Слухати Радіо

Зараз в ефірі

05:00

Молитва

В ефірі

Дитяча катехиза

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

Очищення триває все життя. "Ісусе, тихий та смиренний Серцем. Вчини серця наші подібними до Твого"

Поділитись з друзями
Створено: 2023-06-16
Передача: Катехиза
Про Серце Ісуса та любов Бога до кожного із нас розповідає брат Збігнєв Савчук з ордену братів менших капуцинів, м. Львів.  "Знайте, що процес очищення серця людини триває все наше життя, а змінюємо свої хиби ми поступово. Бог з тобою і Він дає тобі силу наступати на зміїв та скорпіонів уже сьогодні".
Сьогодні вранці я прокинувся із піснею про Серце Ісуса. У монастирі, що в Красилові знаходиться чудова картина де Ісус тримає серце із якого линуть промені світла. Споглядаючи цю картину я усвідомлював, що Бог любить нас та готовий дарувати світло тим, хто в простоті приходить до нього.

Якою ж є любов Божа? Протягом життя ми звикли досвідчувати емоційну любов, але Псалом 33 звертає нашу увагу на Божу любов: "Присуд Господній триває вічно, помисли серця Його з роду в рід". У цьому Псалмі ми читаємо, що задум серця Бога - рятувати грішників. Бачимо, що любов Божа має за мету врятувати мене та бути зі мною. Тобто, наш Творець є джерелом жертовної любові, а у вранішній пісні, яку наспівував, є слова-прохання Серця Ісуса бути зі мною поруч завжди.

Коли ми думаємо більше про себе - це егоїстична любов. Але Бог закликає нас практикувати також і жертовну любов. Коли просимо Його навчити любити людей та себе то Він вігукується через жертовність. Якщо хтось говорить "Я тебе люблю", але з Богом нічого не має спільного то він немов рубає гілку на якій сидить. Коли я кажу, що люблю, але в думках живе ненависть, зло, осуд... то я не пізнав Його любові, але маю велику потребу в цьому. Зайте та будьте впевнені - коли просимо Бога навчити любити то Він допомагає. Жити згідно заповіді любові - це особисте рішення людини.

Людина не всилах сама перейти на високий рівень любові Бога. Перед вічними обітами я роздумував, чи зможу жити довго в бідності, послухові...? Тоді мені приснився сон де я маленький, з простягненими до неба долонями, стрибаю намагаючись досягнути хмар і не можу. Але коли виснажився, то з небес простягнулися долоні та підхопивши підняли до себе. Це було символом, що вказував на Божу допомогу та роль у моєму житті.

Бог хоче щоб кожен приносив якомога більше плодів любові. Люблячий Батько бажає, щоб ми стали на процес навернення, а потім на процес очищення, що може тривати протягом багатьох років, допоки не очистимося до рівня любові агапе. Проаналізуйте, якщо в голові рояться думки прокляття чи ненависті то ми потребуємо допомоги Божої в процесі очищення. Господи, допоможи мені в процесі любові, щоб уже не я, а Ти жив у мені".

Любов не в тому, що ми полюбили Бога, а в тому, що Він полюбив нас. Попри історію гріховного життя в кожного із нас Він однаково любить тебе та мене. "Як Бог полюбив нас - так і ми маємо любити один одного", - Євангеліє від Йоана.

Сьогодні кожна людина може досвідчити любов Божу. Тому сьогодні є постійно актуальною можливість навернення для людини. Оскільки Бог є любов'ю то я маю навернутися і робити те, що Він робить. І коли я сьогодні ненавиджу ворогів, які напали на мене, але знаю, що Він любить, то маю молитися та навертатися допоки Його любов не наповнить моє серце. Тому сьогодні я прошу Серце Ісуса любити мене.

Кого я слухаю - з тим я буду. Ми вільні вибирати у складний час чи дозволяти негативним думкам діяти в нашій голові, або ідентифікувати їх, як думки від лукавого, та відкидати. Це мій/твій свідомий досвід - служити Божим цінностям, або покорятися диявольським віянням. Знайте, що процес очищення серця людини триває все наше життя, а змінюємо свої хиби ми поступово.

Знайте, що Бог з вами і Він дає нам силу наступати на зміїв та скорпіонів. Він сказав нам Любити Бога та Ближнього свого всім серцем і душею. Дійте!

Брат Збігнєв Савчук з ордену братів менших капуцинів, м. Львів.

Слухати інші програми

Відгуки

"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

Про те, як виконати волю Божу розповідає отець-францисканець Андрій Немченко - вікарій Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії. "Нещастя - наш вчитель, а призначення - вічність".
"Якщо ми не визнаємо наші помилки, то як зможемо їх виправити?", - отець Микола Бєлічев

"Якщо ми не визнаємо наші помилки, то як зможемо їх виправити?", - отець Микола Бєлічев

Про покаяння та Євхаристію в контексті книги "Містична святиня Бога" розповідає отець Микола Бєлічев, головний редактор журналу "Слово між нами", Римо-Католицька парафія Святого Сімейства, м. Харків. 

"Без єдності віри нас може подолати будь який ворог", - отець Григорій Рогацький

"Без єдності віри нас може подолати будь який ворог", - отець Григорій Рогацький

Отець Григорій Рогацький говорив про молитву і працю.
Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Про навчання дітей під час війни та створення безпечного середовища у навчальному закладі розповідає Анна Омельчук - вчителька англійської мови та аніматор ораторію в салезіянському ліцеї "Всесвіт", м. Житомир.

В семінарії відчуваємо радість та глибоке переконання недаремно проведеного часу

В семінарії відчуваємо радість та глибоке переконання недаремно проведеного часу

Семінаристи Олександр Дмитришин та Василь Лютянський розповідають історію свого покликання та навчання в дієцезіальній Місійній Семінарії Redemptoris Mater у місті Вінниця.