Ірена Примак розповідає історію життя і покликання, до місійної діяльності в Китаї, святого Йозефа Фрайнадеметса.
Святий Йозеф Фрайнадеметс народився у 1852 році в Тіролі, який розташований в Доломітових Альпах, на той час територія Австрії.
Під час навчання в семінарії у Йозефа сформувалось прагнення до місійної діяльності, а довідавшись про відкриття місійного дому в Штайлі, молодий 26-річний священник не втрачаючи часу вирушив до Штайлю. В березні 1879 року Йозеф отримує свій місійний хрест і разом з іншим місіонером Джоном Анзером, попрямував у Китай. Вони були першими місіонерами, що поїхали на місії зі Штайлю.
Коли син тірольських гір прибув до Гонконгу, головною його ціллю було "навернути нещасних язичників і викорінити ідолопоклонство".
В Гонконзі було дуже мало католиків. Але Йозеф з ентузіазмом розпочав місійну діяльність. Він став зовнішньо схожим на китайця і отримав прізвисько "Фу шенфу", яке перекладається як "щасливий священник". Попри свою подібність до китайців, Йозеф досі мав європейське мислення.
Він ходив від будинку до будинку, по різних селах, намагаючись навернути цих людей, але успіху було мало. Люди приходили на його проповіді лише, щоб подивитись на європейця. Через ці та багато інших причин, Йозеф переживав власне розчарування.
Зрештою Йозеф розуміє, що китайський одяг не зробив його китайцем, а потрібен ще довгий внутрішній процес: вивчити китайський спосіб мислення, китайські звички, національний характер і побут.
У 1881 році він виїхав із Гонконгу і прибув у Пуолі, яке стало його другим домом і де він зумів найкраще пізнати і навчитись поважати китайський народ.
Попри те, що Йозеф багато обмежував себе і провадив аскетичний спосіб життя, він не став грубим, а навпаки, був надзвичайно чуттєвою та емоційною людиною. Йозеф щиро прив'язувався до людей, з якими працював і щоразу розчулювався, отримуючи листи з дому.
Ірена Примак
"Я більше китаєць ніж тіролець і хочу бути китайцем на небесах", - святий Йозеф Фрайнадеметс.
Відгуки
Друга програма Ірени Примак з циклу присвяченого аналізу книги Генрі Ноуена "Повернення блудного сина".
На фото: фрагмент картини Рембрандта ван Рейна "Повернення блудного сина"
Про причини нудьги під час проповіді, а також рекомендації, як її подолати розповідає брат-францисканець Микола Орач.
Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
2 грудня, у Мукачеві, відбудеться непересічна подія для римо-католиків Закарпаття. Мова йде про введення на єпископську кафедру єпископа Миколи Лучка. В цій програмі, отець Євген Фізер, вікарій собору св.Мартина пояснює значення літургійних та адміністративних особливостей, які стосуються цієї події. Зі слів отця Євгена, усі бажаючі запрошені на свято, яке розпочнеться о 12:00. Цю урочистість Радіо Марія транслюватиме в прямому ефірі.
Отець Рафал Мишковський продовжує говорити про різні виміри молитви. В конкретній програмі говоримо про можливість підтримувати зв'язок з Богом під час буденних справ або особливих подій.
З психологом пані Валентиною Осадчою говоримо про депресію. Конкретна програма розкриває головні ознаки депресії та переддепресивного стану, а також способи попередження депресії.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.