дітьми.

6. Авторитет.

Голова референтури у справах родини Львівської Архиєпархії УГКЦ, отець Тарас Фітьо.

Слухати програми про батьківство
4 якості успішного батька, які врятують сім'ю
Батьківство - головна зона духовної боротьби
Допомогти чоловікам. Міжнародний Центр Батьківства
Чоловік має мало говорити та багато робити

Дослідити ресурси підтримки Батьківства
ГО Міжнародний Центр Батьківства
Форум Tato.net



Відгуки

Як молитися, щоб Бог тебе вислухав, - катехеза о. Олексія Самсонова

Як молитися, щоб Бог тебе вислухав, - катехеза о. Олексія Самсонова

В інтернеті та засобах масової інформації можна зустріти багато заголовків на кшталт "Найсильніша молитва" або "Молитва, якою ти обовʼязково ти маєш молитися". Що говорить Святе Писання та Ісус Христос про молитву та як молитися, щоб твоє прохання було почуте Богом? На ці питання відповідає о. Олексій Самсонов.
Святий Бенедикт - покровитель Європи

Святий Бенедикт - покровитель Європи

"Благословляти все, що зустрічаємо та приймаємо у житті". Про Покровителя Європи - святого Бенедикта, з нагоди урочистості 11 липня, розповідає абатиса Клара Свідерська. Абатство сестер Бенедиктинок, м. Житомир.
Страх перед невідомим та мобілізація

Страх перед невідомим та мобілізація

Про мобілізацію та вплив інформаційної війни на суспільство дізнаємося у програмі Люди Справи. Гість прямого ефіру - полковник Олег Домбровський, військовий експерт з питань морально-психологічної підтримки особового складу та інформаційної протидії.
"В паломництві можна вимолити багато речей", - о.Вальдемар Павелець

"В паломництві можна вимолити багато речей", - о.Вальдемар Павелець

В ранковій катехезі з отцем Вальдемаром Павельцем ви почуєте про богословські підстави паломництва. 
"Я постійно досвідчую Божі чудеса на фронті та бачу позитивні зміни", - парамедик Артем Семенець

"Я постійно досвідчую Божі чудеса на фронті та бачу позитивні зміни", - парамедик Артем Семенець

Гість програми "Люди Справи" - доброволець, військовослужбовець, парамедик та волонтер Радіо Марія, Артем Семенець. "Наша проблема - вузький погляд на події в країні, адже відбувається багато позитивних змін".