Настоятель парафії Непорочного Зачаття Пресвятої
Діви Марії у селі Писарівці Хмельницької області, отець Роман Казьмерчак продовжив цикл програм за Енциклікою святого Йоана Павла ІІ розділом "Слухатися більше Бога, ніж людей".
У програмі ви також почуєте свідчення Світлани Чорної, вчительки початкових класів та сестри Альми, яка працює у Домі Захисту Життя.
"Мої дідусь Іван та бабуся Антоніна разом у шлюбі прожили п'ятдесят три роки. У них народилося десятеро дітей. Незважаючи на те, що дідусь був комуністом, усі діти в сім'ї були охрещені, - розповідає Світлана Чорна.
З розповідей бабусі, я дізналася про те, що на той час охрестити дитину було нелегко. Храм знаходився за півсотні кілометрів від нашого села. Не було транспорту, лише коні. Дідусь брав у колгоспі підводу з їздовим, бо сам їхати не міг. Виїзджали таємно о третій годині ночі. Хресних просили таємно. Часто це хтось був з родини, щоб ніхто не знав про поїздку до храму.
Коли однопартійці мали підозри, то робили своєрідний допит. В такому випадку дідусь та бабуся казали неправду, кажучи, що їздили на ринок продавати чи купувати. Я, будучи маленькою, запитувала, навіщо ви хрестили дітей, нехай жили б нехрещеними. Бабуся відповідала: "Щоб діти були і Божими дітьми, а не тільки моїми".
Раніше у мене була думка: вбити дитину не можна, але її можна не народити. На той час я не знала, що зачата дитина - це живе створіння, яке росте та розвивається під серцем матері.
Зараз із досвіду прожитих літ можу сказати, що все в руках Божих. Це від Нього йде життя - найцінніший дар!"
Священник УГКЦ о. Іван Держило говорить про Божі заповіді, пропонуючи сприймати Декалог не як суворі заборони, а як Божі обіцянки та вияв батьківської любові, що трансформують серце вірянина.
О.Роман Казьмєрчак разом із багатодітним батьком Володимиром Блажеєвим аналізують послання св. Йоана Павла II до сімей, підкреслюючи роль сім'ї як «домашньої церкви». Гість програми ділиться зворушливим особистим свідченням про подолання кризи, виховання чотирнадцяти дітей та силу молитви у часи важких випробувань.
У катехезі отець Віталій Храбатин продовжив аналіз книги Гілберта Кейта Честертона «Ортодоксія», зосередившись на темах матеріалізму, свободи та відповідальності людини. Священник пояснив, чому, за Честертоном, війни є наслідком людського вибору, а не Божої волі, та як втрата віри в Бога спонукає людину шукати інші об’єкти поклоніння.
“Християнське життя — це постійна боротьба, але її головною метою є не лише перемога над недоліками, а збереження миру в серці за будь-яких обставин”, - говорить брат-капуцин Віктор Дешук. Катехизою про мир в серці розпочинаємо цикл духовних наук на тему “Шукай мир і прямуй до нього”.
У ранковій катехезі отець Андрій Немченко розмірковував про сутність молитви та її значення в житті християнина. Священник пояснив, чому молитва є Божим даром, як вона допомагає переживати труднощі, дякувати за отримані благодаті та підтримувати живий зв’язок із Господом.