Літургія годин (Бревіарій)
Розарій
Катехиза
Школа лідерства
Духовні читання
Катехиза
Меса
Розарій
Коронка до Божого Милосердя
Святий дня
Біблійні читання
Молитва
Дитяча катехиза
Голос народу, голос Божий
Меса
Дитяча катехиза
Житія святих
Слово на кожен день
Молитовна лінія
Розарій
Християнське життя ділиться на дві категорії людей: ті, які відвідують храм, живуть Таїнствами, але паралельно ведуть своє власне життя, і ті, які також відвідують храм, живуть Таїнствами, але реалізують Царство Боже на Землі.
Те, що приніс Ісус, змінило історію всього світу, змінило тебе і мене. Послання, яке приніс Ісус — Євангеліє Царства (у перекладі з грецької "добра новина"), дарує нам спасіння від первородного гріха.
Євангеліє — це три дні Ісуса Христа: народження, смерть і воскресіння. Що таке Царство Боже? Якось фарисеї запитали Ісуса: "Коли прийде Царство Боже?" і почули у відповідь: "Воно не прийде, воно вже прийшло — воно тут".
Мир, радість і благодать Духа Святого — це стан, який дарує нам Царство Боже. Дух Святий відкриває нам реальну присутність Бога на Землі. Без Духа Святого ми не можемо нікого переконати в "добрій новині", можемо лише свідчити.
Омана цього світу заглушує присутність Царства Божого. "Щоб жити в Царстві Божому, — каже Ісус, — потрібно слухати голос Божий, любити Бога". А це можливо лише тоді, коли ми усвідомимо, що Він зробив для нас.
Думка, слово, дія, результат — ця послідовність практично дає нам благословення або ж прокляття. Господь дав нам вибір, від якого залежить, що ми отримаємо. Чи означає, що я вже є в Царстві Божому, якщо я відвідую храм? А що є в моєму серці?
Представниця видавництва «Святого Павла» Юлія Берт розповідає про новинку – книгу американського архієпископа Фултона Джона Шіна «Шлях до миру серця». За словами Юлії, ця книга допомагає віднайти джерело надії у складні й темні періоди життя. Автор ділиться духовною мудрістю, яка не втрачає актуальності, попри час. Також Юлія Берт зачитує деякі цитати з творчості Шіна – автора понад 60 книг, багато з яких уже перекладені українською мовою.
В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.
У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.
З дітьми потрібно говорити про віру серйозно — так само, як і з дорослими. У катехезі сестра Юлія Заводовська зі Згромадження Сестер від Ангелів (м. Вінниця) ділиться порадами, як доступно й водночас глибоко вести розмову з дітьми про ангелів.