Слухати Радіо

Зараз в ефірі

15:40

Дитяча катехиза

В ефірі

Дайджест від Credo

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:15

Концерт привітань та гарного настрою

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

Митар Закхей. Приклад дії для всіх, хто шукає Бога

Поділитись з друзями
В чому полягає феномен Закхея розповідає отець Міхал Бранкевич. Закхей був маленького зросту, але з великими амбіціями. Саме невеликий зріст допоміг йому зробити незручні кроки, щоб побачити Ісуса Христа. Так і нам сьогодні доводиться шукати можливості зустрітися з Тим, хто може змінити наше життя.
Закхей був митником, дуже багатим, але потребуючим Бога. Він мав авторитет у суспільстві та серед колег, але Євреї вважали митників зрадниками та великими грішниками бо ті збирали гроші для Римської імперії, для окупанта. Тобто він був повністю забезпеченим, але  не мав радості та щастя, визнання. Для самого ж Закхея було важливим побачити Того, Хто є носієм Божої присутності. Він зрозумів, що його багатство є ніщо в зрівнянні із зустріччю з Христом, - отець Міхал Бранкевич.

Така постава для нас вельми близька бо ми сьогодні багато турбуємося про статки, забезпечення та потребуємо Бога, а в період війни то далебі.

Як і тоді, сьогодні багаті люди мають свої правила спілкування та життя, але мало хто з них спілкується з бідними та немічними. А Закхей демонструє неймовірну рішучість на шляху до Бога та бажання змінити свої цінності. Сьогодні ми хоч і не зрадники, як Закхей, але живемо в умовах війни, що зробила усіх нас рівними в соціумі.

Закхей був маленького зросту, але мав великі амбіції. Саме невеликий зріст допоміг йому зробити незручні кроки, щоб побачити Ісуса Христа. Так і нам сьогодні доводиться шукати можливості зустрітися з Тим, хто може змінити життя.

Ісус Христос бачить Закхея та каже, що сьогодні має гостювати в його домі. Нам бракує таких зустрічей і саме тому ми маємо шукати дерева з яких можемо бачити Ісуса Христа. Ця зустріч доленосна в житті митника, адже він докорінно змінює своє ставлення та роздає бідним половину свого майна, а кому винен то віддає вчетверо. Так впливає на долю Закхея зустріч із Учителем, який не осуджує його, а навпаки - гостює в його домі, вечеряє у нього та приймає його таким, яким він є.

Велика благодать для нас мати глибоке, щире та справжнє спілкування з Богом. І велика глупота для людини - нехтувати можливістю бути в храмі.

Будьмо близькими поставі Закхея і не засмучуйтеся коли Бог дещо підштовхує випробуваннями нас до Його пошуку. Цей гіркий смак допомагає нам відходити від егоїстичного споглядання самих себе, а наближатися до Бога та Його любові.

Отець Міхал Бранкевич

Слухати програми про митаря Закхея

Чому Закхей виліз на дерево?
Сьогодні Ісус хоче бути у твоєму домі
Закхею! Негайно злізай!
Якщо сьогодні ти приймаєш Ісуса в твоєму домі...
Корупція та гроші закривають наші очі на потреби інших
Чому сьогодні аморальне стає нормальним?

Відгуки

Як християнин має ставитись до війни?

Як християнин має ставитись до війни?

Що Другий Ватиканський собор говорить про війну?
Про що можна просити в молитві у Архангелів?

Про що можна просити в молитві у Архангелів?

Сьогодні свята РКЦ відзначає урочистість святих Архангелів Михаїла, Рафаїла та Гавриїла.
"Сьогодні інститут родини особливо наражений на різні виклики цього світу", - о.Вальдемар Павелець

"Сьогодні інститут родини особливо наражений на різні виклики цього світу", - о.Вальдемар Павелець

Отець Вальдемар Павелець в програмі "У Ваших намірах" розповідає про діяльність Комісії у справах родин при Конференції єпископів РКЦ в Україні. Священник наголошує, що сьогодні перед християнськими родинами стоїть багато викликів, а для українських сімей чинником занепокоєння є війна, наслідком якої є вимушене розділення сімей.
У костелі св. Миколая встановлять камінь з гроту Гаргано, на якому під час об’явлення стояв Архангел Михаїл

У костелі св. Миколая встановлять камінь з гроту Гаргано, на якому під час об’явлення стояв Архангел Михаїл

29 вересня у свято св. Архангела Михаїла, о 18.00 в костелі св. Миколая в Києві, що на вул. Великій Васильківській 75, відбудеться урочисте внесення каменю з гроту (печери) Гаргано, на якому під час об’явлення стояв Архангел Михаїл, а також встановлення статуї святого Архангела Михаїла на її постійне місце у храмі. Про встановлення каменю з гори де обявився Архангел Михаїл в костелі Миколая в Києві розповідає настоятель парафії Святого Миколая в Києві, отець Павло Вишковський.
Асертивність. Що робити, аби задовольнити свої потреби, та не образити інших?

Асертивність. Що робити, аби задовольнити свої потреби, та не образити інших?

Асертивність. Цикл програм "Міць в слабкості" сестри Тетяни Богославець. "Особа, якій притаманна асертивна поведінка, не повинна завжди бути спокійною, усміхненою чи «дипломатичною», адже важливо, відповідно до обставин, віднаходити баланс між агресивністю та пасивністю".