Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:30

Катехиза

В ефірі

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

Латинська катедра у Львові: історія та сучасність

Поділитись з друзями
Два роки, від заснування "Радіо Марія", ми презентуємо для наших слухачів передачі, підготовані істориком Віктором Заславським.  Один автор, один голос, жодних спецефектів, але передачі просто захоплюють, слухаються на одному подиху,програми відтворюють той час, про який автор веде мову. Простою живою, розмовною мовою з дотепними жартами і навіть з сучасним сленгом пан Віктор провів нас провів нас таємницями християнства. Перший блок його передач, присвячений історії Вселенської Церкви, є одним із найпопулярніших дисків "Радіо Марія". Його цікаво слухати всім: і дорослим і малим, віруючим і невіруючим, католикам і некатоликам, освіченим і не дуже. Це реально цікаво... Зараз триває цикл "Католицькі святині", в якому В. Заславський розказує про долю окремих українських католицьких храмів. Ця передача присвячена Успенському кафедральному соборі у Львові або Латинській катедрі.

Успенський кафедральний собор у Львові або Латинська катедра – це перлина Львова, один із найціннініших скарбів міста Лева. Цей собор почав будувати Казимир Великий, як знак підкорення Русі. Говорять, що храм побудований на фундаменті іншого храму – православного, який король наказав знести. Отже, велична будівля, присвячена Богові, була фактично збудована, як приклад польського хамства. Але тим не менше храм став місцем молитви вірян.
Храм був збудований у готичному стилі приблизно в 1361 році або в 1370. Планувався  з двома дзвіницями, але на другу дзвіницю не вистачило грошей. Був закінчений на початку 15 століття. Але собор добудовували до кінця 15 століття. Вівтар був поставлений лише у 15 столітті. Внаслідок пожежі у шістнадцятому столітті храм перебудвували додавши йому елементи ренесансної культури. Детальніше про Латинську катедру в передачі ВІктора Заславського "Католицькі святині"
Прем'єра виходу передачі - кожний віторок о 14.00. Не пропустіть наступний вихід. Повтор - щоп'ятниці о 10.30.


Відгуки

Що відомо про канонізацію князя Володимира, і чи взагалі вона була?

Що відомо про канонізацію князя Володимира, і чи взагалі вона була?

Вашій увазі ранкова катехеза з істориком Віктором Заславським автором програм "Відкриваючи таємниці християнства" на Радіо Марія. В цьому святковому випуску дізнаєтеся чи була канонізація князя Володимира так як ми її сьогодні уявляємо, де була написана перша ікона святого Володимира, і до чого тут римо-католики, а також де поділися мощі хрестителя Русі. 
Час добровольців і народження українського війська.

Час добровольців і народження українського війська.

Вашій увазі авторська програма Віктора Заславського "Відкриваючи таємниці християнства". В цій серії мова йде про час добровольців і народження українського війська.


Історик Віктор Заславський про жінку-солдата Олену Степанів

Історик Віктор Заславський про жінку-солдата Олену Степанів

Вашій увазі авторська програма Віктора Заславського "Відкриваючи таємниці християнства". Ця серія присвячена жінці-солдату - Олені Степанів.
"Атеїстична пропаганда намагалася показати Гіпатію як мученицю науки розтерзаною нетерпимими християнами", - Віктор Заславський

"Атеїстична пропаганда намагалася показати Гіпатію як мученицю науки розтерзаною нетерпимими християнами", - Віктор Заславський

Вашій увазі авторська програма Віктора Заславського "Відкриваючи таємниці християнства". Продовжується цикл "Гріхи і подвиги Церкви". Назва цієї серії: «Гіпатія - жінка-філософ»
Історик Віктор Заславський про святителя Василія Великого

Історик Віктор Заславський про святителя Василія Великого

Вашій увазі авторська програма Віктора Заславського "Відкриваючи таємниці християнства". Продовжується цикл "Гріхи і подвиги Церкви". Назва цієї серії: «Святий Василій Великий»