Слухати Радіо

Зараз в ефірі

04:20

Святий дня

В ефірі

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

Митар Закхей. Приклад дії для всіх, хто шукає Бога

Поділитись з друзями
В чому полягає феномен Закхея розповідає отець Міхал Бранкевич. Закхей був маленького зросту, але з великими амбіціями. Саме невеликий зріст допоміг йому зробити незручні кроки, щоб побачити Ісуса Христа. Так і нам сьогодні доводиться шукати можливості зустрітися з Тим, хто може змінити наше життя.
Закхей був митником, дуже багатим, але потребуючим Бога. Він мав авторитет у суспільстві та серед колег, але Євреї вважали митників зрадниками та великими грішниками бо ті збирали гроші для Римської імперії, для окупанта. Тобто він був повністю забезпеченим, але  не мав радості та щастя, визнання. Для самого ж Закхея було важливим побачити Того, Хто є носієм Божої присутності. Він зрозумів, що його багатство є ніщо в зрівнянні із зустріччю з Христом, - отець Міхал Бранкевич.

Така постава для нас вельми близька бо ми сьогодні багато турбуємося про статки, забезпечення та потребуємо Бога, а в період війни то далебі.

Як і тоді, сьогодні багаті люди мають свої правила спілкування та життя, але мало хто з них спілкується з бідними та немічними. А Закхей демонструє неймовірну рішучість на шляху до Бога та бажання змінити свої цінності. Сьогодні ми хоч і не зрадники, як Закхей, але живемо в умовах війни, що зробила усіх нас рівними в соціумі.

Закхей був маленького зросту, але мав великі амбіції. Саме невеликий зріст допоміг йому зробити незручні кроки, щоб побачити Ісуса Христа. Так і нам сьогодні доводиться шукати можливості зустрітися з Тим, хто може змінити життя.

Ісус Христос бачить Закхея та каже, що сьогодні має гостювати в його домі. Нам бракує таких зустрічей і саме тому ми маємо шукати дерева з яких можемо бачити Ісуса Христа. Ця зустріч доленосна в житті митника, адже він докорінно змінює своє ставлення та роздає бідним половину свого майна, а кому винен то віддає вчетверо. Так впливає на долю Закхея зустріч із Учителем, який не осуджує його, а навпаки - гостює в його домі, вечеряє у нього та приймає його таким, яким він є.

Велика благодать для нас мати глибоке, щире та справжнє спілкування з Богом. І велика глупота для людини - нехтувати можливістю бути в храмі.

Будьмо близькими поставі Закхея і не засмучуйтеся коли Бог дещо підштовхує випробуваннями нас до Його пошуку. Цей гіркий смак допомагає нам відходити від егоїстичного споглядання самих себе, а наближатися до Бога та Його любові.

Отець Міхал Бранкевич

Слухати програми про митаря Закхея

Чому Закхей виліз на дерево?
Сьогодні Ісус хоче бути у твоєму домі
Закхею! Негайно злізай!
Якщо сьогодні ти приймаєш Ісуса в твоєму домі...
Корупція та гроші закривають наші очі на потреби інших
Чому сьогодні аморальне стає нормальним?

Відгуки

Об'явлення Пресвятої Діви Марії в Руанді

Об'явлення Пресвятої Діви Марії в Руанді

Про об'явлення Діви Марії в Руанді, розповідає Духовний отець семінарії у Ворзелі, Григорій Рассоленко.Дар надприродного зцілення

Дар надприродного зцілення

Розпочинаємо серію катехиз про дари сили. У цій програмі дізнаємося про дар надприродного зцілення. Гість ефіру - душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.
Ми не відчуваємо спеки, лише радість!

Ми не відчуваємо спеки, лише радість!

Група паломників на чолі з отцем Збігнєвом Савчуком ділиться переживанням від прощі до Бердичівської Божої Матері.
"При знесиленні опирайтеся на цінності та сенси життя", - отець Олег Саламон

"При знесиленні опирайтеся на цінності та сенси життя", - отець Олег Саламон

Як не вигоряти та де брати сили для життя? На запитання відповідає психолог, психотерапевт, отець Олег Саламон. Парафія Святого Архангела Михаїла. м. Львів, Малехів.
"Я був змучений сам собою та відмовився від покликання", - отець Андрій Педай

"Я був змучений сам собою та відмовився від покликання", - отець Андрій Педай

Про покликання до священства та роль неокатехуменальної спільноти на життєвому шляху розповідає вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець Андрій Педай (м. Київ).