Катехиза
Духовні читання
Слово на кожен день
Літургія годин (Бревіарій)
Розарій
Катехиза
Католицька енциклопедія
Духовні читання
Катехиза
Меса
Розарій
Коронка до Божого Милосердя
Святий дня
Молитва
Дитяча катехиза
Голос народу, голос Божий
Меса
Дитяча катехиза
Святий дня
Житія святих
Слово «пророк» у особливий спосіб стосується постаті Йоана Хрестителя.
Усе, що ми говоримо як християни, має виходити з джерела, яким є Святе Письмо.
Пророки Старого Завіту звіщали про єдиного Бога. Вони були наділені особливими дарами, щоби розпізнавати Божу волю і провіщати її народові. Їхнім головним завданням було — приготувати серця людей до приходу Месії, щоби той прихід не став несподіванкою, а довгоочікуваним даром.
Пророк має обов’язок проголошувати правду — Божу істину. У противному разі це є легковажне ставлення до отриманого дару. Заради цієї правди багато пророків віддали своє життя. Так сталося і з Йоаном Хрестителем, який загинув мученицькою смертю — йому відтяли голову за наказом Іродіади.
Святий Йоан Хреститель, щоби приготувати дорогу Господу, звіщав покаяння і здійснював хрещення для навернення.
Ісус Христос приймає хрещення від Йоана — не тому, що мав потребу в очищенні, а щоби показати себе як Сина Людського, що не відокремлює себе від грішного людства, але бере на себе його гріх.
«Ось Агнець Божий, який бере на себе гріх світу» (Йн. 1:29) — ці слова Йоана є вершиною його пророчої місії. Він упізнав у Ісусі Месію, Спасителя, обіцяного Богом.
Ісус також мав завдання — проголошувати правду про Себе Самого. І кожен із нас, приймаючи Таїнство Хрещення, отримує місію — проголошувати Бога, нести світові Добру Новину про Ісуса Христа, Божого Сина і Месію.
Чергова катехеза від монаха-кармеліта Віталія Козака.
Нагадаємо, отець Віталій вже пів року виголошує цикл катехез на тему «Антропологія святої Едити Штайн».
У цьому випуску слухачі дізнаються, що свята Тереза Бенедикта від Хреста (Едита Штайн) говорить про покликання до материнства та до духовного життя.
Катехит пояснює, чому ми часто помилково ототожнюємо материнство лише з дітонародженням, забуваючи про його глибший духовний вимір.
До вашої уваги — катехеза монаха-єзуїта, отця Михайла Станчишина.
Отець Михайло вже понад два роки провадить цикл програм під назвою «На шляху до дружби з Ісусом». У черговому випуску він зосереджує увагу слухача на феномені духовного супроводу.
Автор пояснює, хто найперше потребує духовного проводу, і наголошує: саме через супровід можна навести, збудувати й поглибити живу дружбу з Ісусом Христом.