Слухати Радіо

Зараз в ефірі

12:20

Концерт привітань та гарного настрою

В ефірі

Трансляція Літургії із Собору Успіння Пресвятої Богородиці (м.Чернівці)

14:00

Захристія

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Тарасом Фітьо

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:15

Новини

17:25

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Свята Літургія із храму св. Мартина (Мукачево)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

20:20

Коротко про головне

21:00

Люди справи

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

Емоції: як їх розуміти та коректно доносити власні почуття і думки оточуючим?

Поділитись з друзями
Студентки УКУ факультету клінічної психології, Анна Каллер та Вікторія Каліна, в рамках просвітницького проекту, розповіли про емоцій та навички емоційної саморегуляції. Називаючи позитивні і негативні емоції, гості також порадили як краще виражати їх без шкоди для себе, ну і звичайно, близьких людей. 

У нас є вісім базових емоцій. Базові означає, що вони притаманні абсолютній більшості. Від народження ми маємо сум та радість, (це гарно видно, коли дитина плаче чи посміхається), а далі, поступово, набуваємо такі як страх, здивування, відраза, злість, інтерес (тобто зацікавленість) та сором. Отже, якщо порахувати вісім і розкласти їх на позитивні та негативні, то вийде, що ми маємо п'ять негативних і три позитивних емоції.
Отже, тепер ми знаємо які у нас є емоції. Як їх виявити та усвідомити. А от після того, як ми усвідомили емоцію починається найцікавіше!

Ми вже говорили про те, що не можна забороняти собі відчувати будь-які емоції, тоді виходить, що я повинна не стримуючись кричати на чоловіка, кожного разу, коли відчуваю злість? Ні, можна і важливо вміти обходитися без крайнощів. Емоції потрібно виражати правильно. Для цього існують різні техніки, але ми сьогодні пропонуємо спробувати опанувати техніку ННС, яку створив психотерапевт Маршл Розенберг. Її суть та завдання добре зрозумілі з назви — вміти виражати власні негативні емоції в ненасильницькій формі — так, щоб від цього не страждали інші.

 Як це працює?

 Наприклад жінка приходить до дому і бачить, що чоловік знову не виніс сміття, хоча й обіцяв це зробити. Це ситуація. Думка жінки в цей момент: «Як мені це набридло!» і тут треба виявити та усвідомити емоцію, яку вона зараз відчуває. Шукаємо серед тих восьми. Вона розуміє, що напружена, як пружина і її все дратує. Отже, це злість. Жінка усвідомлює, що злиться на чоловіка, через його вчинок. І тут, разом з усвідомленням приходить вибір: нагримати на нього чи спробувати донести свою емоцію без насилля. Обираємо друге.

 Для цього в нас є формула ННС, вона має чотири пункти.

!. На початку розмови ми спокійно називаємо факт, який змусив нас відчути негативну емоцію:

Приходимо до чоловіка і кажемо: «Коханий, ти вчора ввечері обіцяв винести сміття, але так і не зробив цього». Дуже важливо, щоб це був саме факт, прив'язаний до часу та конкретного моменту. Варто уникати узагальнень на кшталт: «Ти ніколи не виносиш сміття». Та знецінення, коли людину схильні принижувати: «Ти навіть сміття винести не здатен». Так це не працює. Завжди намагайтесь опиратись на конкретні факти.

2. Після того як ми назвали факт, озвучуємо емоцію яка нас непокоїть: «я злюсь», «мені сумно» чи «я відчуваю огиду». Тут дуже важливо говорити спокійно, з повагою та бажанням достукатися, а не виграти бій.

3. Назвавши емоцію ми висловлюємо потребу задоволення якої було порушено.

«Я маю потребу в чистоті», «Мені б хотілося, щоб ти дотримував своїх обіцянок, бо для мене важливо довіряти тобі».

4. І останній крок це висловлювання прохання. «Я дуже тебе прошу, будь ласка, винось сміття», «дотримуйся своїх обіцянок — для мене це важливо».

Відгуки

Як коронавірус може впливати на вагітність жінки та її немовля?

Як коронавірус може впливати на вагітність жінки та її немовля?

Завідувачка відділення грудного вигодовування пологового будинку 2 міста Києва, сімейний лікар Поліна Дудченко розповідала про роботу пологового будинку та вагітність у час пандемії коронавірусу.
"В Україні за день від алкоголю помирає до 150 осіб", - о.Ігор Козанкевич

"В Україні за день від алкоголю помирає до 150 осіб", - о.Ігор Козанкевич

В ефірі Радіо Марія отець Ігор Козанкевич – директор Благодійного Фонду «Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ», голова Комісії «Душпастирства тверезості» при Патріаршій курії УГКЦ. 
Говоримо про єдиний в Україні греко-католицький стаціонарний реабілітаційний центр, "Назарет", куди можуть прийти узалежнені і отримати довготривалу та професійну допомогу.
"Мої онуки багато роблять того, що я не дозволяла дітям", - слухачка Радіо Марія

"Мої онуки багато роблять того, що я не дозволяла дітям", - слухачка Радіо Марія

Традиційно 26 липня за західним календарем римо-католицька Церква вшановує святих Йоакима та Анну - дідуся та бабусю Ісуса Христа.
З цієї нагоди у ранковій програмі поспілкувалися з слухачами Радіо Марія та запросили поділитися: як це бути дідусем та бабусею? у чому щастя такого статусу? чи правда, що онуків люблять більше ніж дітей? На ці та інші запитання почуєте відповіді, прослухавши програму.
Матір Божа Бердичівська привела мене до Господа та допомогла розпізнати Його волю у моєму житті

Матір Божа Бердичівська привела мене до Господа та допомогла розпізнати Його волю у моєму житті

З нагоди урочистості Матері Божої Бердичівської спілкувалися з особами, які поділилися свідченнями із власного життя, як Матір Божа Святого Скапулярію діяла та продовжує діяти у їхньому житті.
До вашої уваги інтерв'ю з отцем Олександром Карчаєвим, священником з Ордену босих братів Пресвятої Діви Марії з гори Кармель. Друге інтерв'ю із сестрою Людмилою від Бога Отця Милосердного з Ордену босих кармеліток сестер Діви Марії з гори Кармель, а також почуєте розмову з парафіянкою Воздвиження Святого Хреста - пані Людмилою Блах.
"Ми маємо гарного заступника, який повертає заблудлі душі", - отець Петро Новосельський

"Ми маємо гарного заступника, який повертає заблудлі душі", - отець Петро Новосельський

У спомин святого Яна з Дуклі в ефірі Радіо Марія спілкувалися з настоятелем однойменної парафії, отцем Петром Новосельським. В програмі почуєте, чому саме святий Ян з Дуклі став покровителем храму аж в Житомирі; як Ян з Дуклі зустрічався з Богданом Хмельницьким і до чого тут порятунок Львова; в якому храмі Львова спочивали його мощі та яким чином мощі опинилися у Дуклі?