Слухати Радіо

Зараз в ефірі

12:30

Концерт привітань та гарного настрою

В ефірі

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Відкрите питання

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:15

Новини

17:25

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Конкатедрального собору св.Софії (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

20:20

Коротко про головне

21:00

В родині "Радіо Марія"

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

Емоції: як їх розуміти та коректно доносити власні почуття і думки оточуючим?

Поділитись з друзями
Студентки УКУ факультету клінічної психології, Анна Каллер та Вікторія Каліна, в рамках просвітницького проекту, розповіли про емоцій та навички емоційної саморегуляції. Називаючи позитивні і негативні емоції, гості також порадили як краще виражати їх без шкоди для себе, ну і звичайно, близьких людей. 

У нас є вісім базових емоцій. Базові означає, що вони притаманні абсолютній більшості. Від народження ми маємо сум та радість, (це гарно видно, коли дитина плаче чи посміхається), а далі, поступово, набуваємо такі як страх, здивування, відраза, злість, інтерес (тобто зацікавленість) та сором. Отже, якщо порахувати вісім і розкласти їх на позитивні та негативні, то вийде, що ми маємо п'ять негативних і три позитивних емоції.
Отже, тепер ми знаємо які у нас є емоції. Як їх виявити та усвідомити. А от після того, як ми усвідомили емоцію починається найцікавіше!

Ми вже говорили про те, що не можна забороняти собі відчувати будь-які емоції, тоді виходить, що я повинна не стримуючись кричати на чоловіка, кожного разу, коли відчуваю злість? Ні, можна і важливо вміти обходитися без крайнощів. Емоції потрібно виражати правильно. Для цього існують різні техніки, але ми сьогодні пропонуємо спробувати опанувати техніку ННС, яку створив психотерапевт Маршл Розенберг. Її суть та завдання добре зрозумілі з назви — вміти виражати власні негативні емоції в ненасильницькій формі — так, щоб від цього не страждали інші.

 Як це працює?

 Наприклад жінка приходить до дому і бачить, що чоловік знову не виніс сміття, хоча й обіцяв це зробити. Це ситуація. Думка жінки в цей момент: «Як мені це набридло!» і тут треба виявити та усвідомити емоцію, яку вона зараз відчуває. Шукаємо серед тих восьми. Вона розуміє, що напружена, як пружина і її все дратує. Отже, це злість. Жінка усвідомлює, що злиться на чоловіка, через його вчинок. І тут, разом з усвідомленням приходить вибір: нагримати на нього чи спробувати донести свою емоцію без насилля. Обираємо друге.

 Для цього в нас є формула ННС, вона має чотири пункти.

!. На початку розмови ми спокійно називаємо факт, який змусив нас відчути негативну емоцію:

Приходимо до чоловіка і кажемо: «Коханий, ти вчора ввечері обіцяв винести сміття, але так і не зробив цього». Дуже важливо, щоб це був саме факт, прив'язаний до часу та конкретного моменту. Варто уникати узагальнень на кшталт: «Ти ніколи не виносиш сміття». Та знецінення, коли людину схильні принижувати: «Ти навіть сміття винести не здатен». Так це не працює. Завжди намагайтесь опиратись на конкретні факти.

2. Після того як ми назвали факт, озвучуємо емоцію яка нас непокоїть: «я злюсь», «мені сумно» чи «я відчуваю огиду». Тут дуже важливо говорити спокійно, з повагою та бажанням достукатися, а не виграти бій.

3. Назвавши емоцію ми висловлюємо потребу задоволення якої було порушено.

«Я маю потребу в чистоті», «Мені б хотілося, щоб ти дотримував своїх обіцянок, бо для мене важливо довіряти тобі».

4. І останній крок це висловлювання прохання. «Я дуже тебе прошу, будь ласка, винось сміття», «дотримуйся своїх обіцянок — для мене це важливо».

Відгуки

Вперше у Києві відбувся Всеукраїнський форум молодіжних лідерів та душпастирів УГКЦ та РКЦ

Вперше у Києві відбувся Всеукраїнський форум молодіжних лідерів та душпастирів УГКЦ та РКЦ

Отець Міхал Воцял з Комісії у справах душпастирства молоді РКЦ в ефірі Радіо Марія розповідає про події - Форуму молодіжних лідерів та душпастирів УГКЦ та РКЦ в Україні. Захід тривав кілька днів. За час форуму учасники отримали безцінний досвід колег та поділилися власним, мали змогу задати турбуючі питання та отримати нові знання. Про висновки слухайте в 20-ти хвилинній програмі.
Молитовний щит держави. Християни об'єднуються в молитві за вирішення сучасних проблем.

Молитовний щит держави. Християни об'єднуються в молитві за вирішення сучасних проблем.

Представляємо молитовну лінію у намірах служіння Молитовний Щит Християнської служби порятунку. Молитовну лінію проводять служителі Молитовного Щита – Наталія Острікова та Оксана Порошинська.

Гості програми:
-Святослав Погляд - координатор служіння, адміністратор сторінки "pro life мемасики".-Оксана Харченко - відповідальна за пошук центрів допомоги вагітним жінкам у скруті, адміністратор сторінки "Ти не сама"
"Якщо пара не готова до одруження, то не варто і починати період зустрічань", - о. Дмитро Романко

"Якщо пара не готова до одруження, то не варто і починати період зустрічань", - о. Дмитро Романко

З сотрудником церкви Різдва Пресвятої Богородиці, отцем Дмитром Романко продовжуємо говорити про стосунки молодих людей. Цей випуск обумовлений темою: "Як має виглядати період зустрічань у католиків?" Священник уточнює, скільки має тривати період зустічань та як бути з поцілунками та дотиками.
"Після одруження молода пара обов’язково має встановлювати межі своєї нової сім’ї", - Мирон Шкробут

"Після одруження молода пара обов’язково має встановлювати межі своєї нової сім’ї", - Мирон Шкробут

Говоримо із Мироном Шкробутом, християнським практичним психологом, травматерапевтом, автором курсу «Рецепти щасливого подружжя», членом правління і секретарем Української Асоціації Християнської Психології,членом проводу мирянського руху "Домашня Церква", куратором передачі "Психологічна порадня" на "Живе радіо Воскресіння" (м.Львів) про те, чому молодій сім'ї так важливо залишити батьківську родину?
Програма розрахована на увагу молодих пар, які збираються побратися, і тих, які уже проходять курс передшлюбних катехиз, і тих, які нещодавно створили свої сім’ї, а, що дуже важливо, до їхніх батьків.
"Співжиття двох людей до Вінчання - це рух у зворотньому напрямку", - о Дмитро Романко

"Співжиття двох людей до Вінчання - це рух у зворотньому напрямку", - о Дмитро Романко

В програмі "Коротко про головне" священник УГКЦ говорить про дошлюбні стосунки. Тема звучить: Життя на віру. Багато уваги приділяємо ситуації, коли двоє молодих людей вирішили перед Вінчанням пожити разом, аби "перевірити почуття".