Ірена Сашко - доктор екуменічного богослов'я, маріолог, філолог, роз'яснює нам чому Марію ми називаємо Матір'ю Церкви.
Ми є діти Марії. Треба народитись наново в лоні Марії. Марія народжує і виховує святих людей: справжніх апостолів Євангелія, відважних свідків любові Бога, точно так само, як у лоні Церкви народжуються сини та доньки Божого Царства. Лоно Марії, як лоно Церкви.
Щоб осягнути радість християнського життя, треба щиро сказати: "Маріє, прийми мене до Свого лона, щоб я міг народитись новою людиною, так як Ісус народився у Твоєму лоні".
Марія є праобразом Церкви. Вона також потребувала спільноту, щоб могти далі розвивати своє християнське життя, бо Марія була першою слухачкою Божого Слова і першою християнкою. Тому з апостолами та учнями перебувала в горниці П'ятидесятниці. Вона дуже пильнувала, щоб жодне Боже Слово не залишилось без відповіді, вона вважала на те, що чула. І таким чином Марія стала іконою Церкви, домом, збудованим на скалі.
Водночас Марія сама є Матір'ю Слова, Бога - Еммануїла, голови живого організму. І цей організм - це Тіло Христове, Церква. Церква - це не інституція чи організація, Церква - це організм.
Не можна любити Церкву без любові до Пресвятої Діви Марії, і не можна любити Марію, молитись багато розаріїв і при цьому не любити Церкву! Бо Марія любить Церкву так міцно, як свого Сина - Ісуса Христа.
Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "
Виховання - справа серця".
У ці дні з різних куточків України вирушають паломницькі групи до святинь, де прославилася Діва Марія в чудотворних іконах. Якщо ви бачите в дорозі колону людей із хрестом на чолі, найімовірніше, це паломники, які прямують до Бердичева або Зарваниці. У цій програмі спілкуємося з учасниками паломництва Шепетівка-Бердичів. Про свій досвід прочанина ділиться єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії.
"Молитва може бути навіть тоді, коли вуста закриті", - священник Мукачівської Греко-Католицької єпархії о.Руслан Бурдюх у програмі "У ваших намірах" пояснює, якою має бути добра молитва і як можливо налаштуватися душею й тілом на діалог із Богом.
У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.
Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.