"Травми й рани, які ми отримали чи завдали іншим - це є стояння Хресної дороги. Ісус веде нас до Отця Небесного через всю історію життя, щоб зцілити нас любов'ю", - о. Кшиштоф Бузіковський, місіонер облат Непорочної Діви Марії, м. Обухів.
У кожному з нас присутнє сильне прагнення Батька. Гріх приносить нам багато життєвих травм і кривд від інших. Ми не вміємо приходити до Бога Отця, коли кажемо, що нікому не завдали ран, або коли ховаємо особисті рани. У Хресній дорозі Бог бореться за кожного з нас. Ісус іде по нашій Хресній дорозі, історії життя, щоб зцілити нас любов'ю. Травми й рани, які ми отримали чи завдали іншим - це стояння Хресної дороги.
Рана неправди, брехні нищить образ Бога в нас. Рана втечі та прірви єдності з Отцем позбавляє нас батьківського дому і турботи Бога про нас. Рана гордині приводить до життя "на свій рахунок". Рана браку любові потребує зустрічі з серцем Матері, з близькими та рідними. Рана самотності та пустоти кричить в нас про необхідність любові. Життя під маскою завдає ран, які збільшуються і не дозволяють побачити Бога. Рана, через яку Ісус падає, є життям наполовину. Рана злості та незадоволення спокушає залишитися "за дверима" і не дає пізнати справжньої радості. Рана приниження і нагості потребує лікування у роздумах про те, коли я останній раз принижував інших. Рана насильства - насильства проти доброти, смирення, терпеливості взиває про прощення до неба. Рана знеохочення та усі інші рани взивають до того, щоб воскресло усе те Боже, що я втратив.
Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
Про Дні відкритих дверей у Вищій Духовній Семінарії Пресвятого Серця Ісуса у Ворзелі, які розпочинаються вже цього тижня, у четвер 3-го квітня, та про покликання як дорогу, яку пропонує Бог, а також яким є буденне життя в семінарії, говоримо у програмі з ректором о. Русланом Михалківим та дияконом Ярославом Хмарським.