Слухати Радіо

Зараз в ефірі

11:20

Катехиза з о. Вальдемаром Павельцем

В ефірі

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:25

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

Очищення триває все життя. "Ісусе, тихий та смиренний Серцем. Вчини серця наші подібними до Твого"

Поділитись з друзями
Створено: 2023-06-16
Передача: Катехиза
Про Серце Ісуса та любов Бога до кожного із нас розповідає брат Збігнєв Савчук з ордену братів менших капуцинів, м. Львів.  "Знайте, що процес очищення серця людини триває все наше життя, а змінюємо свої хиби ми поступово. Бог з тобою і Він дає тобі силу наступати на зміїв та скорпіонів уже сьогодні".
Сьогодні вранці я прокинувся із піснею про Серце Ісуса. У монастирі, що в Красилові знаходиться чудова картина де Ісус тримає серце із якого линуть промені світла. Споглядаючи цю картину я усвідомлював, що Бог любить нас та готовий дарувати світло тим, хто в простоті приходить до нього.

Якою ж є любов Божа? Протягом життя ми звикли досвідчувати емоційну любов, але Псалом 33 звертає нашу увагу на Божу любов: "Присуд Господній триває вічно, помисли серця Його з роду в рід". У цьому Псалмі ми читаємо, що задум серця Бога - рятувати грішників. Бачимо, що любов Божа має за мету врятувати мене та бути зі мною. Тобто, наш Творець є джерелом жертовної любові, а у вранішній пісні, яку наспівував, є слова-прохання Серця Ісуса бути зі мною поруч завжди.

Коли ми думаємо більше про себе - це егоїстична любов. Але Бог закликає нас практикувати також і жертовну любов. Коли просимо Його навчити любити людей та себе то Він вігукується через жертовність. Якщо хтось говорить "Я тебе люблю", але з Богом нічого не має спільного то він немов рубає гілку на якій сидить. Коли я кажу, що люблю, але в думках живе ненависть, зло, осуд... то я не пізнав Його любові, але маю велику потребу в цьому. Зайте та будьте впевнені - коли просимо Бога навчити любити то Він допомагає. Жити згідно заповіді любові - це особисте рішення людини.

Людина не всилах сама перейти на високий рівень любові Бога. Перед вічними обітами я роздумував, чи зможу жити довго в бідності, послухові...? Тоді мені приснився сон де я маленький, з простягненими до неба долонями, стрибаю намагаючись досягнути хмар і не можу. Але коли виснажився, то з небес простягнулися долоні та підхопивши підняли до себе. Це було символом, що вказував на Божу допомогу та роль у моєму житті.

Бог хоче щоб кожен приносив якомога більше плодів любові. Люблячий Батько бажає, щоб ми стали на процес навернення, а потім на процес очищення, що може тривати протягом багатьох років, допоки не очистимося до рівня любові агапе. Проаналізуйте, якщо в голові рояться думки прокляття чи ненависті то ми потребуємо допомоги Божої в процесі очищення. Господи, допоможи мені в процесі любові, щоб уже не я, а Ти жив у мені".

Любов не в тому, що ми полюбили Бога, а в тому, що Він полюбив нас. Попри історію гріховного життя в кожного із нас Він однаково любить тебе та мене. "Як Бог полюбив нас - так і ми маємо любити один одного", - Євангеліє від Йоана.

Сьогодні кожна людина може досвідчити любов Божу. Тому сьогодні є постійно актуальною можливість навернення для людини. Оскільки Бог є любов'ю то я маю навернутися і робити те, що Він робить. І коли я сьогодні ненавиджу ворогів, які напали на мене, але знаю, що Він любить, то маю молитися та навертатися допоки Його любов не наповнить моє серце. Тому сьогодні я прошу Серце Ісуса любити мене.

Кого я слухаю - з тим я буду. Ми вільні вибирати у складний час чи дозволяти негативним думкам діяти в нашій голові, або ідентифікувати їх, як думки від лукавого, та відкидати. Це мій/твій свідомий досвід - служити Божим цінностям, або покорятися диявольським віянням. Знайте, що процес очищення серця людини триває все наше життя, а змінюємо свої хиби ми поступово.

Знайте, що Бог з вами і Він дає нам силу наступати на зміїв та скорпіонів. Він сказав нам Любити Бога та Ближнього свого всім серцем і душею. Дійте!

Брат Збігнєв Савчук з ордену братів менших капуцинів, м. Львів.

Слухати інші програми

Відгуки

Чому життєво необхідно навчитися прощати? - пояснює отець Валентин Матушевський

Чому життєво необхідно навчитися прощати? - пояснює отець Валентин Матушевський

Отець Валентин Матушевський коментує Єванегліє від Матея 18, 21-35. Основним акцентом програми був момент пов'язаний з умінням прощати. Без цього неможливо бути християнином.
Церковний спів. Псалми, гімни, поетичні роздуми

Церковний спів. Псалми, гімни, поетичні роздуми

Про церковний спів розповідає священник парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, Львів (Сихів), отець Руслан Грех.
Що Господь від нас хоче у цій ситуації? - катехиза отця Василя Германюка

Що Господь від нас хоче у цій ситуації? - катехиза отця Василя Германюка

Отець Василь Германюк говорив про Хресну дорогу християнина.
Священномученик Григорій, просвітитель Великої Вірменії

Священномученик Григорій, просвітитель Великої Вірменії

Про Святого Григорія, просвітителя Вірменії розповідає отець Олег Кіндій, парафія  Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті. (м. Львів)
Який зв'язок між деревом пізнання добра і зла і деревиною на якій розіп'яли Ісуса Христа? - пояснює отець Гжегож Вавжиняк

Який зв'язок між деревом пізнання добра і зла і деревиною на якій розіп'яли Ісуса Христа? - пояснює отець Гжегож Вавжиняк

Сьогодні РКЦ відзначає велику урочистість: Воздвиження Хреста Господнього.
Отець Гжегож Вавжиняк відкривав таємницю вищезгаданого свята, окремо зупинившись на Храмі Гробу Господнього, що знаходиться в Єрусалимі.