В рамках Всеукраїнської ходи на захист прав здорової сім'ї - говорили про те, як підготувати до утворення гарної родини майбутніх подругів...
"Є певна проблема у підготовці. - Наголошує священик. - Рекомендується готувати протягом 6 місяців, для того, щоб у цьому була систематичність, варто було б готувати катехези щотижня, а це 24 - уроки! Для мене це безсенсовно, бо нема про що так довго говорити! Більшість подружжів в Україні - мішані. Думаю близько 60%. Православні, як правило в релігійній церковній тематиці - нульові! В Польщі пропонують готувати до шлюбу протягом року, але там люди підготовлені, тому саме подружніх лекцій - 10. Головним фундаментом є пізнання в суперечках, часових розставаннях, критичних ситуація, побачити готовність жертвувати терпеливість в родинні. Я обережний у вінчанні людей, що хочуть вінчатися через місяць.
Пригадую владика Станіслав Широкорадюк розповідав випадок, що в шлюбні ніч одна жінка дізналася, що її чоловік наркоман. Як вони пізнавали один одного до шлюбу - незрозуміло!
Окрім того, ніхто не розуміють нащо потрібна дошлюбна чистота! Ніхто не розуміє - нащо це потрібно? Вони виходять з такого способу мисленню, - Якщо Бог дав любов, чому він не хоче, щоб ми щасливі були і сексуальному плані вже зараз! - Ніхто не хоче розуміти, що сексуальність - це печатка, що ставиться останньою, а не першою!"
Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "
Виховання - справа серця".
У ці дні з різних куточків України вирушають паломницькі групи до святинь, де прославилася Діва Марія в чудотворних іконах. Якщо ви бачите в дорозі колону людей із хрестом на чолі, найімовірніше, це паломники, які прямують до Бердичева або Зарваниці. У цій програмі спілкуємося з учасниками паломництва Шепетівка-Бердичів. Про свій досвід прочанина ділиться єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії.
"Молитва може бути навіть тоді, коли вуста закриті", - священник Мукачівської Греко-Католицької єпархії о.Руслан Бурдюх у програмі "У ваших намірах" пояснює, якою має бути добра молитва і як можливо налаштуватися душею й тілом на діалог із Богом.
У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.
Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.