Розарій
Катехиза
Католицька енциклопедія
Духовні читання
Катехиза
Меса
Розарій
Коронка до Божого Милосердя
Святий дня
Молитва
Дитяча катехиза
Голос народу, голос Божий
Меса
Дитяча катехиза
Святий дня
Житія святих
Слово на кожен день
Молитовна лінія
Розарій
У ваших намірах
Коли говоримо про знамення, то пригадуємо відразу об'явлення святих, аналізуємо сни. Якась дата співпала, переживаємо дежавю. Це те, що стосується конкретних осіб. Але є ще знамення, які стосуються загалу. Мироточіння ікон, кровоточіння фігур святих, відображення лику на склі ікони.
Церква в своїй обрядовості має також багато традиційних знамень. Наприклад, колір орнату, або калатання дзвонів у відповідний час. Всі ці знамення мають мету, більшу чи меншу. Але, як не дивно, увагу Церква звертає на натуральні знамення. Щодо аномальних знаків, то Церква є стриманою і зваженою. Але все ж, якщо ці надзвичайні знамення допомагають у духовному розвитку, то вшанування на приватному рівні допустиме.
У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко розповідає про традицію днів духовної віднови, які зазвичай відзначають у перший четвер, п’ятницю та суботу кожного місяця. Ця практика пов’язана з особливим вшануванням Євхаристії, Пресвятого Серця Ісуса та Непорочного Серця Марії. Водночас священник наголошує, що зовнішні форми не мають стати порожнім ритуалом. Отець Андрій застерігає: важливо не лише дотримуватись умов, але й не втратити головного - глибини особистої віри. «Головна умова духовних практик - це любити молитву і Таїнства», – підкреслює він.
Літо — це «гаряча» пора паломництв до відпустових місць.
У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко ділиться роздумами про традицію паломництв.
Священник зауважує, що першим паломником в історії людства можна вважати Авраама — адже саме він, почувши голос Бога, вирушив у незнане, довірившись повністю Його Провидінню.
Отець Андрій також розмірковує над значенням слів «паломник» і «прочанин», підкреслюючи духовний зміст цих понять.
Маючи багаторічний досвід участі в піших прощах — до Бердичева, Чечельника та інших санктуаріїв — отець Андрій переконаний: хоча б раз у житті варто пройти пішки цей шлях. Бо паломництво — це не лише подорож у просторі, а насамперед шлях віри, довіри та особистої зустрічі з Богом.