Слухати Радіо

Зараз в ефірі

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

В ефірі

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

"Мій маленький коханий синочку, хіба ж Я твоя Мати не біля тебе, хіба ж ти не схований у тіні Мого плаща" - Діва Марія в Гваделупі

Створено: 2018-12-12
Передача: Катехиза
В ефірі Радіо Марія о. Олексій Самсонов та с. Дам'яна Галущак розповідають про об'явлення Пресвятої Богородиці у Мексиці в 1531 році.

Матір Божа Гваделупська (ісп.Nuestra Señora de Guadalupe) — одна з найбільш відомих католицьких святинь Мексики

Рбраз Діви Марії з'явився одному з перших християн Мексики Хуану Дієго, після чого на його плащі чудом зобразився образ Богородиці. Цей плащ став відомий, як ікона Матері Божої Гваделупської.

На місці зустрічі Хуана Дієго з Богородицею був збудований собор, що згодом став найбільшою святинею та місцем паломництва не тільки у Мексиці, а й у цілій Латинській Америці.

Нині святиня є однією з найбільш відвідуваних у католицькому світі - щорічно до неї здійснюють паломництво близько 14 мільйонів людей.

 За традицією, прийти поклонитися Діві Марії треба пішки, причому останні 100 метрів – з молитвою на колінах.

Особливо велелюдно з 9 по 12 грудня, коли мексиканці святкують День Святої Діви Марії. Так, в грудні 2009 року до Мехіко прибуло рекордні 6,1 мільйона паломників. 

Історія

Богородиця з 9 по 12 грудня 1531 року являлася селянинові-індіанцеві Хуану Дієґо Куаухтлатоатцин 

Перше з'явлення відбулося рано вранці 9 грудня 1531 року, коли Хуан Дієґо прямував зі свого селища до Мехіко. На пагорбі Тепейяк, біля руїн язичницького храму, несподівано засяяло яскраве світло і перед ним з'явилася прекрасна смуглява чорноволоса дівчина. На вигляд їй було приблизно 15 років. Вона мала дивне, блискуче вбрання — рожеву туніку і блакитну накидку із золотими зірками, що була переперезана чорною стрічкою (у ацтеків це була ознака вагітності). Молода жінка веліла Хуану передати християнському священикові такі слова: «Я — Діва Марія, Мати Істинного Бога, що дає і зберігає життя. На цьому місці треба побудувати храм, де твій народ і всі люди, які щиро просять мене про допомогу у своїх бідах і турботах, отримають її.»

Селянин відправився до францисканського єпископа Хуана де Сумарраґа, який у своїй праці «Історія індійців Нової Іспанії» (Historia de los Indios de la Nueva España) написав, що впродовж чотирьох днів чотирнадцять із половиною тисяч чоловік прибули в його місію і їх було охрещено. У 1532-1538 рр. вісім мільйонів індіанців прийняли християнство. Всього через декілька років після з'явлення Матері Божої відбулася християнізація всієї Мексики. Це стало початком євангелізації всієї Латинської Америки.

У 1737 р. в Мексиці вибухла зараза, яка протягом восьми місяців забрала зі світу сімсот тисяч мешканців. Коли всі природні середники вже не допомагали, мексиканці звернулися до своєї Покровительки. Після довгих молитов і приступання до Св. Сповіді і Св. Причастя вони склали урочисту обітницю, що вся Мексика буде посвячена Матері Божій з Гваделупи. Історики одностайно підтверджують, що зараза перестала саме тоді, коли вся країна була посвячена Марії. До дня посвячення щоденно на вулицях знаходили по пару сотень тіл, а в день посвячення тільки три!


14 листопада 1921 р. під образ Матері Божої в Гваделупі хтось зі зловмисників підклав динаміт. Робітник Лучіано Перес підійшов до образа, щоб покласти під ним букет квітів. В букеті була захована бомба, яка вибухнула, коли Перес вийшов із церкви. Вибух динаміту був настільки потужний, що спричинив цілковите спустошення у великому радіусі. Він покришив мармур на сходах, знищив металеві свічники, вигнув тяжкий хрест, що стояв на престолі, вибив шиби в прилеглих будинках. Проте не знищив Марійського образа, більше того - навіть не подряпав скла, за яким він був.

19 вересня 1985 р. відбувся землетрус силою 8,1 бала за шкалою Ріхтера, який спричинив знищення столиці на тридцять процентів і смерть тридцяти тисяч мешканців. Базиліка з Чудотворним Образом у чудесний спосіб вціліла.




"Бог ніколи вас не покине, навіть якщо усі від вас відвернулися", - о.Віталій Козак

"Бог ніколи вас не покине, навіть якщо усі від вас відвернулися", - о.Віталій Козак

Катехеза отця Віталія Козака з циклу "Молитва - як історія дружби". Пригадуємо, що автор говорить про духовний досвід та життя святої Терези від Ісуса. 
Дарвін мав рацію?

Дарвін мав рацію?

Отець Артур Сподар наводить різні теорії виникнення  всесвіту і пояснює як до них ставиться Церква.
"Спасіння прийшло до твого дому", - коментар Євангелія дня

"Спасіння прийшло до твого дому", - коментар Євангелія дня

Того часу, увійшовши в місто, Ісус переходив через Єрихон. І ось чоловік, якого звали Закхей, — він був начальником митників і був багатий, — прагнув побачити Ісуса, хто Він, але не міг через натовп, бо був малого зросту. Побігши наперед, він виліз на смоківницю, щоби Його побачити, бо Він там мав проходити. 
Святий Петро Хризолог

Святий Петро Хризолог

Про історію життя святого Петра Хризолога розповідає священник парафії Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті (м. Львів) отець Олег Кіндій.
Як треба молитися? - коментар Євангелія дня

Як треба молитися? - коментар Євангелія дня

Сталося, коли Ісус наближався до Єрихона, якийсь сліпий сидів при дорозі й жебрав. Почувши юрбу, яка проходила, він запитав, що це таке. Йому сповістили, що проходить Ісус Назарянин. І він закричав, гукаючи: «Ісусе, сину Давида, помилуй мене!»