Слухати Радіо

Зараз в ефірі

15:00

Коронка до Божого Милосердя

В ефірі

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

"Людське життя не можна купити!" - свідчить Світлана Чорна

Поділитись з друзями
Створено: 2020-08-26
Передача: Катехиза
Настоятель парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у селі Писарівці Хмельницької області, отець Роман Казьмерчак продовжив цикл програм за Енциклікою святого Йоана Павла ІІ розділом "Слухатися більше Бога, ніж людей".
У програмі ви також почуєте свідчення Світлани Чорної, вчительки початкових класів та сестри Альми, яка працює у Домі Захисту Життя.
"Мої дідусь Іван та бабуся Антоніна разом у шлюбі прожили п'ятдесят три роки. У них народилося десятеро дітей. Незважаючи на те, що дідусь був комуністом, усі діти в сім'ї були охрещені, - розповідає Світлана Чорна.

З розповідей бабусі, я дізналася про те, що на той час охрестити дитину було нелегко. Храм знаходився за півсотні кілометрів від нашого села. Не було транспорту, лише коні. Дідусь брав у колгоспі підводу з їздовим, бо сам їхати не міг. Виїзджали таємно о третій годині ночі. Хресних просили таємно. Часто це хтось був з родини, щоб ніхто не знав про поїздку до храму.

Коли однопартійці мали підозри, то робили своєрідний допит. В такому випадку дідусь та бабуся казали неправду, кажучи, що їздили на ринок продавати чи купувати. Я, будучи маленькою, запитувала, навіщо ви хрестили дітей, нехай жили б нехрещеними. Бабуся відповідала: "Щоб діти були і Божими дітьми, а не тільки моїми".
Раніше у мене була думка: вбити дитину не можна, але її можна не народити. На той час я не знала, що зачата дитина - це живе створіння, яке росте та розвивається під серцем матері.

Зараз із досвіду прожитих літ можу сказати, що все в руках Божих. Це від Нього йде життя - найцінніший дар!"

Відгуки

Катехеза отця Миколи Бистрицького про класифікацію музики в Церкві

Катехеза отця Миколи Бистрицького про класифікацію музики в Церкві

Катехеза отця Миколи Бистрицького відповідального за музичне душпастирство молоді Кам'янець-Подільської Дієцезії. В цьому повчанні священник розповідає про класифікацію музики в Церкві, зокрема йдеться про релігійну, церковну, сакральну, та літургійну музику. Катехит будує свою науку на основі книги отця Іринея Павляка, де йдеться про літургійну музику після Другого Ватиканського Собору.
Діва Марія вірила, що для Бога немає нічого неможливого

Діва Марія вірила, що для Бога немає нічого неможливого

У катехизі про Пресвяту Діву Марію як Обручницю Святого Духа о. Станіслав Козьол розповідає про Благовіщення, коли дія невидимого Бога проявилася на найбільш видимий спосіб.
"Перші християнські спільноти після П'ятидесятниці", - катехеза отця Олега Жарука

"Перші християнські спільноти після П'ятидесятниці", - катехеза отця Олега Жарука

В ефірі Радіо Марія катехеза  ректора Інституту Богословських Наук Непорочної Діви Марії в Городку, отця Олега Жарука. Священник розпочинає цикл програм про історію Церкви. Історія - це наука, яка вимагає хронології, тому в першій програмі катехит розповідає про ранні християнські спільноти, які зароджуються після П'ятидесятниці.
«Афанасій Заходу». Святий Іларій Піктавійський

«Афанасій Заходу». Святий Іларій Піктавійський

Про видатного богослова Іларія з Пуатьє розповідає священник парафії Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті (м. Львів) отець Олег Кіндій.
Свідки в наш час найміцніше промовляють. Святий Павло як свідок Христа.

Свідки в наш час найміцніше промовляють. Святий Павло як свідок Христа.

"Людина має розуміти і зробити вибір, що робити далі. Коли наближається смерть, - ані розум, ані тіло не рятує. Спільнота Коринтян Святого Павла була спільнотою простих портових людей. Все зупиниться - залишиться тільки любов." - говорить отець Олександр Могильний.