"Ми переживаємо час досвідчення наших гріхів, як Марія переживала під хрестом розп'яття Ісуса. Діва Марія не втратила надію, дозволивши Богу щоденно вести себе через слухання і шукання Бога на землі," - говорить в катехизі с. Каміла Кармалюк, настоятелька Вікаріату Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Марії в Україні.
Звертаючись до Діви Марії, як до матері, Папа Франциск додав до Лоретанської літанії заклик: "Мати надії, молись за нас". Мати - це та, яка має відкрите серце на прийняття життя, народжує, виховує, служить, опікується дитиною та вірно триває з дитиною до кінця земного життя й у вічності. Першим кроком слухняності матері є слово "так", яке кожна жінка має спочатку сказати у своєму серці, як сказала на благовіщення Діва Марія. Слухати в Біблії означає відгукнутися на Боже натхнення і Божі слова.
Головні риси материнства - любов, турбота і захист - є проявом надії. "Марія, як мати, не падає духом і не нарікає, тому що черпає головні риси в Бога. А що діється з нашим материнством?", - пропонує нам задуматися с. Каміла не лише про фізичний, але й духовний зв'язок, дивлячись на Діву Марію, яка є повна слухняності і проймається Словом Божим, роздумуючи в серці своєму. Бог наділив кожну жінку природою материнства, в якій існує надія, що триває і не закінчується.
"А при хресті Ісусовім стояли його мати, сестра його матері, Марія Клеопова та Марія Магдалина" (Йн 19:25). С. Каміла звертає нашу увагу, що Марія саме стояла під хрестом. Вона була повна надії і тривала в ній, дозріваючи у вірі, що Господь є вірний тому, що сказав: життя не має кінця, воно є вічне. Марія завжди вірно присутня там, де потрібно тримати "запаленою свічку", як образ надії в місцях темряви й туману.
Кардинал з Бразилії Паоло Сезар Коста відвідав Україну. В ефірі він поділився враженнями від візиту до військового цвинтаря у Львові та Київського шпиталю, а також розповів про плани відвідати місця "тиші". "Бог створив людину і дав їй свободу - вільну волю. Однак, користуючись цією свободою, людина не завжди обирає добро. Це є однією з найбільших наших проблем. Зло існує і діє у світі. Але коли ми спрямовуємо розум до добра, Бог дарує благодать бути здатними на багато добрих справ", - про надію, яка народжується з віри, і закликає молитися кардинал Паоло Сезар Коста.
"Бог більший за наші уявлення про кордони. Його благодать діє там, де серце відкрите, де є прагнення добра, де є пошук правди", - отець Андрій Пальчик, настоятель парафії Матері Божої Чудотворного Медальйона у м.Мерефа Харківської області.
Катехеза протоієрея Віталія Храбатина, референта Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, присвячена сенсу Святого Року, проголошеного Католицькою Церквою. У червні відбулася велелюдна проща українців до Рима, в якій отець Віталій також узяв участь. Основою для роздумів стали три проповіді Папи Франциска: на урочистість Тіла і Крові Христових, під час зустрічі з українськими паломниками та у неділю, коли тривало паломництво священників.
Про історію Ордену Кармелітів Босих та обіцянки, які дає Пресвята Діва Марія через носіння скапулярію чуємо від монахині, яка 26ий рік відкриває для себе багатство духовного шляху перебування у закритому ордені с.Марії Людмили Бога Отця Милосердного, м.Харків.
"Молитва може бути навіть тоді, коли вуста закриті", - священник Мукачівської Греко-Католицької єпархії о.Руслан Бурдюх у програмі "У ваших намірах" пояснює, якою має бути добра молитва і як можливо налаштуватися душею й тілом на діалог із Богом.