Слухати Радіо

Зараз в ефірі

06:30

Житія святих

В ефірі

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

12:20

Розарій

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:20

Голос народу, голос Божий

"Мій маленький коханий синочку, хіба ж Я твоя Мати не біля тебе, хіба ж ти не схований у тіні Мого плаща" - Діва Марія в Гваделупі

Поділитись з друзями
Створено: 2018-12-12
Передача: Катехиза
В ефірі Радіо Марія о. Олексій Самсонов та с. Дам'яна Галущак розповідають про об'явлення Пресвятої Богородиці у Мексиці в 1531 році.

Матір Божа Гваделупська (ісп.Nuestra Señora de Guadalupe) — одна з найбільш відомих католицьких святинь Мексики

Рбраз Діви Марії з'явився одному з перших християн Мексики Хуану Дієго, після чого на його плащі чудом зобразився образ Богородиці. Цей плащ став відомий, як ікона Матері Божої Гваделупської.

На місці зустрічі Хуана Дієго з Богородицею був збудований собор, що згодом став найбільшою святинею та місцем паломництва не тільки у Мексиці, а й у цілій Латинській Америці.

Нині святиня є однією з найбільш відвідуваних у католицькому світі - щорічно до неї здійснюють паломництво близько 14 мільйонів людей.

 За традицією, прийти поклонитися Діві Марії треба пішки, причому останні 100 метрів – з молитвою на колінах.

Особливо велелюдно з 9 по 12 грудня, коли мексиканці святкують День Святої Діви Марії. Так, в грудні 2009 року до Мехіко прибуло рекордні 6,1 мільйона паломників. 

Історія

Богородиця з 9 по 12 грудня 1531 року являлася селянинові-індіанцеві Хуану Дієґо Куаухтлатоатцин 

Перше з'явлення відбулося рано вранці 9 грудня 1531 року, коли Хуан Дієґо прямував зі свого селища до Мехіко. На пагорбі Тепейяк, біля руїн язичницького храму, несподівано засяяло яскраве світло і перед ним з'явилася прекрасна смуглява чорноволоса дівчина. На вигляд їй було приблизно 15 років. Вона мала дивне, блискуче вбрання — рожеву туніку і блакитну накидку із золотими зірками, що була переперезана чорною стрічкою (у ацтеків це була ознака вагітності). Молода жінка веліла Хуану передати християнському священикові такі слова: «Я — Діва Марія, Мати Істинного Бога, що дає і зберігає життя. На цьому місці треба побудувати храм, де твій народ і всі люди, які щиро просять мене про допомогу у своїх бідах і турботах, отримають її.»

Селянин відправився до францисканського єпископа Хуана де Сумарраґа, який у своїй праці «Історія індійців Нової Іспанії» (Historia de los Indios de la Nueva España) написав, що впродовж чотирьох днів чотирнадцять із половиною тисяч чоловік прибули в його місію і їх було охрещено. У 1532-1538 рр. вісім мільйонів індіанців прийняли християнство. Всього через декілька років після з'явлення Матері Божої відбулася християнізація всієї Мексики. Це стало початком євангелізації всієї Латинської Америки.

У 1737 р. в Мексиці вибухла зараза, яка протягом восьми місяців забрала зі світу сімсот тисяч мешканців. Коли всі природні середники вже не допомагали, мексиканці звернулися до своєї Покровительки. Після довгих молитов і приступання до Св. Сповіді і Св. Причастя вони склали урочисту обітницю, що вся Мексика буде посвячена Матері Божій з Гваделупи. Історики одностайно підтверджують, що зараза перестала саме тоді, коли вся країна була посвячена Марії. До дня посвячення щоденно на вулицях знаходили по пару сотень тіл, а в день посвячення тільки три!


14 листопада 1921 р. під образ Матері Божої в Гваделупі хтось зі зловмисників підклав динаміт. Робітник Лучіано Перес підійшов до образа, щоб покласти під ним букет квітів. В букеті була захована бомба, яка вибухнула, коли Перес вийшов із церкви. Вибух динаміту був настільки потужний, що спричинив цілковите спустошення у великому радіусі. Він покришив мармур на сходах, знищив металеві свічники, вигнув тяжкий хрест, що стояв на престолі, вибив шиби в прилеглих будинках. Проте не знищив Марійського образа, більше того - навіть не подряпав скла, за яким він був.

19 вересня 1985 р. відбувся землетрус силою 8,1 бала за шкалою Ріхтера, який спричинив знищення столиці на тридцять процентів і смерть тридцяти тисяч мешканців. Базиліка з Чудотворним Образом у чудесний спосіб вціліла.




Відгуки

Постава тіла в молитві. "Молитися Розарій лежачи дуже корисно", - отець Рафал Мишковський

Постава тіла в молитві. "Молитися Розарій лежачи дуже корисно", - отець Рафал Мишковський

На колінах, сидячи, стоячи, преклонитися, із закритими очима, в танці... Як наше тіло може брати участь у молитві розповідає отець кармеліт Санктуарію Матері Божої Бердичівської Рафал Мишковський.

"Язичників захоплювала віра християн, з якою ті йдуть на смерть, і вони шукали зустрічі з ними", - отець Костянтин Морозов

"Язичників захоплювала віра християн, з якою ті йдуть на смерть, і вони шукали зустрічі з ними", - отець Костянтин Морозов

Як перші християни переживали зустріч з Господом та виражали це в літургії у спільнотах? Про історію літургії Церкви західного обряду розповідає отець Костянтин Морозов з ордену Братів Менших Капуцинів, м. Київ.


"Я раділа... від думки, що матиму таємничий хрест на чолі, який ставить Єпископ", - св.Тереза від Дитяти Ісус

"Я раділа... від думки, що матиму таємничий хрест на чолі, який ставить Єпископ", - св.Тереза від Дитяти Ісус

Чергова програма з циклу катехез,  в яких отець Віталій Козак, настоятель Національного Санктуарію Матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві розповідає про життя святої Терези від Дитяти Ісус. Цей ефір описує як відбувалося приготування святої Терези до таїнства Миропомазання.
"Без Божої допомоги неможливо уявити образ ідеальної краси", - отець Міхал Бранкевич

"Без Божої допомоги неможливо уявити образ ідеальної краси", - отець Міхал Бранкевич

Міхал Бранкевич коментує Пастирську конституцію Другого Ватиканського собору - Gaudium et Spes (Радість і надія) у розрізі впливу віри на культуру.
"Рішення про Прихід Ісуса Христа було прийняте до гріхопадіння", - брат Олександр Могильний

"Рішення про Прихід Ісуса Христа було прийняте до гріхопадіння", - брат Олександр Могильний

З братом Олександром Могильним з Ордену Братів Менших Капуцинів говоримо про гідність людської особи в контексті Вознесіння Ісуса Христа.