Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:00

Катехиза

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Вальдемаром Павельцем

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

Диявол зосередив свою зброю на руйнування батьківства. Найкращим нашим рішенням сьогодні буде - невпинно піднімати тему сім'ї, - отець Тарас Фітьо

Поділитись з друзями
Створено: 2022-11-03
Передача: Катехиза
Про важливість батьківства розповідає голова референтури у справах родини Львівської Архиєпархії УГКЦ, отець Тарас Фітьо. "Тема батьківства актуальна сьогодні тому, що дітям важливий приклад супергероя та захисника в образі тата".
5 листопада у Польщі відбудеться XIV Міжнародний Форум Tato.Net куди запрошуються усі бажаючі чоловіки. Долучитися можна також онлайн.

Найбільше ворог буде злитися коли ми будемо невпинно продовжувати піклуватися про сім'ю. Я думав, що сьогодні буду говорити про час, але раптова повітряна тривога нагадала про важливість сміливості говорити про сім'ю та сімейні цінності. Отже, Як вибудовувати якісні стосунки батькам з дітьми? Про які якості потрібно завжди пам'ятати?

Відомий військовий блогер Павло Вишебаба у своєму дописі звернув увагу на численні розлучення серед сімей військовослужбовців та закликав дружин у тилу також мобілізуватися у підтримці своїх чоловіків, які на фронті.

Тут нам важливо розуміти, що не кожна людина в змозі витримати стрес та тиск війни, яка знищує і сім'ю. Тут важливо мати людяність та співчуття до людини, яка впала чи не витримала тиску умов життя перебуваючи в сім'ї.

Тема батьківства актуальна сьогодні тому, що дітям важливий приклад супергероя та захисника в образі батька. Коли війна закінчиться то в житті дітей вона буде тривати ще довго. Тому батькам рекомендовано докласти зусиль, щоб бути мудрими та обізнаними батьком та матір'ю.

Аспекти любові батьків до дитини. Любов лагідна та вимоглива.

1. Прийняття. Беззаперечно прийняти свою дитину просто тому, що вона є, а не за щось. Це необхідно, щоб у дитини народжувалося та укріплялося почуття самобутності. Я вважаю, що тиранами та деспотами стають через не прийняття батьками дитини якою вона є. Відчуття, що батьки безумовно люблять дитину гідне уваги та реалізації.

2. Схвалення. Дитина потребує відчуття значимості. Зауважте, як часто ми критикуємо та зневажаємо свою дитину. Але хлопчик чи дівчинка потребують батьківської підтримки, а не порівняння. Застосуйте слова підтримки, поплескайте по плечу, робіть дії підтримки.

3. Лагідність. Особливо в періоді війни ми потребуємо теплих обіймів, поцілунків, теплих емоцій.

4. Увага. Діти дуже потребують нашої уваги. Постійно перебуваючи в гаджетах, новинах тато та мати ризикують пропустити важливий для дитини момент. Дитина може щось запитати, а коли батько через зайнятість не відреагував то це може призвести до серйозних наслідків. Можливо саме в цей момент дитина потребувала допомоги чи її образили однолітки, або можливо пропонували цигарки тощо. Тут варто бути уважними.

5. Відповідальність. Без вимогливості любові не буває. Встановлені чіткі правила та закони сім'ї має знати кожна дитина. Тому татусь та мати має дотримуватися правил та узгоджувати їх з дітьми.

6. Авторитет.

Голова референтури у справах родини Львівської Архиєпархії УГКЦ, отець Тарас Фітьо.

Слухати програми про батьківство
4 якості успішного батька, які врятують сім'ю
Батьківство - головна зона духовної боротьби
Допомогти чоловікам. Міжнародний Центр Батьківства
Чоловік має мало говорити та багато робити

Дослідити ресурси підтримки Батьківства
ГО Міжнародний Центр Батьківства
Форум Tato.netВідгуки

Асертивність. Що робити, аби задовольнити свої потреби, та не образити інших?

Асертивність. Що робити, аби задовольнити свої потреби, та не образити інших?

Асертивність. Цикл програм "Міць в слабкості" сестри Тетяни Богославець. "Особа, якій притаманна асертивна поведінка, не повинна завжди бути спокійною, усміхненою чи «дипломатичною», адже важливо, відповідно до обставин, віднаходити баланс між агресивністю та пасивністю". 
ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

Про створення фізичного світу та людини в циклі програм про Євангеліє Царства. В ефірі священник парафії Преображення Господнього УГКЦ, (с. Преображенка, Дніпропетровська обл) та лідер харизматичної спільноти "Галилея", отець Роман Братковський.
У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

Сестра Каміла Кармалюк говорить про страждання. Як навчитися приймати терпіння?
Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Продовжуючи тему традиції уділення святого Причастя у Католицькій Церкві, отець Вальдемар Павелець пояснює значення служіння надзвичайних роздавачів Святих Тайн. Священник перераховує умови за яких світська особа може отримати благословення від єпископа на таке важливе служіння. Під час програми дізнаєтеся в якій з українських дієцезій РКЦ присутня така практика.
Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

"Що я можу зробити сьогодні такого, щоб полегшити страждання людей?". Про актуальність особи отця Піо для Українців сьогодні розповідає брат-капуцин Сергій Воронюк. Програма до 55-ї річниці смерті Святого 23 вересня 2023 року.