Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:10

Новини

В ефірі

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св. Літургія із Санктуарію Пресв'ятого Серця Ісуса (Кам'янець - Подільський)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з Патріархом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

Дмитро Бортнянський - український чи російський композитор?

Поділитись з друзями
У черговій програмі "Мистецька вітальня" на прохання слухачів ведуча Ольга Галаненко розповідала про геніального українця Дмитра Бортнянського.
Слухачі мали нагоду почути його хорові та інструментальні шедеври та дізнатися про нього як про одного із найталановитіших керівників Петербурзької співацької капели у 18 столітті, який «любив своїх маленьких півчих, ніби вони були його багатолюдною родиною», а маленькі музиканти «шанували його як батька».
"День народження Дмитра Бортнянського достеменно не відомий, рік - 1751. Народився він у славному місті Глухові - тодішній гетьманській столиці. Батько майбутнього композитора мав військове звання козака і належав до глухівської сотні. Козачкою була і матір маленького Дмитра, яку батько взяв за дружину після смерті першого чоловіка, - розповідає Оля Галаненко. 

- Як ми вже дізналися, Глухів того часу був також свого роду культурним центром, адже тут  була музична школа, до якої пішов навчатися 6-річний Дмитро Бортнянський. Вже через рік його як одного із найобдарованіших дітей відправили до Петербузької капели і з того часу аж до смерті його життя обертається головним навколо столиці Російської імперії (не рахуючи його тривалий відїзд до Італії).
Саме там він живе і працює, і цим завжди маніпулюють росіяни, кажучи, що Дмитро Бортнянський - лише російський композитор, навіть не згадуючи його походження. Однак, якщо подивитися в глибину, то цілком очевидно сказати б українська - суть його музики. Оточення, в якому перебував Дмитро в Петербурзі було українським, та й інтонації, якими дихає його музика, це традиції давнього церковного українського співу і навіть української народної музики.

Без цього ми не можемо собі уявити творчість Бортнянського. Тому сучасні українські музикознавці із певністю зараховують його до числа українських композиторів, а партесний хоровий концерт - винахід цього композитора - українським культурним феноменом!"

Відгуки

"Ніхто не українізував так сильно українців, як наш ворог", - співачка Анжеліка Рудницька

"Ніхто не українізував так сильно українців, як наш ворог", - співачка Анжеліка Рудницька

"Ніхто не українізував так сильно українців, як наш ворог" - вважає гостя "Мистецької вітальні" Радіо Марія, президентка мистецької агенції "Територія А" Анжеліка Рудницька. Цього разу співачка і художниця поділиться своїми думками про війну, про сучасну українську музику, про справжніх артистів, про те, чому не варто перекладати відповідальність за наше майбутнє на військових.

Легендарний ансамбль "Калина" перед викликами сьогодення - розповідає гендиректорка Анастасія Комлікова

Легендарний ансамбль "Калина" перед викликами сьогодення - розповідає гендиректорка Анастасія Комлікова

Цього разу до "Мистецької вітальні" завітала генеральна директорка Українського фольклорно-етнографічного ансамблю «Калина», композиторка Анастасія Комлікова. Як нині живеться одному із найвідоміших колективів України, які виклики постали перед ним у зв'язку з війною, у чому ансамбль "Калина" нині бачить свою місію - про це і не тільки у програмі Ольги Галаненко. Родзинка ефіру - найновіші записи ансамблю, деякі з яких слухачі радіо "Марія" почули першими.
Відчуйте дух українського Різдва з неймовірною музикою Івана Небесного!

Відчуйте дух українського Різдва з неймовірною музикою Івана Небесного!

Напередодні Нового року за юліанським календарем гостем «Мистецької вітальні» став український композитор Іван Небесний. Митець, чия музика відома в Україні та у світі, поділився своїми думками щодо українського сьогодення і тим, яку роль бачить у ньому для себе. Композитор також подарував слухачам Радіо Марія свою музику – «Різдвяні симфонізми» - чарівні обробки українських колядок та щедрівок, і розповів історію їх створення.
Пісні Української звитяги 2022

Пісні Української звитяги 2022

У програмі "Мистецька вітальня" з Ольгою Галаненко знайомимо слухачів з піснями  Української звитяги, що сьогодні звучать по всій країні. 
"Наше сімейне життя - благословіння Бога!" - подружжя Красовських

"Наше сімейне життя - благословіння Бога!" - подружжя Красовських

На гостинах у "Мистецькій вітальні" цього разу - чарівне творче подружжя з 27-річним стажем Віктор та Стелла Красовські. Директор нотного видавництва "Мелосвіт" та продюсерка мистецької агенції "Музичний сад" поділилися тим, як Господь спонукав їх не полишати непросту музично-видавничу справу, як відкрив Стеллі її нове ім'я, а також тим, як їм вдається зберігати любов у подружжі. Слухачі мали нагоду оцінити Стеллу і як співачку, почувши кілька композицій у її виконанні.