Слухати Радіо

Зараз в ефірі

16:45

Дитяча молитва

В ефірі

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Акафист

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

Йоганнес Брамс: 10 цікавих фактів з життя німецького композитора

Поділитись з друзями
У черговій програмі "Мистецька вітальня" з Ольгою Галаненко слухали музичні твори Йоганнеса Брамса та дізнавалися цікаві факти з його біографії.

  1. Брамс перевершив сам себе в майстерному володінні прийомами контрапункту. Найскладніші його форми ставали природними засобами вираження емоцій композитора.
  2. Його перша симфонія стала воістину епічним твором. Почавши писати її в 1854, він вперше виконав твір 22 роки по тому, весь цей час займаючись суворої правкою.
  3. Так звана Війна романтиків була здебільшого музичним суперечкою між представниками радикального напряму в музиці Вагнером і Лістом з одного боку і консерваторами Брамсом і Кларою Шуман з іншого. Як наслідок, сучасники сприймали Брамса як безнадійно застарілого, а між тим, він дуже популярний сьогодні.
  4. Жодне інше твір Брамс б писав дуже довго, як «Німецький реквієм». Він також став найдовшим твором композитора. Для його тексту Брамс сам особисто вибирав цитати з лютеранської Біблії. Треба відзначити, що канонічний реквієм повинен бути складений з уривків літургійної меси, але не в цьому головна особливість текстової складової твори Брамса. Жодна з обраних цитат не містить імені Ісуса Христа, що було зроблено навмисно: у відповідь на заперечення Брамс говорив, що для більшої універсальності і всеосяжність тексту може навіть перейменувати його в «Людський реквієм».
  5. Більшість творів Брамса - короткі твори прикладного характеру. Впливовий американський критик Б. Хеггін стверджував, що Брамс особливо гарний у малих жанрах, до яких він відніс би Угорські танці, Вальс для фортепіанного дуету і Вальси любові для вокального квартету і фортепіано, а також деякі з його численних пісень, особливо «Wiegenlied».
  6. Основна тема в фіналі Першої симфонії є ремінісценцією основної теми фіналу Дев'ятої симфонії Бетховена. Коли один з критиків, помітивши це, похвалився Брамсу своєї спостережливістю, той відповів, що кожен осел міг би це помітити.
  7. У біографії Брамса відзначається, що в 57 років композитор оголосив про кінець своєї творчої кар'єри. Однак після цього, будучи просто не в змозі припинити складати, він дав світові деякі воістину неймовірно красиві твори: Сонату для кларнета, Тріо і Квінтет.
  8. У 1889 був зроблений аудіозапис виконання Брамсом одного зі своїх Угорських танців. Існує багато суперечок з приводу того, чий голос чути на платівці, але те, що громоподібними виконання належить все-таки самому Брамсу, безсумнівно.
  9. У 1868 Брамс написав широко відому, засновану на народному тексті «Колискову» ( «Wiegenlied»). Він склав її спеціально до дня народження сина Берти Фабер, своєї доброї знайомої.
  10. Брамс був учителем музики відомого кінокомпозитора Макса Штайнера в його ранньому дитинстві.

Відгуки

Легендарний ансамбль "Калина" перед викликами сьогодення - розповідає гендиректорка Анастасія Комлікова

Легендарний ансамбль "Калина" перед викликами сьогодення - розповідає гендиректорка Анастасія Комлікова

Цього разу до "Мистецької вітальні" завітала генеральна директорка Українського фольклорно-етнографічного ансамблю «Калина», композиторка Анастасія Комлікова. Як нині живеться одному із найвідоміших колективів України, які виклики постали перед ним у зв'язку з війною, у чому ансамбль "Калина" нині бачить свою місію - про це і не тільки у програмі Ольги Галаненко. Родзинка ефіру - найновіші записи ансамблю, деякі з яких слухачі радіо "Марія" почули першими.
Відчуйте дух українського Різдва з неймовірною музикою Івана Небесного!

Відчуйте дух українського Різдва з неймовірною музикою Івана Небесного!

Напередодні Нового року за юліанським календарем гостем «Мистецької вітальні» став український композитор Іван Небесний. Митець, чия музика відома в Україні та у світі, поділився своїми думками щодо українського сьогодення і тим, яку роль бачить у ньому для себе. Композитор також подарував слухачам Радіо Марія свою музику – «Різдвяні симфонізми» - чарівні обробки українських колядок та щедрівок, і розповів історію їх створення.
Пісні Української звитяги 2022

Пісні Української звитяги 2022

У програмі "Мистецька вітальня" з Ольгою Галаненко знайомимо слухачів з піснями  Української звитяги, що сьогодні звучать по всій країні. 
"Наше сімейне життя - благословіння Бога!" - подружжя Красовських

"Наше сімейне життя - благословіння Бога!" - подружжя Красовських

На гостинах у "Мистецькій вітальні" цього разу - чарівне творче подружжя з 27-річним стажем Віктор та Стелла Красовські. Директор нотного видавництва "Мелосвіт" та продюсерка мистецької агенції "Музичний сад" поділилися тим, як Господь спонукав їх не полишати непросту музично-видавничу справу, як відкрив Стеллі її нове ім'я, а також тим, як їм вдається зберігати любов у подружжі. Слухачі мали нагоду оцінити Стеллу і як співачку, почувши кілька композицій у її виконанні.
Співачка Юлія Рома - про свою творчість, мрії та "музичну" сім'ю

Співачка Юлія Рома - про свою творчість, мрії та "музичну" сім'ю

Цього разу своїм різдвяним настроєм до «Мистецької вітальні» прийшла поділитися співачка і композиторка Юлія Рома. Артистка розповіла про свій шлях до омріяної сцени, про свої погляди на життя і музику, заспівала у студії наживо і, звісно, ж поспілкувалася зі слухачами у прямому ефірі. Самобутньою і справжньою, іноді до щему в душі - такою мали нагоду «побачити» слухачі Радіо Марія Юлію Рому, яка із задоволенням подарувала їм свої найкращі композиції.