Ірена Сашко - доктор екуменічного богослов'я, маріолог, філолог, роз'яснює нам чому Марію ми називаємо Матір'ю Церкви.
Ми є діти Марії. Треба народитись наново в лоні Марії. Марія народжує і виховує святих людей: справжніх апостолів Євангелія, відважних свідків любові Бога, точно так само, як у лоні Церкви народжуються сини та доньки Божого Царства. Лоно Марії, як лоно Церкви.
Щоб осягнути радість християнського життя, треба щиро сказати: "Маріє, прийми мене до Свого лона, щоб я міг народитись новою людиною, так як Ісус народився у Твоєму лоні".
Марія є праобразом Церкви. Вона також потребувала спільноту, щоб могти далі розвивати своє християнське життя, бо Марія була першою слухачкою Божого Слова і першою християнкою. Тому з апостолами та учнями перебувала в горниці П'ятидесятниці. Вона дуже пильнувала, щоб жодне Боже Слово не залишилось без відповіді, вона вважала на те, що чула. І таким чином Марія стала іконою Церкви, домом, збудованим на скалі.
Водночас Марія сама є Матір'ю Слова, Бога - Еммануїла, голови живого організму. І цей організм - це Тіло Христове, Церква. Церква - це не інституція чи організація, Церква - це організм.
Не можна любити Церкву без любові до Пресвятої Діви Марії, і не можна любити Марію, молитись багато розаріїв і при цьому не любити Церкву! Бо Марія любить Церкву так міцно, як свого Сина - Ісуса Христа.
Відгуки
Про допомогу бідним, бездомним, людям поважного віку та біженцям говоримо з координаторкою проєктів спільноти Святого Егідія, Євгенією Токовенко.
"Мене вражає відкритість дітей. Вони просто та легко розповідають про жахіття війни, про те, що бачили. Вони мають жагу до життя".
Програма "У Ваших намірах" авторства отця Вальдемара Павельця виходить в урочистість Вознесіння Господнього. Орієнтуючись на цю Євангельську подію, йдеться про присутність. Христос під час Вознесіння дає обіцянку: "Я з вами по всі дні, аж до кінця віку". Священник пояснює, в кому і де ми можемо зустріти Спасителя після Його Вознесіння на Небо.
Сестра Тетяна Богославець про болючі ситуації життя, які постійно повторюються. "Ми свідомо та несвідомо вибираємо деструктивні зв'язки бо знаємо саме таку модель поведінки. І якщо ми не вирішимо ситуацію та не пропрацюємо помилки то повторення буде відбуватися до тих пір, поки не здамо цей екзамен".
Чому так важливо пробачити себе та прийняти прощення? Говоримо на цю тему з отцем Міхалом Бранкевічем.
Якщо не можете пробачити собі - повертайтеся до притчі про блудного сина. Для батька не важливі причини, для нього важливо, що ти повернувся. Батько - єдиний хто не буде мати до тебе пртензій.
Людина є тим, про що вона думає. Якою інформацією ми наповнюємо свої думки протягом дня? Про ризики, шкоду та вибір інформації в умовах війни розповідає отець Вальдемар Павелець.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.