Слухати Радіо

Зараз в ефірі

03:40

Розарій

В ефірі

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Олексієм Самсоновим

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

Не турбуйтеся! Як довіра Богу допоможе відпустити зайве та прийняти нове

Поділитись з друзями
Створено: 2022-07-18
Передача: Катехиза
Настоятель парафії Святої Анни УГКЦ, місто Борислав, отець Роман Василів про Боже провидіння в тематиці нагірної проповіді Ісуса Христа. "Він шанує вибір людини та завжди чекає на навернення грішника. Саме тому Він запрошує нас довіряти Йому".
Боже провидіння нам розкриває Христова Нагірна поповідь. Бог дав інстинкти птахам будувати гнізда та відлітати в теплі краї, а потім Божа дорога веде їх назад. Або погляньте на квіти, як вони ростуть та квітнуть. Якщо людина захоче створити щось подібне то навряд чи щось вийде. Справа в тому, що діла Божі наповнені життям, а справи людські мертві, - розповідає отець Роман Василів.


Христос говорить: "Не турбуйтеся, що їсти, що пити, в що одягнутися!" І тут часто люди дивуються, адже що ж потім в зимку їсти та пити? Що значить Христове: "Не турбуйтеся!" ? Адже сьогодні нас оточують численні нужденні, які у смітниках шукають їжу, або тяжко працюють щоб заробити гроші... Сучасники Христа слухали Його слова в контексті та намагалися знайти те, що для людини найголовніше. Адже, якщо Бог піклується про птаство, квіти та забезпечує усім необхідним їх то наскільки важливішоа для Нього людина? Якщо вона забуде про Бога то її життя стане гонитвою де центром усього будуть гроші та багатство. Людина працює, але все вирощує тільки Бог.


Якщо людина скаже, що все тільки її заслуга то деградація цієї особи неминуча.  Який сенс в тому, що людина заробить мільйони, але не зможе їми користуватися?  Варто памятати що Царство Боже це любов, жертовність, милосердя тощо. І забуваючи про Бога особа наражає себе на небезпеку.

Боже провидіння, яке керує птаством та усім живим хоче навернути нас до Царства Божого принципами якого є любов та доброта."Тож не піклуйтеся й не питайте: „Що нам їсти?” або „Що нам пити?” або „У що нам вбратися?” То лише погани увесь час дбають про таке, але ж Отець Ваш Небесний знає, чого ви потребуєте. Натомість, дбайте насамперед про Царство Боже та робіть усе, що Господь від вас вимагає, й тоді усе інше Він неодмінно вам надасть. (Мт. 6,31-33).

Ісус хоче навчити нас насамперед більше довіряти Богу .
Людина, яка збирає гроші та робить із них сенс життя перетворює їх на божка сповідуючи культ мамони. Христос нагадує нам, що ніхто не може служити двом панам - Богові та мамоні. І далі Він наголошує: "Шукайте перш за все Царство Боже та правди Його. Все інше вам додасться". Ваша довіра сьогодні до кого більша - грошам чи Богу?


Бог сьогодні закликає людей не перетворювати Його квітник на пустелю.

У світі мають цінність дорога одежа, статус, автомобілі та нерухомість, але слово Боже дає нам зовсім інший погляд на цінності. Нажаль ми знаємо, що таке нездорове відношення до праці та нищення екології. Про надмірне насичення земними благами нас застерігає Христос та нагадує, що це шлях загибелі для душі. 
Ісус хоче показати нам ієрархію вартостей, хоче показати нам які речі є найнеобхідніші та головні в житті. І Він нагадує, що Бог не забуде нас в будь яких умовах та нужді. 


Все могутній Бог, як добрий батько потурбується про людину. Памятайте про це завжди.Відгуки

Святий Франциск Ассізький.  "Господи, чи добре я живу? Чи подобається Тобі це?"

Святий Франциск Ассізький. "Господи, чи добре я живу? Чи подобається Тобі це?"

"Рішучість Святого Франциска вплинула на майбутнє Церкви. Його велич в тому, що він шанував проявлення Бога де тільки це можна було бачити". Брат-францисканець Віктор Дешук.
"Чому Господь обрав саме Марію?" - пояснює отець Міхал Барнкевич

"Чому Господь обрав саме Марію?" - пояснює отець Міхал Барнкевич

У вступній катехизі присвяченій циклу христології, отець міхал Бранкевич розповідав про обранність Богородиці Діви.
"Якщо ми перед розмовою молимося до Ангела-Хранителя то дійсно хочемо порозумітися", - сестра Юлія Заводовська

"Якщо ми перед розмовою молимося до Ангела-Хранителя то дійсно хочемо порозумітися", - сестра Юлія Заводовська

"Для мене свято Святих Ангелів-Хранителів - це іспит совісті". Про вшанування Святих Ангелів-Хранителів розповідає монахиня зі Згромадження Сестер від Ангелів сестра Юлія Заводовська (м. Вінниця)
Як християнин має ставитись до війни?

Як християнин має ставитись до війни?

Що Другий Ватиканський собор говорить про війну?
Чому навернувся імператор Костянтин?

Чому навернувся імператор Костянтин?

Отець Костянтин Морозов продовжує говорити про історію Літургії за часів імператора Костянтина.