Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:30

Катехиза

В ефірі

Відкриваючи таємниці християнства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Акафист

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Біблійні читання

04:40

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

Не турбуйтеся! Як довіра Богу допоможе відпустити зайве та прийняти нове

Поділитись з друзями
Створено: 2022-07-18
Передача: Катехиза
Настоятель парафії Святої Анни УГКЦ, місто Борислав, отець Роман Василів про Боже провидіння в тематиці нагірної проповіді Ісуса Христа. "Він шанує вибір людини та завжди чекає на навернення грішника. Саме тому Він запрошує нас довіряти Йому".
Боже провидіння нам розкриває Христова Нагірна поповідь. Бог дав інстинкти птахам будувати гнізда та відлітати в теплі краї, а потім Божа дорога веде їх назад. Або погляньте на квіти, як вони ростуть та квітнуть. Якщо людина захоче створити щось подібне то навряд чи щось вийде. Справа в тому, що діла Божі наповнені життям, а справи людські мертві, - розповідає отець Роман Василів.


Христос говорить: "Не турбуйтеся, що їсти, що пити, в що одягнутися!" І тут часто люди дивуються, адже що ж потім в зимку їсти та пити? Що значить Христове: "Не турбуйтеся!" ? Адже сьогодні нас оточують численні нужденні, які у смітниках шукають їжу, або тяжко працюють щоб заробити гроші... Сучасники Христа слухали Його слова в контексті та намагалися знайти те, що для людини найголовніше. Адже, якщо Бог піклується про птаство, квіти та забезпечує усім необхідним їх то наскільки важливішоа для Нього людина? Якщо вона забуде про Бога то її життя стане гонитвою де центром усього будуть гроші та багатство. Людина працює, але все вирощує тільки Бог.


Якщо людина скаже, що все тільки її заслуга то деградація цієї особи неминуча.  Який сенс в тому, що людина заробить мільйони, але не зможе їми користуватися?  Варто памятати що Царство Боже це любов, жертовність, милосердя тощо. І забуваючи про Бога особа наражає себе на небезпеку.

Боже провидіння, яке керує птаством та усім живим хоче навернути нас до Царства Божого принципами якого є любов та доброта."Тож не піклуйтеся й не питайте: „Що нам їсти?” або „Що нам пити?” або „У що нам вбратися?” То лише погани увесь час дбають про таке, але ж Отець Ваш Небесний знає, чого ви потребуєте. Натомість, дбайте насамперед про Царство Боже та робіть усе, що Господь від вас вимагає, й тоді усе інше Він неодмінно вам надасть. (Мт. 6,31-33).

Ісус хоче навчити нас насамперед більше довіряти Богу .
Людина, яка збирає гроші та робить із них сенс життя перетворює їх на божка сповідуючи культ мамони. Христос нагадує нам, що ніхто не може служити двом панам - Богові та мамоні. І далі Він наголошує: "Шукайте перш за все Царство Боже та правди Його. Все інше вам додасться". Ваша довіра сьогодні до кого більша - грошам чи Богу?


Бог сьогодні закликає людей не перетворювати Його квітник на пустелю.

У світі мають цінність дорога одежа, статус, автомобілі та нерухомість, але слово Боже дає нам зовсім інший погляд на цінності. Нажаль ми знаємо, що таке нездорове відношення до праці та нищення екології. Про надмірне насичення земними благами нас застерігає Христос та нагадує, що це шлях загибелі для душі. 
Ісус хоче показати нам ієрархію вартостей, хоче показати нам які речі є найнеобхідніші та головні в житті. І Він нагадує, що Бог не забуде нас в будь яких умовах та нужді. 


Все могутній Бог, як добрий батько потурбується про людину. Памятайте про це завжди.Відгуки

"Людина потребує очищення від спотвореного образу Божого", - отець Михайло Станчишин

"Людина потребує очищення від спотвореного образу Божого", - отець Михайло Станчишин

Які найбільші та найнебезпечніші хиби зустрічаємо в розумінні Бога? 
"Молитва - це діалог з Богом", - отець Віталій Храбатин

"Молитва - це діалог з Богом", - отець Віталій Храбатин

Отець Віталій Храбатин говорив про молитву в контексті чеснот Віри, Надії та Любові.
"Ми жертвуємо власною свободою, щоб захистити волю нашого народу", - отець Віталій Новак

"Ми жертвуємо власною свободою, щоб захистити волю нашого народу", - отець Віталій Новак

"Разом із іншими мобілізованими ми прибули до навчального центру, де розпочалася базова загальна військова підготовка. Вона триватиме 35 днів до розподілу у бойові частини". Про початок військової служби розповідає отець Віталій Новак.
Блаженний Марк з Авіано - духовний лікар Європи

Блаженний Марк з Авіано - духовний лікар Європи

Він закликав дбати про своє духовне життя, людяність і тіло та підкреслював християнську ідентичність Європи. Про життя та служіння святого Марка з Авіано розповідає брат-францисканець Віктор Дешук.

"Моя втіха - це не мати жодного втішення тут, на землі", - свята Тереза з Лізьє

"Моя втіха - це не мати жодного втішення тут, на землі", - свята Тереза з Лізьє

"Так пише людина, яка точно знає, що скоро зустрінеться з Господом". Про рукопис "М" сестри Терези з Лізьє де описуються її цінності розповідає настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві, отець Віталій Козак.