Слухати Радіо

Зараз в ефірі

18:00

Св.Літургія з Прокатедри св. Олександра (Київ)

В ефірі

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

20:30

Недільні читання

21:00

Архіпастир відповідає

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Літургія годин (Бревіарій)

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

Емоції: як їх розуміти та коректно доносити власні почуття і думки оточуючим?

Поділитись з друзями
Студентки УКУ факультету клінічної психології, Анна Каллер та Вікторія Каліна, в рамках просвітницького проекту, розповіли про емоцій та навички емоційної саморегуляції. Називаючи позитивні і негативні емоції, гості також порадили як краще виражати їх без шкоди для себе, ну і звичайно, близьких людей. 

У нас є вісім базових емоцій. Базові означає, що вони притаманні абсолютній більшості. Від народження ми маємо сум та радість, (це гарно видно, коли дитина плаче чи посміхається), а далі, поступово, набуваємо такі як страх, здивування, відраза, злість, інтерес (тобто зацікавленість) та сором. Отже, якщо порахувати вісім і розкласти їх на позитивні та негативні, то вийде, що ми маємо п'ять негативних і три позитивних емоції.
Отже, тепер ми знаємо які у нас є емоції. Як їх виявити та усвідомити. А от після того, як ми усвідомили емоцію починається найцікавіше!

Ми вже говорили про те, що не можна забороняти собі відчувати будь-які емоції, тоді виходить, що я повинна не стримуючись кричати на чоловіка, кожного разу, коли відчуваю злість? Ні, можна і важливо вміти обходитися без крайнощів. Емоції потрібно виражати правильно. Для цього існують різні техніки, але ми сьогодні пропонуємо спробувати опанувати техніку ННС, яку створив психотерапевт Маршл Розенберг. Її суть та завдання добре зрозумілі з назви — вміти виражати власні негативні емоції в ненасильницькій формі — так, щоб від цього не страждали інші.

 Як це працює?

 Наприклад жінка приходить до дому і бачить, що чоловік знову не виніс сміття, хоча й обіцяв це зробити. Це ситуація. Думка жінки в цей момент: «Як мені це набридло!» і тут треба виявити та усвідомити емоцію, яку вона зараз відчуває. Шукаємо серед тих восьми. Вона розуміє, що напружена, як пружина і її все дратує. Отже, це злість. Жінка усвідомлює, що злиться на чоловіка, через його вчинок. І тут, разом з усвідомленням приходить вибір: нагримати на нього чи спробувати донести свою емоцію без насилля. Обираємо друге.

 Для цього в нас є формула ННС, вона має чотири пункти.

!. На початку розмови ми спокійно називаємо факт, який змусив нас відчути негативну емоцію:

Приходимо до чоловіка і кажемо: «Коханий, ти вчора ввечері обіцяв винести сміття, але так і не зробив цього». Дуже важливо, щоб це був саме факт, прив'язаний до часу та конкретного моменту. Варто уникати узагальнень на кшталт: «Ти ніколи не виносиш сміття». Та знецінення, коли людину схильні принижувати: «Ти навіть сміття винести не здатен». Так це не працює. Завжди намагайтесь опиратись на конкретні факти.

2. Після того як ми назвали факт, озвучуємо емоцію яка нас непокоїть: «я злюсь», «мені сумно» чи «я відчуваю огиду». Тут дуже важливо говорити спокійно, з повагою та бажанням достукатися, а не виграти бій.

3. Назвавши емоцію ми висловлюємо потребу задоволення якої було порушено.

«Я маю потребу в чистоті», «Мені б хотілося, щоб ти дотримував своїх обіцянок, бо для мене важливо довіряти тобі».

4. І останній крок це висловлювання прохання. «Я дуже тебе прошу, будь ласка, винось сміття», «дотримуйся своїх обіцянок — для мене це важливо».

Відгуки

Чому азартний гравець не вміє мудро витрачати гроші?

Чому азартний гравець не вміє мудро витрачати гроші?

Спілкувалися з керівничкою терапії залежностей і співзалежних стосунків, психотерапевтинею центру терапії залежностей "Кроки" Тетяною Осиповою про азартну залежність, поведінку хворого та шляхи одужання.
Все стане на свої місця коли на перше місце поставимо Бога, - отець Дмитрій Присяжний

Все стане на свої місця коли на перше місце поставимо Бога, - отець Дмитрій Присяжний

Тема програми: Бути священником. Гість студії - настоятель Свято-Покровської парафії Православної Церкви України (місто Боярка), військовий капелан, отець Дмитрій Присяжний.

Прямий ефір:  Київ - Боярка
Туринська плащаниця: вірити чи ні

Туринська плащаниця: вірити чи ні

В часі Страсного Тижня, який переживають християни Східного обряду, в програмі "Сорок хвилин про головне" говорили про феномен "Туринської плащаниці". 
Гість програми, ієромонах Михаїл Карнаух, священник ПЦУ. Отець наголошує, що не важливо, чи доведено, що плащаниця є автентичною і походить з першого століття. Він її вшановує, як ікону Ісуса Христа. Чернець продовжує і розповідає, що Православна церква до ХХ століття нічого не знала про цей феонмен. Тоді постає питання, звідки в православ'ї постає культ вшанування плащаниці у Велику П'ятницю, який сягає V століття? Натомість у католиків цей культ відсутній. Відповідь під час програми.
"Найчастіша проблема розлучення сімей - це вплив токсичних батьків", - о.Дмитро Романко

"Найчастіша проблема розлучення сімей - це вплив токсичних батьків", - о.Дмитро Романко

Вашій увазі друга серія програми від священника УГКЦ, отця Дмитра Романко, в якій йдеться про сім'ю. Цього разу автор навчає, як не допустити розлучення в родині. За словами священника першою і найголовнішою причиною руйнування сім'ї є вплив батьків. З рішень цієї проблеми отець Роман виділив факт будування сімейних відносин у своєму окремому житлі, незалежної від батьків фінансової ситуації. 
Також душпастир заохочує батьків бути свідомими того, що якщо їхня дитина вступила в шлюб, то вплив на неї може мати лише друга половинка.
Про що варто пам'ятати подружжю перед зачаттям дитини?

Про що варто пам'ятати подружжю перед зачаттям дитини?

Продовжуючи вечірні програми з лікаркою акушер-гінекологом вищої категорії, кандидаткою медичних наук, асистенкою кафедри акушерства, гінекології та медицини плоду - Захурдаєвою Ларисою Дем'янівною спілкувалися про прегравідальну підготовку (підготовка до вагітності) та чинники, які залежать від батьків для досягнення здорової вагітності.