Слухати Радіо

Зараз в ефірі

21:00

Вечірній ефір

В ефірі

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

"Для вас я єпископ, з вами я християнин" - життя святого Августина

Поділитись з друзями
Створено: 2018-09-18
Передача: Катехиза
Катехеза о. Олексія Самсонова про святого Августина.  Аврелій Августин народився 13 листопада 354 року в місті Тагасті,в Північній Африці, яка тоді була частиною Римської імперії і була населена латиномовними християнами. Батько його був язичником, мати — свята Моніка — глибоко релігійною християнкою. Сім'я була заможна, то ж у юності майбутній святий зазнав усіх типових для представника його стану радощів: п'яні гульбища у товаристві "жриць кохання", бешкети, відвідування театрів і цирків із їхніми жорстокими видовищами.


 370 року молодий Августин поїхав вчитися риториці в столицю Африки Карфаген. Навчання велося латинською мовою, тому твори грецького походження читалися в перекладах. Августин так ніколи і не вивчив маніхейським вченням і стає його прихильником на цілих десять років. Питання про походження зла розв'язувалось маніхеями в плані онтологічного дуалізму, тобто існування злого бога, рівносильного Творцю. Маніхейський вплив назавжди залишив слід в думці блаженного Августина.

Закінчивши навчання, Августин почав приватно викладати риторику. У цей час він жив разом із жінкою, яка була його подругою протягом багатьох років. Вона народила йому сина, якого Августин назвав Адеодатус, по-грецьки Феодор, Богоданий. Це була його єдина дитина і Августин у своїх писаннях завжди говорив про нього з особливою ніжністю.

У 383 році він переїхав до Риму і провів там якийсь час, займаючись викладанням риторики. Проте в Римі він не затримався і переїхав звідти до Мілану , де єпископом тоді був великий "Сповіді" . Ця подія перевернула все життя Августина. Він повністю перейшов у християнство, в квітні 389 року хрестився, а 391-го був рукопокладений в пресвітера і решту життя провів в африканському місті Гіпон , єпископом якого став 395 року. Він залишався єпископом гіппонійським протягом 35 років, до самої своєї смерті від малярії . У цей період написав дуже багато творів, а також брав активну участь у церковному житті. Зробився незамінним учасником всіх африканських соборів. Августин фактично очолив церковне життя Африки. Його величезна популярність і вплив дозволили йому внести великий внесок у законодавчу діяльність африканської Церкви.

Відгуки

Гелловін. Чиє це свято і які його наслідки? - ділиться екзорцист о.Віктор Матушевський

Гелловін. Чиє це свято і які його наслідки? - ділиться екзорцист о.Віктор Матушевський

"Темрява приходить там, де немає світла. Хто сьогодні святкує Гелловін, той наражає себе на темряву та обмежується від християнства", - каже отець Віктор Матушевський.
Кремація, григоріанка, куди дівати старі хрести з могил та як молитися за померлих?

Кремація, григоріанка, куди дівати старі хрести з могил та як молитися за померлих?

Катехеза від отця Вальдемара Павельця з циклу "Літургійний рік". Автор прогами адаптовує тему програми до спомину Усіх померлих вірних, який Церква найближчим часом відзначатиме. Під час катехези слухачі почують пояснення щодо обряду літургії за померлих. Також в програмі звучать відповіді на питання: Що робити зі старими надмогильними хрестами, що таке "григоріанка", та чому важливо відправляти Месу саме на цвинтарі.
"Урочистість Усіх святих скеровує наш погляд на Небо, там де записані наші імена", - о.Вальдемар Павелець

"Урочистість Усіх святих скеровує наш погляд на Небо, там де записані наші імена", - о.Вальдемар Павелець

Програма "У Ваших намірах" присвячена темі святості. Автор ефіру отець Вальдемар Павелець розповідає історію свята Усіх померлих вірних, та пояснює чому воно пов'язане з Урочистістю Усіх святих. За словами священника, це свято надії, час, коли в родинному колі можна пригадати про доброту тих, кого з нами вже немає. Урочистість Усіх святих скеровує наш погляд на Небо, на кімнату де, є табличка з нашим іменем і прізвищем, де на нас чекають.
"Марія - Цариця всіх святих", - отець Матеуш Годек

"Марія - Цариця всіх святих", - отець Матеуш Годек

"Святість людини - це відображення сутності Бога та своєрідне дзеркало, що відображає Його", - настоятель парафії Архангела Михаїла (м. Павлоград), отець Матеуш Годек.
Містичний екстаз - як його трактує Церква на прикладі святої Терези Авільської

Містичний екстаз - як його трактує Церква на прикладі святої Терези Авільської

Катехеза отця Віталія Козака про містичний досвід молитви святої Терези Великої. В попередніх ефірах йшлося про молитву зосередження, спокою, і з'єднання. В цій програмі ви почуєте про містичний екстаз святої Терези і так звану молитву злиття.