Настоятель парафії Непорочного Зачаття Пресвятої
Діви Марії у селі Писарівці Хмельницької області, отець Роман Казьмерчак продовжив цикл програм за Енциклікою святого Йоана Павла ІІ розділом "Слухатися більше Бога, ніж людей".
У програмі ви також почуєте свідчення Світлани Чорної, вчительки початкових класів та сестри Альми, яка працює у Домі Захисту Життя.
"Мої дідусь Іван та бабуся Антоніна разом у шлюбі прожили п'ятдесят три роки. У них народилося десятеро дітей. Незважаючи на те, що дідусь був комуністом, усі діти в сім'ї були охрещені, - розповідає Світлана Чорна.
З розповідей бабусі, я дізналася про те, що на той час охрестити дитину було нелегко. Храм знаходився за півсотні кілометрів від нашого села. Не було транспорту, лише коні. Дідусь брав у колгоспі підводу з їздовим, бо сам їхати не міг. Виїзджали таємно о третій годині ночі. Хресних просили таємно. Часто це хтось був з родини, щоб ніхто не знав про поїздку до храму.
Коли однопартійці мали підозри, то робили своєрідний допит. В такому випадку дідусь та бабуся казали неправду, кажучи, що їздили на ринок продавати чи купувати. Я, будучи маленькою, запитувала, навіщо ви хрестили дітей, нехай жили б нехрещеними. Бабуся відповідала: "Щоб діти були і Божими дітьми, а не тільки моїми".
Раніше у мене була думка: вбити дитину не можна, але її можна не народити. На той час я не знала, що зачата дитина - це живе створіння, яке росте та розвивається під серцем матері.
Зараз із досвіду прожитих літ можу сказати, що все в руках Божих. Це від Нього йде життя - найцінніший дар!"
"Найчастіше зцілення душі йде перед звільненням від злих духів", - душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин
Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.
Про паломницьку поїздку молоді на святкування ювілейного року в Римі розмовляємо з директором дієцезіального душпастирства молоді в Кам'янець-Подільскій дієцезії, отцем Миколою Бистрицьким.
Сьогодні можемо почути: "Що з того, що ти ходиш до церкви?" Отець Тарас Фітьо, душпастир УГКЦ в Австрії, м. Клагенфурт, дає поради, як можна заохотити свого партнера в подружжі до живої віри в Бога.
Отець Вальдемар Павелець продовжує цикл катехиз на тему "Літургійний рік". Катехит у цій серії концентрує увагу слухачів на Великодньому періоді, зокрема говорить про богослужбові традиції, які поглиблюють розуміння таємниці Воскресіння. Священник перераховує свята, які випливають з Пасхальної урочистості, акцентуючи на знаки Вігілійної та Резурекційної служби. Також слухачі дізнаються про "наймолодше богослужіння" в Католицькій Церкві - "Дорогу Світла".
У катехизі отця Миколи Бєлічева зустрічаємося з учнями Христа, які втікають до Емаусу. Вони не могли повірити в те, що волею Божою може бути несправедливе засудження, страждання і смерть їхнього Вчителя. Священник пояснює, як наші проблеми і виклики сьогодення перетинаються з сьогоднішнім євангельським уривком.