Ірена Сашко - доктор екуменічного богослов'я, маріолог, філолог, роз'яснює нам чому Марію ми називаємо Матір'ю Церкви.
Ми є діти Марії. Треба народитись наново в лоні Марії. Марія народжує і виховує святих людей: справжніх апостолів Євангелія, відважних свідків любові Бога, точно так само, як у лоні Церкви народжуються сини та доньки Божого Царства. Лоно Марії, як лоно Церкви.
Щоб осягнути радість християнського життя, треба щиро сказати: "Маріє, прийми мене до Свого лона, щоб я міг народитись новою людиною, так як Ісус народився у Твоєму лоні".
Марія є праобразом Церкви. Вона також потребувала спільноту, щоб могти далі розвивати своє християнське життя, бо Марія була першою слухачкою Божого Слова і першою християнкою. Тому з апостолами та учнями перебувала в горниці П'ятидесятниці. Вона дуже пильнувала, щоб жодне Боже Слово не залишилось без відповіді, вона вважала на те, що чула. І таким чином Марія стала іконою Церкви, домом, збудованим на скалі.
Водночас Марія сама є Матір'ю Слова, Бога - Еммануїла, голови живого організму. І цей організм - це Тіло Христове, Церква. Церква - це не інституція чи організація, Церква - це організм.
Не можна любити Церкву без любові до Пресвятої Діви Марії, і не можна любити Марію, молитись багато розаріїв і при цьому не любити Церкву! Бо Марія любить Церкву так міцно, як свого Сина - Ісуса Христа.
Відгуки
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.