Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:00

Катехиза

В ефірі

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

Диявол зосередив свою зброю на руйнування батьківства. Найкращим нашим рішенням сьогодні буде - невпинно піднімати тему сім'ї, - отець Тарас Фітьо

Поділитись з друзями
Створено: 2022-11-03
Передача: Катехиза
Про важливість батьківства розповідає голова референтури у справах родини Львівської Архиєпархії УГКЦ, отець Тарас Фітьо. "Тема батьківства актуальна сьогодні тому, що дітям важливий приклад супергероя та захисника в образі тата".
5 листопада у Польщі відбудеться XIV Міжнародний Форум Tato.Net куди запрошуються усі бажаючі чоловіки. Долучитися можна також онлайн.

Найбільше ворог буде злитися коли ми будемо невпинно продовжувати піклуватися про сім'ю. Я думав, що сьогодні буду говорити про час, але раптова повітряна тривога нагадала про важливість сміливості говорити про сім'ю та сімейні цінності. Отже, Як вибудовувати якісні стосунки батькам з дітьми? Про які якості потрібно завжди пам'ятати?

Відомий військовий блогер Павло Вишебаба у своєму дописі звернув увагу на численні розлучення серед сімей військовослужбовців та закликав дружин у тилу також мобілізуватися у підтримці своїх чоловіків, які на фронті.

Тут нам важливо розуміти, що не кожна людина в змозі витримати стрес та тиск війни, яка знищує і сім'ю. Тут важливо мати людяність та співчуття до людини, яка впала чи не витримала тиску умов життя перебуваючи в сім'ї.

Тема батьківства актуальна сьогодні тому, що дітям важливий приклад супергероя та захисника в образі батька. Коли війна закінчиться то в житті дітей вона буде тривати ще довго. Тому батькам рекомендовано докласти зусиль, щоб бути мудрими та обізнаними батьком та матір'ю.

Аспекти любові батьків до дитини. Любов лагідна та вимоглива.

1. Прийняття. Беззаперечно прийняти свою дитину просто тому, що вона є, а не за щось. Це необхідно, щоб у дитини народжувалося та укріплялося почуття самобутності. Я вважаю, що тиранами та деспотами стають через не прийняття батьками дитини якою вона є. Відчуття, що батьки безумовно люблять дитину гідне уваги та реалізації.

2. Схвалення. Дитина потребує відчуття значимості. Зауважте, як часто ми критикуємо та зневажаємо свою дитину. Але хлопчик чи дівчинка потребують батьківської підтримки, а не порівняння. Застосуйте слова підтримки, поплескайте по плечу, робіть дії підтримки.

3. Лагідність. Особливо в періоді війни ми потребуємо теплих обіймів, поцілунків, теплих емоцій.

4. Увага. Діти дуже потребують нашої уваги. Постійно перебуваючи в гаджетах, новинах тато та мати ризикують пропустити важливий для дитини момент. Дитина може щось запитати, а коли батько через зайнятість не відреагував то це може призвести до серйозних наслідків. Можливо саме в цей момент дитина потребувала допомоги чи її образили однолітки, або можливо пропонували цигарки тощо. Тут варто бути уважними.

5. Відповідальність. Без вимогливості любові не буває. Встановлені чіткі правила та закони сім'ї має знати кожна дитина. Тому татусь та мати має дотримуватися правил та узгоджувати їх з дітьми.

6. Авторитет.

Голова референтури у справах родини Львівської Архиєпархії УГКЦ, отець Тарас Фітьо.

Слухати програми про батьківство
4 якості успішного батька, які врятують сім'ю
Батьківство - головна зона духовної боротьби
Допомогти чоловікам. Міжнародний Центр Батьківства
Чоловік має мало говорити та багато робити

Дослідити ресурси підтримки Батьківства
ГО Міжнародний Центр Батьківства
Форум Tato.netВідгуки

Отець Гжегож Вавжиняк розповів про один маловідомий факт про Діву Марію

Отець Гжегож Вавжиняк розповів про один маловідомий факт про Діву Марію

Отець Гжегож Вавжиняк  продовжив цикл програм присвячених джерелам нашої віри. Священник зупинився на символізмі міста Благовіщення - Назареті.
Людське життя, як неповторна цінність

Людське життя, як неповторна цінність

Сестра Діогена Терешкевич, зі згромадження сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, м. Львів, розповідає про право на життя та поняття людської особи та її гідності.
"Виконати Божу волю без страждань - неможливо!" - отець Богдан Савицький про Благовіщення, радість і терпіння

"Виконати Божу волю без страждань - неможливо!" - отець Богдан Савицький про Благовіщення, радість і терпіння

Отець Богдан Савицький говорив про урочистість Благовіщення. Чи могла Діва Марія відмовити Богу?
Як почути Святого Духа?

Як почути Святого Духа?

В школі слухання Слова Божого ми формуємо характер християнина. Сьогодні дізнаємося, як почути Святого Духа. Розповідає отець Юрій Зелінський
"Бог не видирав у Адама три ребра, лише одне, щоб чоловік мав одну жінку!" - отець Міхал Бранкевич про основну проблему полігамії

"Бог не видирав у Адама три ребра, лише одне, щоб чоловік мав одну жінку!" - отець Міхал Бранкевич про основну проблему полігамії

Отець Міхал Бранкевич коментує Gaudium et Spes (лат. Радість і надія) пастирську конституцію Другого Ватиканського собору Католицької церкви.
В конкретній передачі отець Міхал зупинився на проблемі сім'ї.